Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie chłopaki, że Wam się jara. Ja sobie za to kalafiora wyprodukowałem, takiego naprawdę fajnego.

Nie wiem co jest grane, ale po powrocie z rokity na jaret, nie mogę dziada ogarnąć.

 

reded, jakie masz nastawy w menu grzanie ?

U mnie jest 28, 34, OFF, 16, 5, 60.

Jak się zapada na mocy min, to źle. Jak spadnie zapotrzebowanie to dziurę wypali. Ostrożnie z wyprzedzeniem....

Mam nadzieję, że nie porzuciłeś palnika swojej konstrukcji. Może nie podeptają się w tańcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach "zabawy" dzisiaj sterownik został przywrócony do ustawień fabrycznych ok godz 12. O godz 18 było po zawodach. Nie było co zbierać. Po niewielkiej korekcie dwóch parametrów ruszto-deflektor(kto ma to cudo Ogniwa ten wie jak pięknie zachodzi czystym węglem ;) ) cały biały. Tak załatwił rozbiór CWU i spadek powrotu o ok 8std133620b56eb91ab99aa272255867c56.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

Jak na chwilę obecną porównał byś ten sterownik, jego prowadzenie kotła do SKZP? Szkoda że nie ma kreski jak ster moduluje mocą kotła.

Czytając Twoje wpisy w temacie o SKZP byłeś pozytywnie zaskoczony z jego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sambor na pewno w wekend przepalę jakimś "perłopodobnym  paliwkiem" się, w "nowym domu" jest pellet + bufor i SKZP w wersji pellet a w starym którego jeszcze nie opuściłem "groszkomat" a verbomat sobie nieźle radzi puki co, choć wygląda archaicznie to sprawuje się ślicznie :-) pytanie jak to wygląda od strony nadmiaru powietrza, nie chciałbym być pochopny we wnioskach, ale myślę że jest to dobra alternatywa obok SKZP dla osób muszących zmienić sterownik w wiekowym już kotle a nie chcących wydawać sporych pieniędzy. Brakuje mi zapisu na karcie SD jak to było w Brulim, ale w wersji oficjalnej ma to być, obsługa na małym ekranie jest uciążliwa albo SKZP mnie za bardzo rozpieścił... i tak każdy z użytkowników obojętnie jakiego kotła przejdzie kiedyś do etapu w którym będzie tylko konieczność ponownego czyszczenia i dosypania opału reszt już nie będzie miała takiego znaczenia... Ciekawi mnie jak wygląda praca przerywana tego sterowania ale nie chcę tworzyć do tego warunków bo musiałbym domek wyziębić bo zwiększenie mocy palnika nie pokaże tego (albo będzie nie dokładne odwzorowanie).

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na chwilę obecną porównał byś ten sterownik, jego prowadzenie kotła do SKZP? Szkoda że nie ma kreski jak ster moduluje mocą kotła.

Czytając Twoje wpisy w temacie o SKZP byłeś pozytywnie zaskoczony z jego pracy.

Oba sterowniki trochę inaczej podchodzą do procesu spalania, natomiast do prowadzenia kotła już podobnie (starają się utrzymać pracę ciągłą kotła). Miałem i mam nadal dobre zdanie o SKZP ponieważ sprawował się wyśmienicie w porównaniu do moich poprzednich sterowników(Ecoal/Bruli, SPPv1 z jakimś wczesnym softem). Jeśli jednak mam wybierać teraz to SKZP spada na drugie miejsce i to bez większego namysłu. Tak jak napisał RedEd SKZP jest "ładniejszy", ma bardzo czytelne menu, a my tutaj testujemy to co najważniejsze w sterowniku kotła. Na cukierki przyjdzie czas (chociaż w posiadanej wersji mam programatory Cwu, kotła, podłogowy, obsługę siłownika, oraz tryb lato o który nie można było się doprosić w SKZP). Chociaż menu wydaje się archaiczne to szybko można je ogarnąć. Teraz tylko dołożyć platformę...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Też jestem tego zdania. Wtedy to na kotle może stać czarna skrzynka bez wyświetlacza ;). Oczywiście żartuje. Różnie to bywa z internetem, ale sterownik nie musi być wtedy "cukierkowy".

