Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa na powrocie pracuje z napływem, więc się raczej nie zapowietrzy.  Ale że może być walnięta to możliwe. Wiadro potu wylane, różne kombinacje alpejskie przeanalizowane a tu taka prozaiczna przyczyna by była? @palacz66 pisałeś, że masz jakąś w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 no tak pomyślałem sobie, że to się mogło sypnać i powiem Ci mam pompę tylko nie mam uszczelek więc dziś nie ogarnę tego żeby podmienić ale chyba to jest przyczyną tego wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że teraz to już zaczęło się szukanie dziury w całym, do tej pory wykazaliśmy dwa problemy, za cienka rura na wyjściu z kotła 1' wystarczy pewnie do zasilenia dwóch obwodów i brak pompy na zasilaniu obwody grzejników, bo co ma je zasilać gdy pompa na powrocie kreci w kółko na krótkim obiegu żeby utrzymać 55°C na powrocie, a pozostałe 2 pompy wyciągają wszystko z tego 1' przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryni napisał:

co ma je zasilać gdy pompa na powrocie kreci w kółko na krótkim obiegu żeby utrzymać 55°C na powrocie,

A dlaczego twierdzisz że kręci w kółko na krótkim obiegu? Nie tak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo uprościłem wypowiedź dla lepszego zobrazowania, co i tak nie zmienia faktu, że po zamontowaniu zaworu VTC cześć wydajności pompy tracimy na rzecze przepływu w krótkim obiegu  przynajmniej do czasu zamknięcia go przez zawór i wtedy nie ma co napędzać obiegu grzejników, bo pozostałe 2 pompy skutecznie wyciągną to co zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież po wyjęciu wkładki termostatycznej wszystko wraca do normy i grzeją grzejniki. Z zaworu 3D robi się zwykły trójnik. Pewnie pompka na powrocie jest sprawna i podmiana na inną nic nie da. Sprawdzić nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie jak to przełoży się na zużycie opału? Zawór 3D cały czas będzie dążył do utrzymania 55 stopni na powrocie. Za darmo nic nie ma - będzie większe zużycie paliwa zwłaszcza jak odbiory mocno wysycają ciepło, żeby ogrzać dom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że ten zawór jest skopany, wciskając go ręcznie ma jakiś rant, że nie chce pójść w górę tylko trzeba go pod kątem wcisnąć wtedy otworzy powrót z CO. 

Żeby to sprawdzić muszę go wymontowac włożyć w gorąca wodę i tyle zobaczyć co się dzieje ale poprostu on jakby nie otworzy się do końca bo blokuje się element plastikowy o coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuj. Nagrzej czajnikiem wodę, wlej do jakiegoś słoika przezroczystego i można podglądać co się dzieje. Póki go wymontujesz to może przetesuj podmianę pompki, bo to chyba dość proste i szybkie sprawdzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, emigrant napisał:

Ciekawie jak to przełoży się na zużycie opału? Zawór 3D cały czas będzie dążył do utrzymania 55 stopni na powrocie. Za darmo nic nie ma - będzie większe zużycie paliwa zwłaszcza jak odbiory mocno wysycają ciepło, żeby ogrzać dom. 

Generalnie przy tego typu zaworach spalanie spada a nie wzrasta. A Afriso ATV jak już pisałem wcześniej, zacina się w wielu przypadkach. Nie wiem właśnie czy to ma jakąś wadę fabryczną czy coś, ale wielu instalatorów czasami czeka kilka dni, ale kupuje Esbe VTC bo tutaj z tym problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie tą wkładkę w poście #139. Jeśli to jest "element wykonawczy", to ważne jest jak zostanie włożony w korpus zaworu. Wcześniej już @sambor przed tym przestrzegał, żeby na to uważać przy demontażu i ponownym montażu.

Znalezione obrazy dla zapytania afriso ATV valve

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eliks napisał:

A Afriso ATV jak już pisałem wcześniej, zacina się w wielu przypadkach. Nie wiem właśnie czy to ma jakąś wadę fabryczną czy coś, ale wielu instalatorów czasami czeka kilka dni, ale kupuje Esbe VTC bo tutaj z tym problem nie występuje.

Dobrze wiedzieć, dzięki. Na pewno nie kupię już Afriso. Taki problem z tymi zaworami, że są drogie i w razie wady, czy zepsucia wypada mieć pod ręką drugi taki sam do szybkiej podmiany, żeby nie przerabiać instalacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam VTC od 5 lat i nic się złego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, gmaj22 napisał:

Obejrzałem sobie tą wkładkę w poście #139. Jeśli to jest "element wykonawczy", to ważne jest jak zostanie włożony w korpus zaworu. Wcześniej już @sambor przed tym przestrzegał, żeby na to uważać przy demontażu i ponownym montażu.

Znalezione obrazy dla zapytania afriso ATV valve

Dopiero wczoraj go wyjąłem a inaczej nie da rady go włożyć, tylko w taki sposób jak na schemacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, eliks napisał:

Generalnie przy tego typu zaworach spalanie spada a nie wzrasta. A Afriso ATV jak już pisałem wcześniej, zacina się w wielu przypadkach. Nie wiem właśnie czy to ma jakąś wadę fabryczną czy coś, ale wielu instalatorów czasami czeka kilka dni, ale kupuje Esbe VTC bo tutaj z tym problem nie występuje.

Spalanie musi wzrosnąć nie ma innej opcji przecież co Ty piszesz, że spada spalanie nie ma opcji żeby spadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma wzrosnąć jak masz stabilną pracę dogrzanego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie bo postoje są ok 5-6 godz i pompy są wyłączone gdy palnik jest w postoju. 

 

Chyba sprawa wyjaśniona w łazience na górze jest drabinka i co, jak włączą się pompy to zaczyna grzać od zaworu na imbus a nie od zaworu z głowica  termostatyczna. Tylko czy jest pomylony powrót z zasilaniem czy tylko źle założone zawory tego nie wiem ale się sprawdzi. 

Cyrk na kolkach normalnie. 

 

 

IMG_20200106_001631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale tu coś wyraźnie nie tak jest. Tak tylko ten jest odwrotnie podłączony. 

We wtorek podłącze inna pompę. 

Ale najbardziej martwi mnie ta wkładka, że ona się zacina jak wpycham ja na sucho w w zawór. 

Kupie teraz 50C i zobaczę jak to będzie pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kupuj, tylko na razie wszystko posprawdzaj. Zacinanie wkładki "na sucho", bo ją wciskasz to może tak ma być, albo to nie ma kompletnego wpływu na poprawne jej działanie, gdy już pracuje w środowisku wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emigrant dobrze prawi. Zasada jak w życiu, jak poliżesz, lepiej wchodzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana sprawdzę pompę bo tu będzie problem moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.