Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie rury masz obecnie do bojlera ?
Z resztą to nieistotne.
Jakbym robił to tylko  lewy schemat , bez zaworu różnicowego.

Po prostu instalacja z dwoma pompami jest lepiej sterowalna , szczególnie ważne w lecie, jak w domu gorąco i trzeba tylko krótko palić.

Oczywiście rury pomiędzy kotłem i zaw 4-D jak najkrótsze i przekrój 28.

Pompę do CW kup jakąś tanią 25/40

 

 

Tylko pamiętaj, że rura wzbiorcza wprost w górę a nie tak jak masz obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki, do bojlera i zbiornika wyrównawczego fi 25 od wewnątrz a na zewnątrz fi 28 zawór czterodrożny i pompa mają króćce calowe zbiornik wyrównawczy ma króćce 3/4 cala rozumiem że pompa do CWU nie chodzi non stop i do tych pomp jest potrzebny jakiś zwykły sterownik np: http://sterownikitech.pl/sterowniki-do-pomp-co-st-21,id77.html czy obie pompy muszą być pod sterownikiem czy tylko ta do CWU i moze być np. ten z linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając termostaty na grzejnikach to aż się prosi dać wszystko na jednej pompie /np. alpha2/ ochronę kotła zapewnia stały przepływ przez bojler. mam tak zrobione i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki, do bojlera i zbiornika wyrównawczego fi 25 od wewnątrz a na zewnątrz fi 28 zawór czterodrożny i pompa mają króćce calowe zbiornik wyrównawczy ma króćce 3/4 cala rozumiem że pompa do CWU nie chodzi non stop i do tych pomp jest potrzebny jakiś zwykły sterownik np: http://sterownikitech.pl/sterowniki-do-pomp-co-st-21,id77.html czy obie pompy muszą być pod sterownikiem czy tylko ta do CWU i moze być np. ten z linku.

Za mały zawór 4D Powinien być taki jak wyjście z kotła.Chyba że kocioł tak małej mocy ma wyjścia 1".Przy zaworze 1" grawitacja nie zadziała i trzeba będzie wstawić dodatkową pompę pomiędzy zaw.4D a króciec powrotny kotła chcąc zabezpieczyć kocioł przed korozją niskotemperaturową.Zbiornik wyrównawczy powinien mieć wejście 1" na rurę bezpieczeństwa.

Edytowane przez odpowietrznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu-jako ze zbiornik wyrownawczy będziesz miał w pomieszczeniu nieogrzewanym ,to w w miejscu montażu rury RB dodatkowy trójnik i zawór bezpieczeństwa.

To takie dodatkowe zabezpieczenie ,zawor bezpieczeństwa i dodatkowe kolanko, to nie duży koszt. A będziesz spal spokojnie. 

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze nie przeczytałem tego postu i już po "ptokach" , ale mówiłem z sąsiadem i on na strychu trzyma wodę w bańkach 5 litrowych (w razie braku wody w kranie) i powiedział że jeszcze nigdy te baniaki nie zamarzły (ostatnie 10 lat) , więc raczej nie powinno być problemu tym bardziej że będzie izolacja z wełny , a tak nadzwyczajniej to jak wygrzewam ten cały strych , przez mój sufit :wacko: a i sam zbiornik wisi na kominie . W poniedziałek ma być pierwsze odpalenie kotła .Mam nadzieję że to będzie ostatni dzień pracy instalatorów (13 dni , taka mała instalacja) :rolleyes:

post-5135-0-79998800-1467396187_thumb.jpg

post-5135-0-28750700-1467396194_thumb.jpg

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze nie przeczytałem tego postu i już po "ptokach" , ale mówiłem z sąsiadem i on na strychu trzyma wodę w bańkach 5 litrowych (w razie braku wody w kranie) i powiedział że jeszcze nigdy te baniaki nie zamarzły (ostatnie 10 lat) , więc raczej nie powinno być problemu tym bardziej że będzie izolacja z wełny , a tak nadzwyczajniej to jak wygrzewam ten cały strych , przez mój sufit :wacko: a i sam zbiornik wisi na kominie . W poniedziałek ma być pierwsze odpalenie kotła .Mam nadzieję że to będzie ostatni dzień pracy instalatorów (13 dni , taka mała instalacja) :rolleyes:

Stasiu -woda z reguły w zbiorniku nie zamarznie.- najpierw zamarza w najwęższym punkcie- a takim punktem są rurki do zbiornika.Zapewniam cię ze to wystarczy aby narobić kłopotu.Skoro ci nie zabezpieczyli prawidłowo naczynia ,to niech przynajmniej ten ZB zamontują, to nie duzo roboty -a warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spust wody z instalacji mam na powrocie z grzejników za kotłem (jedna rura idzie do zaworu czterodrożnego a jedna właśnie za kocioł i zakończona jest zaworkiem na który wkłada się wąż) Henryku czy jak pracuje kocioł to tą rurą wzbiorczą idzie ciepła woda do naczynia ? , bo jeżeli tak to nie ma obcji żeby zamarzła skoro ja non stop palę ;)

, ale zapytam się o montaż tego ZB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.