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda może i nie najlepiej... ale jak będzie apka, podepnie się jakiś tablet, i będzie ładniej B)

Ja to mowi stare polskie przyslowie " Z pieknej miski sie nie najesz " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic nie piszecie wygasły wam palniki dajcie jakis filmik jak  pracuje palnik czy moduluje siła nadmuchu dmuchawy czy nadmuch stały  a modulacja dawką piszcie szczególy ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testerzy coś słabo się spisują. Pewnie wraz ze sterownikiem do testów dostali zakaz ujawniania szczegółów ;) Tajemnica panie marcus312. Jedyną dozwolona informacja jest taka że sterownik ma "nowe podejście do procesu spalania" Oby testerzy byli bardziej wylewni w stosunku do twórców. Przepraszam no i znamy prawdopodobny obecny wygląd sterownika.

 

Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic nie piszecie wygasły wam palniki dajcie jakis filmik jak  pracuje palnik czy moduluje siła nadmuchu dmuchawy czy nadmuch stały  a modulacja dawką piszcie szczególy ;)  :D

Moduluje dawak, przerwa, sila dmuchawy i przedmuchu, to tak w skrocie, a jak to dokladnie dziala co i z czego wyliczane to juz sam stworca tylko zna  :D

Daleko nie masz, zawsze mozesz wpasc i zobaczyc na zywo jak pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego zakazu. Co mają pisać ?

Pokazywać nudne już foty, czystych kotłów ?

Szczegóły znam tylko ja. Ale co, mam rozpisać jak to działa ? Tego chyba nie robi nikt ;)

Opisać wrażenia. Czy obsługa na obecnym etapie jest trudna, prosta...Co ewentualnie można by było poprawić. Porównać do obecnie posiadanego sterownika Spalanie zmalało, wzrosło jest takie same. Itd. Nikt tutaj nie oczekuje rozpisania przez Ciebie algorytmu.

 

Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to trochę trudno sprawę ugryźć żeby zrobić rzetelne porównanie. Na tą chwilę uważam że jest porównywalne z SKZP, mniejsze od Ecoala i trybu grupowego w ecoal. Jest na 1000% czyściej przy obecnym zapotrzebowaniu (2.5-3kw) niż w ecoalu czy grupowym, trochę czyściej niż w SKZP.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie oczekuje rozpiski algorytmu ale same fotki sa mało miarodajne filmik moze juz bardziej cos zobrazowac. Jezeli potrafi modulowac jak piszecie, dawka , siła nadmuchu , przedmuchu to znaczy ze to jest jak zywy oraganizm a nie zwykły gniot.  Jak jeszcze czysty kocioł w srodku bez spieków i niedopału to juz rewelacja  tylko czy aby tak jest napewno  :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba makog Cię zapraszał... jedź.

Ściemy nie mam zamiaru odwalać.

A co do poprzednich pytań.... wg mnie jest trudny do opanowania na początku. Największy problem, to dopasować posiadaną dmuchawę do stera, a trzeba to zrobić. Jak ktoś nie wie z czym to się je, to sobie nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje oczywiscie makogowi za zaproszenie :D  .Piszesz ze jest trudny do opanowania ze niby dmuchawa ,to jak to opanuje ktos kto nie wie z czym sie to je ,chyba ze to bedzie zmienione na np wpisujemy  typ model dmuchawy z tabliczki znamionowej i juz smiga z automatu  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdjęcia kotła, Cobra spaliła na pancerpolu (zwykła fajka) ok 90kg cześka zmieniłem sterownik i przetarłem miejscami wymiennik i spalone zostało ok 40kg węgla na verbomacie

post-35989-0-74836600-1480284085_thumb.jpg post-35989-0-61536400-1480284191_thumb.jpg

a tak wygląda kocioł z mojej konstrukcji palnikiem rurowym po 20h pracy

post-35989-0-63828800-1480284407_thumb.jpg palnik na 40% mocy

 

wymiennik cały siwy i złazi cały syf aż do gołej zardzewiałej blachy (kocioł 2009 rok kupiony używany) post-35989-0-75629900-1480284625_thumb.jpg

