Skocz do zawartości

damianesqu

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O damianesqu

  • Urodziny 29.11.1982

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny, Rodo 5WN, 123m2
  • Instalacja
    100% ogrzewanie podłogowe, 2 obiegi VR70, sterowanie VRC700 i VR91, grupy pompowe Flamco/Meibes.
  • Kocioł
    Vaillant Ecotec + 146-5/5 14kW.

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Ostrów Szlachecki

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia damianesqu

  1. Ustawil byle uruchomić a ile klient zuzyje gazu to juz nie jego problem, takie czasy, trzeba się doszkalac w kazdej dziedzinie. Najpierw ustal odpowiednia KG najlepiej przy temp zew. 0°, Temp. zadana 20°, korekta temp ustaw BRAK.
  2. Instalator ustawia dla podlogowki 1.0? Miszcz. Ja przed sezonem zmniejszylem z 0.2 na 0.15 i przy nastawie 20° grzal do 21.5 Od dwoch tygodni chodzi mi na 0.1 i 20.5° w domu przy zadanej 20° 24h.
  3. Osobiście tez zalecałbym zostawić. Można samemu wklepać, pod warunkiem że układ zrobiony zgodnie ze schematem. W instrukcji instalatora sterownika jest jaki kod schematu i konfiguracji.
  4. Po stronie kotłowej ustawiasz w menu kotła prace pompy na AUTO, natomiast za sprzęgłem na obiegi podłogówki robisz tak: pompa na zakres sterowania stałym ciśnieniem, otwierasz wszystkie przepływomierze na maxa i ustawiasz na pompie bieg w zależności jak potrzebujesz mieć przepływy, potem ustawiasz przepływy na poszczególnych pętlach w zależności od potrzeb. pompa od grzejników w trybie sterowania ciśnieniem proporcjonalnym jeśli masz zawory termostatyczne Co do temperatury ustaw jedna stałą na cała dobę, z mojego doświadczenia wychodzi ze obniżanie nie wpływa pozytywnie na obniżenie spalania. W tych nowoczesnych kotłach jest trochę ustawień i generalnie nastawione są na komfort, ale da się znaleźć kompromis miedzy komfortem a zużyciem gazu tylko trzeba poświecić czas i skonfigurować wszystko.
  5. Jak masz małą instalacje to można się pokusić o zasilanie obydwóch rozdzielaczy bezpośrednio z kotła. A jak chcesz mieć dwie niezależne strefy i sterować to osobnym sterownikiem musisz mieś schemat S174 inaczej tego nie pogodzisz.
  6. Generalnie najlepiej byłoby znaleźć optymalną KG. Adaptacja KG służy to automatycznego ustalenia krzywej przez system, ale on będzie darzył do ustalenia najbardziej komfortowych warunków, kosztem zużycia gazu. Musisz też pamiętać ze tego typu kotły najwydajniej pracują kiedy kondensują. Czasy wybiegów pompy i czas blokady palnika musisz dostosować do swojej instalacji.
  7. Prosta instalacja. Na początek ustawienia kotła. D.000= auto D.001=5 min D.002=20 min D.014=auto D.017=0 (zasilanie) D.018=eco D.071=54*C D.077= moc ładowania zasobnika CWU, tu doświadczalnie, jeśli nie zależy ci na czasie moc można zredukować do np. 10kW przy zasobniku 120l. D.078= Wybrana wartość musi wynosić co najmniej 15 °C powyżej ustawionej wartości zadanej zasobnika. Sterownik VRC720: Korekta temp ustaw na BRAK i ustal pożądana KG, potem zmień na Termostat lub Korekta. Oczywiście odkręć wszystkie termostaty na kaloryferach. Kocioł ma dość niska moc min, więc pożądane jest żeby chodził jak najdłużej na min (największy komfort cieplny w domu)
  8. no to jeszcze lepiej, że jest zasobnik. Zmniejszenie mocy na grzanie CWU spowoduje, że woda będzie się grzać trochę dłużej i tu już trzeba pod siebie dopasować. Do podłogówki pogodówka jest najlepszym rozwiązaniem. Nie znam możliwości sterownika CW 400, ale podejrzewam, że podobne jak w Vaillancie. Histereze ustawiłbym nie więcej jak 0,5 stopnia, jeśli 0,3 daje komfort to nie ma co zmieniać.
  9. Faktycznie taki kocioł to na dom z 250m2 albo lepej. Z tego co się orientuje to jest to kocioł dwufunkcyjny. Jeśli to spalanie jest w duże mrozy to jest całkiem przyzwoite. Jeżeli podłogówka podpięta bezpośrednio, bez mieszaczy do 40*C to dość sporo. Nie znam szczegółów instalacji. Można by się pokusić o zmniejszenie mocy do CWU tak żeby z kranu leciała już gotowa ciepła woda bez mieszania.
  10. bardzo dobry, idealny wynik to jest ok 1,5 l kondensatu z m3 gazu ziemnego wysokometanowego
  11. przy podłogówce wg mnie lepszą opcja jest korekta, większy komfort temperaturowy, jak się zrobi cieplej w salonie (słonce przygrzeje, gotowane, inne źródło ciepła) termostat wychłodzi wodę w obiegu i potem kocioł będzie musiał nadrobić jak temp spadnie, bo taki ma algorytm. Ale testuj po swojemu.
  12. Jeżeli kocioł załączył się sam mimo wylaczonej funkcji grzania, to prawdopodobnie zadziałała funkcja zapobiegajaca zamarzaniu. Zmień na sterowniku VRC700 opóźnienie na 12h, fabrycznie jest ustawione 4 godz. Na drugiej fotce, System -> Opoznienie ochrona zamarzania.
  13. Te dwa rodzaje to stop aluminium i krzemu oraz stal nierdzewna. Wg mnie lepszy inox.
  14. Dokładnie, tak jak mówisz. Mi tez proponowali takie rozwiązanie ale sie nie zgodziłem i teraz mam takie przepływy, ze sasiadowi mogę salon zasilać 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.