Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

@sambor chce zrobić tak:

Zamienic zasilania z kotła 

pierwsze na ATV  1";

drugie na grzejniki 1";

trzecie na podłogę 22Cu;

czwarte na CWU 22Cu 

Obecnie jest ze podłoga i CW są przed odejściem na grzejniki i może to mieć też wpływ na pracę poprawna. 

Powrot z podłogi dam za ATV

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakbym nie chciał pompy na stałe od podłogi to jest sens powrót wpinac przed ATV? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jednak założyć pompę na grzejniki i tyle jak już woda z układu będzie opóźniona jak Ty mówisz @sambor

W poście 429 napisałem powrót podłogi wpiac przed ATV źle napisałem chodziło czy jest sens za ATV go wpiac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko napisz czy wpiac powrót bezpośrednio za ATV i wracam z roboty i przerabiam nie ma siły musi chodzić. 

Może ktoś z Was ma inny posmyl z szybką przeróbka tego ustrojstwa bo już nie mam sił na to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde czytam ten temat na bieżąco i jest on jak "niekończąca się opowieść". Oczywiście nie obrażają Cię palacz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sambor napisał:

Może być ta propozycja z wpięciem w powrót grzania CW, choć tam pewnie rura Cu22 a lepsza byłaby grubsza -Cu28

Dokładnie Cu22 jest niestety. A na Cu28 tego to nie przerobię napewno. 

A czy wtedy powrót podłogi nie będzie mocno chlodzil powrotu kotla? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sambor napisał:

Najlepiej byłoby zrobić sprzęgło i je zastosować

Dlatego napisałem, żeby temat zostawić na lato po sezonie grzewczym. Póki co grzać jak jest. Chyba ciepło w domu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja muszę to zrobić żeby działało spuszczam już wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, palacz66 napisał:

Już nie chciałem pisać ale po wyeliminowaniu baypasow grzejniki grzeje od razu po wyłączeniu pompy podłogi.

Ale to raczej skutek braku zaworu zwrotnego na powrocie podłogówki i pompa zamiast podciagać z powrotu pętli, zasysa przez powrót do kotła bo stamtąd ma łatwiej. A że nie ma ZZ na obiegu grzejników to blokuje przepływ przez grzejniki "przeciwprądem".  Tu dałbym ten ZZ na obiegu podłogówki i dodatkowo jeden ZZ (zamiast pompy, bo niepotrzebna) na obiegu grzejników ( najlepiej na powrocie przed wpięciem go do powrotu do kotła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa zawory zwrotne i na powrocie podłogowki i na CW. 

Za pompa kotłowa również. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie prawie przerobione teraz zastanawiam się nad tym powrotem z podłogi czy dawać go za ATV żeby nie było że powrót mocno studzil kociol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zachować kolejność powrotów taką jak kolejności zasilania. No i ustalić, że PRZED i PO to zgodnie z kierunkiem przepływu wody w rurach.

Jeśli trójnik "zasilania"  do VTC masz jako pierwszy od kotła, to na powrocie pomiędzy VTC a kotłem ( czyli ZA VTC ) nie może już być żadnego powrotu.(tylko pompa)

Choć ja osobiście wolałbym jako pierwsze od kotła dać zasilanie/powrót CWU - dopiero potem trójnik VTC i zasilania CO oraz podłogówki.

Po wtóre: pamiętaj, że powroty z reguły podłącza się od najzimniejszego do najcieplejszego, czyli kolejno PODŁ. - CO - CWU .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem wodę i odpalilem pompy i o dziwo już przy 50C idzie na grzejniki na dole a po chwili ciepłe. 

Dziś tylko zamieniłem zasilanie jak będzie git zostawiam jak nie jutro robie powrót podłogi za ATV. 

Tak to wyglada:) 

IMG_20200113_192726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki to ta pierwsza w lewo z zaworem, śrubunkiem i mufą oc.? Jeśli tak, to wstaw zamiast mufy zawór zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie na grzejniki a po co zawór zwrotny tu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor powiem Ci, że chyba kolejność i średnica rur miały tu największe znaczenie bo teraz przy 50C już zawór puszczał w grzejniki i dół od razu ciepły. Ale zobaczymy jutro co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, palacz66 napisał:

Tak dokładnie na grzejniki a po co zawór zwrotny tu? 

A po to, żeby pompy CWU i podłogowa nie podkradały wody grzejnikom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.