Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

@gmaj22 zobaczę jak to będzie działać wygląda na ok po tej zmianie. Chyba nie zaryzykowal bym żeby założyć ZZ bo będzie powtórka z rozrywki. 

@sambor powiem Ci szczerze, że coraz bardziej ta robota mi się to podoba ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraż sobie, że masz na obiegu CO pompę, to wtedy dałbyś ZZ?

To że pompy tam nie masz, bo jest za VTC niczego nie zmienia. Tzn. zmienia o tyle, że jeśli zasilanie/powrót obiegu CWU NIE są podłączone jako pierwsze od kotła, to  ZZ na powrocie za VTC jest niepotrzebny.  Konieczny byłby, gdyby obieg CWU  był pierwszy od kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, palacz66 napisał:

powiem Ci szczerze, że coraz bardziej ta robota mi się to podoba

No widzisz, jeszcze 2-3 przeróbki i możesz działać w branży, teorię masz z forum , praktykę na własnej instalacji , klientów pewnie pełno - żyć nie umierać!

Mnie już się nie chce robić, ale ty młody, prężny hydraulik będziesz miał wzięcie w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sambor napisał:

Nie demonizujmy tych średnic , kolejność prędzej, ale średnice - to wszystko można było wyregulować na pompach i zaworach.

Nic nie dala regulacja żadna ale nie ważne zobaczymy jutro czy jest ok. 

@gmaj22 jutro się odezwę jak to działa jak coś to ZZ nie problem założyć to już pikuś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sambor napisał:

No widzisz, jeszcze 2-3 przeróbki i możesz działać w branży, teorię masz z forum , praktykę na własnej instalacji , klientów pewnie pełno - żyć nie umierać!

Mnie już się nie chce robić, ale ty młody, prężny hydraulik będziesz miał wzięcie w okolicy.

@palacz66 wcześniej zacznie zarabiać na monetyzacji za "gorący wątek" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66 Jak dobrze widze to za pompą CO  jest zawór zwrotny ja bym go wywalił ,wtedy ciepło przez VTC będzie przez pompe częściowo przenikać z zasilania i utrzymywać ciepło na powrocie , a co do przeróbki powrotu zpodłogówki to jak już pisał @sambor  zrób 2 wersje

1410478165_POPRAWIONY6.jpg.6b28798de696350b0a98dae50f5d8408.jpg

a co to ? dolewanie wody czy to zawór zwrotny między 3D a pompą podłogówki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mironwa to co? Była to pompa od kolektorow z ZZ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za pompa ZZ ale i za pompa jest powrót z CW może lepiej niech on tam jest bo bardziej się po miesza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim przypadku  masz pompe CWU  i PODŁOGOWĄ na zasilaniu a CO na powrocie , to może się gryź . Mam jeszcze taki pomysł jak spuścisz wode to na zasilaniu na CO wstawił bym samą pompę  bez ZZ ani różnicowego ( tom z powrotu CO ) , ewentualnie kulowy przed i za pompą i jak nie zda to egzaminu to tylko wstawiasz 180 mm rurke czarną 5/4 cala( w markecie za grosze gotowe ) i wracasz do stanu pierwotnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy pompa CO musiała by być nie na odejściu na CO ale zaraz za kotłem, jeszcze przed trójnikiem do VTC.  Inaczej nici z VTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że 3D mieszające ( a więc VTC również) działają znacznie lepiej, jeśli są  w funkcji mieszacza a nie rozdzielacza mimo, że w obydwu wypadkach będzie to regulacja tzw. jakościowa (zmiennotemperaturowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grundfosdaje, daje ale działa i to się liczy! A mnie się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się kolega będzie latem zajmował? @palacz66 zamiast ocynku stosuj kształtki czarne albo ten ocynk spal w kotle i będą czarne -na przyszłość szkoda  twoich pieniędzy i nerwów jak CI to ELEKTROLIZA zeżre .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod izolacją wszystkie kształtki  takie same... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja też w takim kolorze więc spoko.

@gmaj22 kolejność rur i średnic dała efekt natychmiastowy, grzejnik grzeje jak trzeba od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, palacz66 napisał:

Izolacja też w takim kolorze więc spoko.

Wrócimy do rozmowy za rok może półtora

 

Godzinę temu, palacz66 napisał:

kolejność rur i średnic dała efekt natychmiastowy

a powrót z podłogi gdzie wpięty i jak . no właśnie pocoś producenci w kotłach 10kW czy 25kW dają rure minimum 5/4 cala  albo 6/4 cala  lub dwa zasilania i powroty calowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mironwpowrót podłogi wpięty jest bez zmian czyli w powrot CO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mironw napisał:

no właśnie pocoś producenci w kotłach 10kW czy 25kW dają rure minimum 5/4 cala  albo 6/4 cala 

To stara szkoła aby był przepływ grawitacyjny! , Bez problemu wystarczy 1 rura 1"

Kocioł gazowy 25kW ma wyjścia Cu22 i pracuje bez problemu.

To tylko kwestia regulacji odbiorów i pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, przy grawitacji prędkość przepływu oraz opory instalacji wymagały sporo większych średnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu należy pamiętać że istotnym elementem instalacji jest sam kocioł, który do pracy grawitacyjnej musi mieć też małe opory przepływu ,  

Małe opory to prosty mało skuteczny wymiennik w kotle i co za tym idzie niższa sprawność.

Kotły klasy 5 ze względu na wymaganą sprawność mają dużo bardziej rozbudowany wymiennik woda/spaliny,

przez co mają ograniczone możliwości pracy w instalacji grawitacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Was jeszcze gdzie powinien być w moim przypadku odpowietrznik automatyczny mam jeden na górze w łazience w najwyższym punkcie drugi przy CWU i zastanawiam się jeszcze czy na dole np w łazience na drabince też powinien być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.