Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

... a potem się pakujesz i śpisz przez tydzień w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym wyeliminować u mnie dwa największe rozbiory wody tzn. żonę i córkę i wtedy jak nic 3 kilo by było

Bodzio, inwestujesz w takie coś:

http://www.energooszczednosc.com.pl/sklep/sluchawki-prysznicowe/50/Sluchawka-prysznicowa-EcoVand-Super-Saver-Air-6-0-l-min/

podbijasz wysoko temp CWU, i po sprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pozakladane perlatory na kranach nawet 3 litry na minutę ale pasowałoby wannę zabetonowac jeszcze

No cóż poradzić lubią się pluskać no i jak energo mówi- nie chce spać w garażu

Poza tym kalkulowalem i wychodzi podobnie na gazie grzanie CWU to w lecie terma gazowa idzie a niebieski odpoczywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pozakladane perlatory na kranach nawet 3 litry na minutę ale pasowałoby wannę zabetonowac jeszcze

No cóż poradzić lubią się pluskać no i jak energo mówi- nie chce spać w garażu

Poza tym kalkulowalem i wychodzi podobnie na gazie grzanie CWU to w lecie terma gazowa idzie a niebieski odpoczywa

Heh... moje kobiety na szczęście z wanny korzystają zwykle raz w tygodniu, a tak to prysznice.

Żartuję z tym "na szczęście"... przecież nie chodzi o ty by kosztem komfortu osiągać oszczędności. Ale jak się da pogodzić obie te sprawy, to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Histerezę CWU mam ustawioną na 1 st. C. Temperatura zadana CWU 46 st C a sterownik włącza ponownie pompę CWU przy spadku do 43 st C a powinien przy 45.

 

Co robię źle - proszę o wskazówki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana CO równa zadanej CWU bo i tak przebija. No ale dziwne bo skoro ma histerezę 1 st C to powinien załączać pompę CWU po spadku do 45 st.C czy też 44.9 st C. a tak załącza po spadku o 3 stopnie.

 

Piotr ok i kupił ten sam ekogroszek z KWK Chwałowice to teraz w zimie pogadamy :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jest tam dodatkowy warunek, że temp na kotle musi być o 3st wyższa od temp CWU, by nastąpiło dogrzewanie i załączenie pompy CWU.

Pewnie się to nie spodoba, ale tak jest.

 

Chwałowice ponoć dobre ostatnio, to pewnie będziecie pieścić nastawy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana CO o 3 st wyższa od zadanej CWU czy ogólnie wskazanie temp. CO wyższe o 3 st od CWU ?

 

- no i fakt nie podoba mi się taki warunek bo wynikało by z tego, że pomimo ustawienia np. 46 st CWU jak temperatura spadnie do 43 st i baaardzo długo się nie dogrzeje bo na kotle nie będzie różnicy tych 3 st - dziwne.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bruli, że kalibracjami szło wyrysować kreski jakie się miały podobać.

Tu - zgodnie z logiką - by coś nagrzać do danej temperatury, trzeba dostarczyć czynnika o temperaturze wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki "mini" priorytet ;). Mi akurat osobiście odpowiada taki układ, ale nie wszystkim musi ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje żadnych kresek tylko histerezy dla CWU 1 st C i aby sterownik to realizował i tego pilnował i powinno to być proste i tyle.

 

Idę podnieść zadaną CO wyżej o 3 st niż zadana CWU i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do soboty będzie jeszcze węgiel w zasobniku to dane będą rzetelne, chociaż jeśli nawet trochę pójdą do góry to będę zadowolony. Najważniejsze że czysto nawet na Czechu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dogrzewa szybciej - ale za to w nocy jak pompka cyrkulacyjna nie chodzi to kocioł zbyt wysoką osiąga temperaturę i nie mam co z tym zrobić :)

 

Wydłużyłem mu jeszcze wybieg CW z 7 do 10 min -to trochę więcej go rozbiera ale to i tak za mało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do bramki Bet. Dodano programator CWU i CO oraz obsługę trybu GRZANIA i INSTALATORA. Bramka chodzi stabilnie po WI-FI i po LAN bez różnicy - stałe IP czy DHCP. Plug&Play ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dogrzewa szybciej - ale za to w nocy jak pompka cyrkulacyjna nie chodzi to kocioł zbyt wysoką osiąga temperaturę i nie mam co z tym zrobić :)

 

Wydłużyłem mu jeszcze wybieg CW z 7 do 10 min -to trochę więcej go rozbiera ale to i tak za mało. :)

Odpala u Ciebie podtrzymanie, czy masz czas na tyle długi, że odpala tryb grzanie ?

Możesz spróbować ograniczyć moc min i max, coby się za bardzo nie rozpędzał. Wybieg daj jeszcze dłuższy - niech bije do baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.