Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi - ten Pan sam wycenia swoją pracę i dostaje tyle ile za nią chce. Skąd wywnioskowałeś że ja albo ktokolwiek inny go nie szanuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dyskusja nie na temat, może niepotrzebnie to piałem, nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, palacz66 napisał:

70 - 80zl ale nie ma tego nigdzie na alledrogo szkoda. 

No właśnie a większość ludzi sugerował, że 55C to mało. 

Teraz był wziął 45C. 

Jak to nie ma...A TUTAJ  sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, palacz66 napisał:

Pompa jest. Denerwuje mnie tylko, że długo trzeba czekać aż rusza grzejniki. 

Mam pompę na powrocie, potem VTC 55*, wszystko idzie na grzejniki, na kaloryferach głowice termostatyczne. Zadana 70*, start pompy od 60*, grube stalowe rury. Kocioł zazwyczaj rusza z pułapu 52*. Po odpale czekam na ciepło może 15 minut i nie mam sytuacji żeby mi zawór odciął ciepłą wodę. Jak już kocioł ruszy to nie ma efektu spadku temperatury wody, idzie wciąż w górę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że jeszcze raz wyjąłem i co nie chciała wyjść wkładka wg się przyblokowala. Najlepiej było by to wyjąć i dokładnie obejrzeć ale to za dużo teraz roboty z tym ale jutro będę musiał chyba to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jednak kup tego ESBE dla świętego spokoju a ten szmelc zareklamuj do producenta, czy sprzedawcy, że takie masz problemy. Jak dostaniesz nowy to ten będzie leżał jako zapasowy, albo sprzedasz z małą stratą. Zawsze ktoś kupi. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że go szlifował bo faktycznie to na reklamacje się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sprzedam zepsuty, nie no bez przesady. Tam coś jest jeszcze ale jak jest zainstalowany to ciężko podejrzeć od dołu co tam się dzieje. 

@eliks no właśnie po reklamacji. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem o sprzedaży zepsutego, tylko jakbyś dostał nowy to byś go sprzedał. Tutaj @eliks dobrze zauważył, że była ingerencja w zawór i raczej nie ma szans, że gwarancja zostanie uznana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe jest, że on przez to nie do końca otwiera powrót z CO i tu jest problem tego wszystkiego. Wrócę z pracy to jeszcze raz to wyjme i spróbuję podejrzeć dokładniej jeszcze. Dobrze, że ten zawór na zasilaniu założyłem. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sambor napisał:

Poniżej zrzut doboru takiego zaworu - na zielono najlepsza opcja VTC531

Możesz do tego programiku wstawić kocioł 25 kW, powrót 65 stopni i co tam wyjdzie? Z góry dzięki. Chyba jednak trzeba będzie kupić 25 kW, bo 14 to pomyłka. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eliks napisał:

Mam pompę na powrocie, potem VTC 55*, wszystko idzie na grzejniki, na kaloryferach głowice termostatyczne. Zadana 70*, start pompy od 60*, grube stalowe rury. Kocioł zazwyczaj rusza z pułapu 52*. Po odpale czekam na ciepło może 15 minut i nie mam sytuacji żeby mi zawór odciął ciepłą wodę. Jak już kocioł ruszy to nie ma efektu spadku temperatury wody, idzie wciąż w górę.

Dziwne. Czyli kocioł osiąga 52C po załączeniu pomp i następne odpalenie pomp jest przy 60C tak? I później już nie wyłącza pomp? Jaka masz histerezę na pompie? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł u eliksa odpala się od termostatu, przy temperaturze średnio 52 stopnie, bo niżej nie zdąży się wychłodzić widocznie. Start pomp od 60, po dogrzaniu domu wyłącza siebie i pompę

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też działa od termostatu. Przy grubych rurach to średnio mozliwe plus mała pojemność wodna kotla. 

A jak tak @eliks ma to tylko pogratulować. 

Ja mam w kotle ponad 100l i przy włączeniu pompy i momentalnie spada temperatura z 70C na 52-55C wyłączy się pompa i ponowne odpaleniu pomp przy 58C i wtedy ciężko ma się dźwignac gdyż nie mam właśnie na dwóch grzejnikach głowic przynajmniej tak mi się wydaje plus dużo wody w kotle. 

Przy 60C na kotle to ATV przy najmniej mój otwiera co nie co. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u mnie tak jak @Benton661 pisze. Jak mi się kocioł wygasi, zrobi sobie dopalanie tego co ma to do następnego postoju mam ok. 52*. Średnio kocioł odpala mi się 4-5 razy na dobę i chodzi od 9 do 12h dziennie. Pojemność wodna kotła 60 litrów. W całym układzie ponad 300. 

Histereza pompy 5*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, eliks napisał:

Jest u mnie tak jak @Benton661 pisze. Jak mi się kocioł wygasi, zrobi sobie dopalanie tego co ma to do następnego postoju mam ok. 52*. Średnio kocioł odpala mi się 4-5 razy na dobę i chodzi od 9 do 12h dziennie. Pojemność wodna kotła 60 litrów. W całym układzie ponad 300. 

Histereza pompy 5*.

No i wszystko jasne. A jakie masz spalanie przy obecnych temperaturach? 

Palnik wyłącza się też od termostatu? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzyma do zera stopni to 20kg. Jak z wiatrem to koło 25kg. 4 tony na sezon stykają. W domu minimum 23* 

Edit: kocioł dostaje sygnał że w domu ciepło, zwalnia, dopala resztę w ciągu 5 minut i się wyłącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 h pracuje palnik i spali Ci 20kg tylko? 2 kg na godzinkę to przy jakiej to mocy jest? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to Laguna, ona dosypuje "ziarenko po ziarenku"  ;)

U mnie jak układ się rozgrzeje kocioł pracuje praktycznie cały czas na pierwszym biegu do momentu wygaszenia. Pracuje nawet pewnie dłużej jak i @eliksa spala około 15 kg na dobę. 

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66 No tak sobie kiedyś liczyłem i tak, średnio 2kg na godzinę wychodzi. Tutaj dawkowanie trochę inne jest, zobacz

https://drive.google.com/file/d/1BmQ5E11ViiF-nYFDy8UAU2-FYPFZhn8J/view?usp=sharing

Tylko se podgłośnij, będziesz słyszał ciągłe podawanie po "sztuce". To u @radik81 jeszcze wolniej podaje bo jego palnik ma mniej roboty i z mocą 3KW mu pyrka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, radik81 napisał:

Bo to Laguna, ona dosypuje "ziarenko po ziarenku"

Moze kiedys sie doczekamy plynnej modulacji podajnikow (na podobnej zasadzie jak wentylatory). O takim ciaglym/plynnym podawaniu paliwa to juz jakis czas temu pisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie 2,8kg/h w sumie też nie tak źle. No ale u Was mega. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.