Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

A co ? -te drzwi masz do samego sufitu?- co - nie da się rurek pociągnąć między drzwiami ,a sufitem?Jezeli masz grzejnik łazienkowy tam jak w projekcie ,to po co kombinujesz?Przeciez na tych rurkach będziesz musiał mieć odpowietrzniki.Jak się do nich dostaniesz ?Zafiksowałeś się na tym ,aby instalacja była niewidoczna ,skoro i tak będzie widoczna ,to po co tak krótki jej odcinek ma nie być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że na rysunku to fajnie wygląda porozkładane , ale jak wszystko wisi na tak małej przestrzeni jedne nad drugim to inaczej , ogólnie przyznam się że nie ogarniam co do czego i z czym się łączu u mnie nad tym kotłem , w dodatku króćce zasilające na kotle są od strony przedpokoju a nie ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz za bzdury.

Masz poniżej jak powinno być - woda grzana na grawitacji , zasilanie wprost z kotła rura Cu28, i od razu do naczynia.

Powrót z naczynia wprost do kotła na samym dole

 

Zaw 4-D jak Bozia przykazała ok 15cm nad kotłem obsługuje zasilanie grzejników.

Sam zawór musi być min 1" i takie same rury do jego podłączenia od strony kotła.

 

To co masz nie spełnia wymogów norm i przepisów,

jest niebezpieczne i dodatkowo zaw 4-D nie będzie prawidłowo działał w takiej pozycji

 

PS

Pisałem kilka postów wstecz aby nie montować tego zaw 4-D, gdyż to pewny kłopot i wydać miałem rację.

 

Popraw to gdyż Henryk jak to zobaczy to dostanie zawału!

post-18578-0-62346900-1466800379_thumb.jpg

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisałeś do naczynia i bojlera to idzie tak jak piszesz , a tak jak rozrysowałeś to pompa nie pójdzie na CWU ? tylko grawitacja ? , pokażę to instalatorowi zobaczę co on na to , bo ja za niedługo sam zawału dostanę :unsure:

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy w tym schemacie może być pompa tak gdzie ta zielona kropka czy muszą być 2 osobne dla c.o i cwu jak na fotce , czy ja muszę dokupić drugą pompę , czy wystarczy jedna  , ale będzie tylko zasilać same c.o a cwu będzie tylko i wyłącznie na grawitacji .

 

 

Przepraszam że staje się już nudny i irytujący , ale jestem na granicy zawału , długością pracy tych instalatorów (robią to już 7 dzień i chyba jeszcze za 2 , 3 dni im to zejdzie) i jakością świadczonej usługi (totalna niewiedza , którą ja wyczytałem , z linków zapodanych mi tu na forum) . Najchętniej to bym ich już nie wpuścił do domu w poniedziałek , normalnie jestem załamany mówili 3 max 4 dni i będzie zrobione

post-5135-0-57480000-1466810053_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu - czy ty umiesz czytać ? Podałeś  DTR  kotła ,czy ją przeczytałeś? jezeli nie to polecam stronę 10 .Czytaj tak długo aż zrozumiesz - szczególnie to co pisze pogrubioną czcionką.Tam będzie między innymi napisane kiedy stracisz gwarancję na kocioł.Nie będę się znęcał nad tą instalacją ,bo to czy będzie poprawnie dzialać juz pisalem -G...o mnie to obchodzi .Obchodzi mnie to czy ta instalacja będzie bezpieczna czy nie ,A w z tego co "FACHOWCY" rzeżbią wygląda że nie.

jezeli chciałeś aby jedna pompka obsługiwała obieg CO I CWU . i jednocześnie w razie zaniku napięcia była grawitacja na CWU  to należało to powiedzieć .Rrozwiązanie masz w DTR str,11 rys, 7 bodajże. 

Wydrukuj tą str,10 i karz  im tak zabezpieczyć instalację i kocioł jak tam jest napisane..Zwróć uwagę na to co pisze odnośnie umiejscowienia zbiornika wyrównawczego w pomieszczeniu nieogrzewanym.

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie potrafi porządnie pomyśleć i zrobić zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem to go pogoń.

Co ma ci robić kaszanę, naczynie nie może być tak podłączone!, za dużo wygibasów z tą rurą wzbiorczą

Poniżej masz jak powinno być zrobione, dodatkowo możesz ten bojler opuścić o te kilka cm aby naczynie nad sufitem z k -g się zmieściło.

post-18578-0-12328400-1466893334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam możliwość przesunięcia bojlera w lewo około 20 cm tyle ma do ściany z tyłu leży na ścianie , idealnie było by wysunięcie kotła na przedpokój  i buło by po problemie , ale miał bym bardzo wąskie przejście do kuchni , tak jak pokazałeś też by mogło być, ale co z rorkami do grzejnika łazienkowego były by na wysokści samego zbiornika

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rurkach to ci już ktoś pisał - trzeba je opuścić aby były nie nad a pod sufitem, wsadzić w korytka i będzie git.

Z resztą o tych korytkach to zapisałeś całą stronę , a teraz co ? rezygnacja?

 

Zresztą w oryginalnym projekcie - post #106  rury do łazienki idą po ścianie między pokojem a kuchnią.

A u ciebie co?

Tworzenie tej instalacji to idealny przykład tego jaka jest różnica pomiędzy teorią a praktyką, jak w poniższym dowcipie:

 

"Jasio idzie do taty i pyta jaka jest różnica między teorią a praktyką.tata na to:

-idź do mamy i spytaj się czy przespałaby z murzynem za 2 tys.,potem idź do siostry i spytaj się czy przespałaby z murzynem za 2 tys.

a potem idź do dziadka i zapytaj o to samo.
Jasio idzie do mamy i czy przespałaby z murzynem za 2 tys. a mama na to:
-...no przydałoby się wyremontować kuchnie więc raczej tak...
potem idzie do siostry i pyta czy przespałaby z murzynem za 2 tys. a siostra na to:
-...no mogłabym kupić sobie fajne kosmetyki więc raczej tak...
następnie Jasio idzie do dziadka i pyta o to samo co mamę i siostrę. a on na to:
-...no renta słabiutka więc przydałoby się trochę gotówki...
Jasio po zebranych informacjach idzie do taty i mówi mu o wszystkim. A tata na to:
- Widzisz Jasiu w teorii mamy 6 tys. zł., a w praktyce dwie ladacznice i jednego peda*a."

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.