Skocz do zawartości

MAJSTER1234

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MAJSTER1234

  1. @Pumping co to RCK? Przetestuję ustawienie AUTO i zobaczę jakie parametry (temp i histereza) tam dobiera.
  2. Panowie- testuję ostatnio pauzę- i myślę, że ma ona sens przy małej histerezie albo przy dużym poborze ciepła- gdy szybko spada temp po wygaszeniu. Przy ustawieniu 72/15 i tylko podłodze jak u mnie- gdzie na podłogę idzie 27, to zejście o te 15st. zajmuje kotłowi dużo czasu, na pauzie się raz pali - raz tylko kopci... ostatnio całkiem zgasło 1st przed zejściem do temp ponownej modulacji/odpalenia. Na "standardowych" ustawieniach wg mnie bez sensu przy samej podłogówce. Albo duża temperatura i duża histereza, albo duża temperatura, mała histereza (5-10st max) i pauza- może wtedy ma to sens. Ja jak mam dodatkowo ustawione "obniżenie temperatury zasilania" do 22 po osiągnięciu zadanej w domu, to praktycznie tłoczy tą samą wodę w układzie, bo powrót z podłogi wraca i ma ponad 22. Przerwa trwa na tyle długo, że bez sensu kopcić godzinami dając po 2-3 "granulki" do palnika. Może dam pauzę na większej mocy (np 20%, żeby się paliło) i poobserwuję. Znowu jak kocioł będzie na zasilaniu 27 to się przyda, ale jak będzie akurat na "obniżeniu" temperatury to nie. Przydało by się kilka rozwinięć takich opcji, żeby minimalizować spalanie- ale ile % użytkowników by z tego skorzystało? Pauza przy zasilaniu, brak pauzy przy temp. obniżonej... itp Ja na pewno :) Takie moje zdanie. parametry, dla lepszego zobrazowania mojego przypadku:) 125m2 podłogówki. Grzejniki 0szt Stała pompa- temp zasilania 27, obniżenie temp zasilania o 5st po osiągnięciu w domu 21,5. Na noc 21,2. Piec wygaszony pomiędzy 24-2/3 nad ranem (różnie ustawiam) Pompa kotłowa ustawiona na ładującą- czyli chodzi zawsze jak chodzi jakaś pompa (CO lub CWU)- czyli jak jest ustawione na stałą, to pracuje cały czas.
  3. Dzięki @czarny38. Jutro się pobawię, potestuję nastawy, żeby się powoli paliło, ale nie kopciło za bardzo. Choć przy takich temperaturach, to piec ledwo pracuje, i ma więcej przestoju na zgaszonym, niż pracy:)
  4. Dzięki @Grzechotnik. Gdzie się to włącza (ustawia)? w którym menu? kocioł, palnik czy gdzie? dokładnie "pauza" to się nazywa? Bo jak na szybko szukałem to nie znalazłem :/ Jakie parametry "pauzy" można ustawić? czas, nadmuch, podawanie. Czy wszystko już dzieje się samo?
  5. Proszę o przybliżenie działania "pauzy" :) Pierwsze słyszę (widzę)
  6. Na moje oko masz duże to podawania 4s. Ja mam podłogi 125m2 i mam podawanie 3,1s. sterownik TOUCH. Lecę teraz na "stałej pompie". zasilanie 27st. po osiągnięciu zadanej obniżenie do 23 chyba. ustawione mam tak kilka dni- jestem bardzo zadowolony- posadzka nie wychładza się- woda w obiegu cały czas trzyma temp. Nie mogę ustawić krzywej, bo czujnik temp mam uszkodzony podczas ocieplania domu i muszę na nowo puścić. Gdzie się ustawia to wyprzedzenie 5st? bo kocioł dalej się wygasza- chciałbym żeby lekko sobie pyrkał blisko zadanej 72. Jak nie to to może podawanie zmniejszę poniżej 3.1- jak gadałem z gościem z TEKLI- to na dobrym pellecie (ja palę olczykiem) można spróbować poniżej 3.
  7. Hmmm... Ja mam. Wydaje mi się, że jest konieczny- musi mieszać do odpowiedniej temp. Niech mnie ktoś poprawi w razie czego
  8. Możesz mieć ustawioną "stałą pompę"- pompa CO cały czas ładuje wodę w układ, ale żeby nie przegrzewać, to po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu zmniejsza temperaturę. W ten sposób utrzymuje układ "ciepły" (istotne przy podłogówce) i bardziej stałą temperaturę w pomieszczeniach. Gdy trzeba dogrzać, zwiększa temperaturę o kilka stopni- ma mniejszą pracę do wykonania. Zimna podłogówka rozgrzewa się dobre kilka godzin... Chyba spróbuję tego ustawienia. Narazie bez pogodówki (krzywej)
  9. Ja kocioł mam ustawiony na 72. histereza chyba 15. O ile macie zmniejszoną temperaturę wody po osiągnięciu temp w domu? Krzywą się za bardzo nie bawiłem- i z tego co pamiętam mam wyłączoną- jak grzeje to podaje stałą temp na podłogę- coś u mnie pogodówki nie widzi po zrobieniu elewacji- nie wiem czy nie uszkodzili. Musiałbym podpiąć na krótko i sprawdzić.