 

a tak wyglądał wczoraj ok 1h po odpaleniu post-35989-0-98284100-1480284835_thumb.jpg

 

palone czechem (reszta z podajnika i podłogi składu) i czarną perłą. Przy tym sterowniku łatwiej "złapać" właściwy nadmuch choć to też zależy od dmuchawy, mam WKR-80 z CentroTerm-u 80W 255m3/h i 345Pa sprężu. Dobór dmuchawy do palnika jest trudny a wyregulowanie (ze względu na brak liniowości przepływu powietrza przy zmianie napięcia sterowania szczególnie przy tłumieniu, a palnik i węgiel/popiół na nim to robią) jej do właściwego spalania zależy od możliwości sterownika i tu myślę że jeszcze nie wszystko zostało powiedziane. Spalanie spada ale to może być mylące choć za oknem nie za ciekawie. Ten palnik jest mały, max 2kg węgla na godzinę więc pewnie sprawność spalania wyższa niż przy ardeo 25kW i starym pancerpolu chyba też 25kW, tylko teraz silnik podajnika jest cieplejszy niż komin :angry:

 

Pozdrawiam RedEd

 

Ps dmuchawę dało się "ładnie" ustawić i dla min i max mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo reded, widziałem wcześniej, gdy mi ememesem posłałeś fotkę o 2 nad ranem :)

Robi wrażenie ta armata. Teraz tylko wsypać słomiany pellet, i jak spalisz bez szlaki, to jest do wyjęcia dużo kasy.

Działaj, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo Eko Plus r2011 po dwóch tygodniach pracy na "Verbomacie". bc1eaed2d4bff64b2cdb1e4d99511e6c.jpg76cfea3a24f74d31b667169ca6efd186.jpgbe729f097061167a52546467be82233d.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje oczywiscie makogowi za zaproszenie :D  .Piszesz ze jest trudny do opanowania ze niby dmuchawa ,to jak to opanuje ktos kto nie wie z czym sie to je ,chyba ze to bedzie zmienione na np wpisujemy  typ model dmuchawy z tabliczki znamionowej i juz smiga z automatu  ;)  :D

Ponoć nie masz daleko do niego, bierz kamerę i jazda :)

Piszę jak jest, nie chcę by ktoś był rozczarowany. Ja jestem w stanie szybko dopasować parametry do każdego kotła, ale przecież nie będę woził każdej sztuki po ludziach.

Z wklepaniem dmuchaw do stera nie ma problemu. Za to jest problem w tym, że ja nie mam kolekcji dmuchaw, ani palników, ani nawet składu węgli dostępnych na naszym rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo Eko Plus r2011 po dwóch tygodniach pracy na "Verbomacie". bc1eaed2d4bff64b2cdb1e4d99511e6c.jpg76cfea3a24f74d31b667169ca6efd186.jpgbe729f097061167a52546467be82233d.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Panowie widzę że sprzątaliście całą noc przed sesją zdjęciową ;) A tak na poważnie to jeszcze jakiś kociołek z rusztem wodnym trzeba by na tapetę wziąć.

 

Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo ja mam żeliwniaka z 4D ;), a na poważnie używam w tym momencie SKZP ale trochę mam dużo sadzy. Wynika to z tego że do Viadrusa 17kW dorobiłem podstawę z palnikiem APRQ.
Tutaj pytanie do Energotop'a; czy jest szansa ustawić tak dmuchawę WPA07 w SKZP by nie było sadzy w żeliwiaku? (pytam bo wcześniej się udzielałeś w temacie SKZP)
 
Pozdrawiam
RR

 

ps. pale teraz dobrym opałem -wesoła 27kJ/kg, spieki w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

WPA 07 jest trudna bo ma przeskok wyraźny między chyba 24 a 25% (mogłem pomylić ale wyraźny skok jest) mi najlepiej chodzi duża 80W dmuchawa i to niezależnie na jakim sterowniku.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.