Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Stasiu, patrząc na Twoje zdjęcia oraz na rysunki z instrukcji zaworu:

post-15157-0-61631700-1468746655_thumb.jpg

Masz źle założoną skalę pokrętła i blokadkę. Przy twoim ustawieniu (patrząc na zdjęcia - ścięcie na górze) na skali powinieneś mieć 5 a nie 10 lub 0 jak to widać na Twoich fotkach, po założeniu pokrętła.

Przyjrzyj się dokładnie rysunkowi z instrukcji - przy tak ustawionym trzpieniu zawór jest ustawiony na 50% mieszania a u Ciebie na skali jest 10 - więc nie ma się co dziwić że jak ustawisz na 5 to instalacja jest zimna bo zawór jest wtedy całkiem zamknięty (na skali powinno być wtedy 0). I poniżej Twoja instalacja:

post-15157-0-70665100-1468748951_thumb.jpg

I dlaczego na pierwszym zdjęciu (z założonym pokrętłem) niebieski ząbek blokadki jest pionowo w górę (nieprawidłowo) a na pozostałych jest pod kątem 45 stopni w lewo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej fotki robiłem składając zawór i źle założyłem tą niebieską blokadę , ale ją poprawiłem jak na fotkach poniżej skala jest jak na prawym obrazku zamieszczonym przez ciebie i tak jest też podłączony kocioł do tego zaworu  czyli:

kocioł z lewej strony 

zasilanie instalacji z góry

powrót z instalacji z prawej strony

a dół to powrót na kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu tam coś tłumi przepływ grawitacyjny przez zawór 4-D.

Najprawdopodobniej jest za dużo kolanek, wygibasów itp przeszkód.

Podaj np ile masz kolanek i trójników na zasilaniu na powrocie pomiędzy zaw 4-D i kotłem?

 

Bez pokrętła i blokady oś zaworu powinna się kręcić w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem do domu i sprawdziłem faktycznie zawór kręci się dookoła  , teraz pytanie jak go mam poskładać ?

edit w zasadzie nie ma wielu możliwości poskładałem tak jak był czyli to płaskie na ośce od góry , niebieska blokada na środku też u góry i skala od 10 do 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz go poskładać, tak aby była regulacja w zakresie obrotu o kąt 90 st czyli od 1 - 10, a nie tylko o 1 działkę.

Czyli na razie go nie składaj,  tylko jak napalisz to pokręć powoli w 1 stronę i sprawdzaj temp rur na instalację i do kotła

 

A nie podałeś co masz na powrocie z 4-D do kotła.

Tu liczy się każde kolanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale regulacja jest od 10 do 0 , czyli o 90* tylko ruch tym zaworem w większym przedziale jak 10 - 9 powoduje że zasilanie robi się zimne

powrót do kotła wygląda jak na foto poniżej , czyli kolanko od zaworu później trójnik , dochodzi powrót od CWU rura na dół i w sumie 3 kolanka do kotła

post-5135-0-45538900-1468786412_thumb.jpg

post-5135-0-12398400-1468786416_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale regulacja jest od 10 do 0 , czyli o 90* tylko ruch tym zaworem w większym przedziale jak 10 - 9 powoduje że zasilanie robi się zimne

powrót do kotła wygląda jak na foto poniżej , czyli kolanko od zaworu później trójnik , dochodzi powrót od CWU rura na dół i w sumie 3 kolanka do kotła

Stasiu - ja naliczyłem 5  od zaworu 4D 

Spróbuj sprawdzić te wszystkie ustawienia zaworu 4D i zaworu do CWU przy całkowicie zamkniętym grzejniku w łazience.

Stasiu mam jedno pytanie- czy wiesz co to jest kryzowanie grzejników ? i jak je wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku wiem co to kryzowanie , ale czy ono jest potrzebne ? skoro wszystkie grzejniki tak samo gorące , przypuszczam że jak bym je poprzykręcał to były by opory jeszcze większe i do CWU by szło jeszcze więcej ciepła , zamiast na instalację , kolanka są w sumie cztery  od zaworu jedno później trójnik i za trójnikiem 3 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam jeszcze takie jedno pytanie , najpierw załącza się pompa CWU po pewnym czasie (po kilku minutach) ta od C.O a wiadomo instalacja jest zimna na kotle np:70*C a tu napływ zimnej wody z instalacji , czy nie zaszkodzi to kotłowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakręceniu łazienki , wszystko pięknie działa , spędziłem godzinę z rękami na rurkach , popuściłem tylko lekko łazienkę i dalej działa, a i na CWU nie jest tak gorąca rura , wygląda że wszystko "nabiera rumieńców" , jeszcze raz panowie wielkie dziękuję za rady i informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak następnym razem napalisz , otwórz grzejniki na max, a następnie zacznij wkręcać ten dolny zawór na imbusa, tak aby inne też grzały.

Po prostu za dużo wody leci przez ten grzejnik i brakuje dla pozostałych.

 

Jeżeli masz na grzejnikach zawory z nastawą wstępną to też trzeba poustawiać aby wszystkie grzały.

 

Te czynności powinien wykonać hydraulik i dlatego nazywa się to regulacja hydrauliczna  ;)  :P  instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to grzejniki wszystkie grzeją na ful (i są tak samo gorące)na zakręconym zaworze czterodrogowym a jak go otwieram na pod mieszanie to jest problem , jak przykręciłem ten łazienkowy to zawór czterodrogowy działał idealnie , baa nawet rura idąca do bojlera CWU nie była taka gorąca jak ta od zasilania grzejników , jak będą bardziej sprzyjające temp do palenia to będę mógł już się bawić na całego w nastawy , na razie ogrzewam codziennie CWU no i 2 x zagrzałem grzejniki trochę mocniej , ale od jutra mają wrócić upały , więc będzie tylko grzanie CWU (przynajmniej do końca lipca.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie jak ten grzejnik lazienkowy jest wpiety do instalacji. Gdzie podpięte jest zasilanie a gdzie powrót. Może coś wpięte jest przed zaworem 4-D? Czy jak drabinka jest zakręcona to regulacja 4-D działa prawidłowo przy otwartym zaworze CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko działa prawidłowo , nawet przy otwartym zaworze CWU na full , wydaje mi się że po kryzowaniu drabinki wszystko powinno być w porządku , początek instalacji do drabinki rozpoczyna się 30 cm za pompą C.O, z trójnika idzie "15" do góry do drabinki a do reszty instalcji "22" w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.