  10. szybka i krótka opinia: - paliłem "awaryjnie" pelletem kupionym w markecie budowlanym (bez znaczenia w jakim- wszędzie ten sam szajs)- słaby opał, w dodatku chyba najdroższy na rynku - LAVA- nie za drogi, ale spieki się często robiły i mimo kotła z czyszczeniem (TEKLA DRACO BIO COMPACT) piec się zawieszał, bo robiły się spieki i palnik nie umiał ich "zerwać"- musiałem co 2 dni zasuwać do kotła i czyścić palnik. Najgorsze było to, że piec w pewnym momencie się nie odpalał i wstaję rano a tu zimno, bo piec się nie odpalił. - OLCZYK- kuipułem go po LAVIE- i palę nim drugi rok. Zdarzało mi się spalić półtora albo i dwa zasobniki (14 worków) bez czyszczenia :). Staram się zawsze przy napełnianiu (co 7 worków), ale różnie to wychodzi :) Wole dać trochę drożej, ale mieć bezawaryjną pracę- jak zdecyduję się a coś tańszego- to chyba na pellet z łusek słonecznika albo pestki wiśni- ktoś tym palił w kotle PELETOWYM w domu?
  11. Panowie- nurtuje mnie sprawa "ciągłości" pracy kotła i rozgrzewania posadzki- cały dom tylko podłogówka (125m2 podłogi). Teraz mam ustawiony kocioł, że odpala się w południe i pracuje do północy i 5-9 rano. temperatury były- dzień 21,5 ranek 20,5- podniosłem już na 21. Bo rano temperatura nie spadała do 20,5 i kocioł nie puszczał wody w podłogę- w efekcie czego pracował rano bez sensu a po południu stabilizował się po 4-6h godzinach pracy zanim zagrzał całą wodę w układzie. 21st na rano ustawiłem dopiero dzisiaj- częstrze dogrzewanie powinno zapewnić większy komfort, a pewnie podobne spalanie, po posadzka tak nie wystygnie do południa. Zastanawiam się natomiast nad stałą pompą i zmniejszaniem temp wody po uzyskaniu zadanej w domu. Jak macie ustawione "czasy pracy" kotła? Czy macie ustawiony na "pracę stałą" i odpala się kiedy potrzebuje?
  12. Problem naprawiony. Po kontakcie z serwisem i sprawdzeniu przez telefon, że wszystko jest dobrze ustawione- zapadła najprawdopodobniejsza diagnoza- nieaktualne sterowniki. Diagnoza była prawidłowa- kocioł i VIDE ROOM miały nieaktualne sterowniki i nie potrafiły się ze sobą prawidłowo komunikować. Po aktualizacji jest OK- wszystko działa. Może się komuś przyda procedura aktualizacji sterownika ESTYMA TOUCH i VIDEROOM. Karta pamięci musi mieć wgrany TYLKO jeden plik- sterownik do danego urządzenia. Gdy wgrywamy do kotła- trzeba odpiąć wcześniej VIDEROOM i odpalić kocioł- aktualizacja nastąpi automatycznie. Kocioł odpali się z czarnym ekranem i zaświeconą kontrolką (!). Po zakończeniu aktualizajii włączy się normalnie. VIDEROOM- tak samo robimy z kartą- tylko odpowiedni plik do VIDEROOM- podłączyłem tylko zasilanie i tak uruchomiłem- nastąpiła aktualizacja. Następnie podpiąłem kable (oczywiście na wyłączonym zasilaniu). Gotowe. Robi- przepraszam, ale nie śledziłem tematu od początku i jeśli coś pomieszam to mnie popraw. Chcesz podpiąć pompę kotłową?- ja początkowo podpiąłem pod CO2- ale zostałem "uświadomiony", że TOUCH ma wejście na pompę kotłową. Można ją w ustawieniach "ustawić" na kilka trybów pracy- ja ustawiłem jako "ładującą"- uruchamia się kilka "stopni" przed uruchomieniem pomp CO/CWU i działa do ostatniej pracującej pompy lub kotła. Jeśli kocioł się wygasi, ale CWU jeszcze pracuje, to ładująca też pracuje. Jak pompa stanie to ładująca się zatrzymuje, żeby kotła nie wystudzać. Jutro sprawdzę gdzie jest podpięta pompa kotłowa i czujnik temp.
  13. wypiąłem teraz "podwójne" podłączenia. Wszystko jest podpięte tylko jednym przewodem. W VIDEROOM i sterowniku kotła są zworki. Videroom podłączony dokładnie tak samo jak sterownik kotła. Nic się nie zmieniło. Takie podzespoły są widoczne
  14. Witam koledzy- potrzebuję pomocy- podłączyłem VIDEROOMa do DRACO BIO COMPACT 12 i VIDEROOM działa tylko jako termostat. Pokazuje temperaturę w pokoju, kocioł ją "widzi" i zarządza ogrzewaniem. Poza tym nic więcej nie działa. Na kotle ustawiony "sterownik pokojowy" "videroom". Podłączałem rok temu, ale nie chciało mi się tym bawić latem. Pamiętam, że dawałem zworkę we wskazane gdzieś (nie pamiętam, ale chyba instrukcja) miejsce. Zdjęcia ekranu zrobione oczywiście w trakcie pracy kotła. Sterownik podłączony skrętką.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.