Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego "sambor" mam jeszcze takie jedno pytanie , bo kupiłem wczoraj Pompa obiegowa Grundfos ALPHA2 L-25/40 (pani ją sprzedała jako obiegową do C.O)  ja doczytałem na necie że jest ona do CWU a ja muszę mieć do C.O bez końcówki "L" , czy ona nadaje się do C.O czy jednak nie ?? , bo nie wiem co robić , czy ją zwracać ?? , czy to chodzi o to co wspominałeś kilka postów wcześniej że nie ma autoadaptacji ?

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki , jak to mówią od przybytku głowa nie boli :P  postanowiłem zamontować jednak zawór czterodrogowy , lepiej żeby był niż potem przerabiać i montować , w razie czego może być wyłączony na pokrętle

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

w środę mają rozpocząć pracę , instalator upiera się ostro , żeby dać pompę na powrocie , mówi że daje głowę że będzie to dobrze działać

też o tym nie miałem pojęcia w zeszłym roku i fachman dał mi pompę na powrocie i działa to wszystko łacznie z podłogówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu widzę że Twój wątek cieszy się duża popularnością ale czy jest sens pisać takie pierdoły? No chyba że masz nieodpartą pokusę pisania ....

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie odradzono mi korytka (straty ciepła w mury zamiast do pomieszczeń , powiedział żebym wtedy musiał  ocieplić rurki , fotki zrobię jak już bedzie coś wykonane (całe rurociągi ) reszta zostaje tak jak doradziliście mi pompa na zasilaniu zdecydowałem się na zawór czterodrozny i 2 głowice termostatyczne do sypialni i pokoju syna no i instalacja w miedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieszkaniu ocieplać rury ? trochę będzie to średnio wyglądać , , kolego "sambor" jak to z tą grawitacją jest bo pan instalator twierdzi że jak pompą będzie na zasilaniu to muszę zrobić obejście pompy , chociaż by po to żeby grzać CWU , latem bez prądu bo inaczej nie pudzie , a na grawitację nawet do pierwszego grzejnika nie ma szans (nawet z obejściem pompy) , wiem że pisałeś że nie muszę robić obejścia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zaw 4-D nie ma co robić obejścia.

Nadal nie wiem jak chcesz grzać CWU?

Jak przed zaw 4-D to albo grawitacyjnie, albo druga pompa.

Za zaw 4-D to grawitacyjnie grzanie CWU nie pójdzie, musi być pompa, nawet ta od CO + zawór odcinający grzejniki.

 

Jak rury będą gorące to może się ktoś o nie poparzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będą potrzebne 2 pompy, inaczej nie będzie działać.

Schemat od @henryka jest prawidłowy.

 

A ten który opisujesz - nie

 

Może jednak zróbcie bez tego zaworu 4-D, gdyż widzę , że nawet jego nie potraficie prawidłowo podłączyć.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj otworzyłem pierwszy raz kocioł , jak się okazuje są tylko 3 pułki a nie 4 jak na fotkach , a i sam kocioł na pewno nie waży 242 kg , jednak instalator go chwali że ma baaaardzo dużą komorę zasypową jak na kocioł o takiej małej mocy , kolego "sambor" powiedz mi czy zbiornik wyrównawczy musi iść jeszcze wyżej ?? bo rurki do grzejnika łazienkowego muszą być schowane nad tym podwieszanym suficie (instalator planuje go dać na podłogę strychu) , czy to konieczne ??

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wyrównawczy musi być najwyżej z całej instalacji - minimum o 20cm ponad instalację i zasobnik CWU ,

Jak się zgodziłeś na zbiornik na strychu to należy go czymś zaizolować , ale tak żeby nikt się o ten zbiornik "nie zabił" ani tym bardziej go nie pod.....ł.

Co do kotła to mniej półek to mniejsza pow wymiany i mniejsza cena - czyli masz jakiś inny kocioł niż wybierałeś, ja na twoim miejscu to bym sprawdził co to naprawdę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem właśnie do defro , oczywiście żaden konsultant nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie ile jest półek w wymienniku , na jutro ma mi wysłać przekrój mojego kotła na maila , zbiornik wyrównawczy mam zamiar zapodać na podłodze strychu (będzie o 40 cm wyżej jak teraz) ocieplić go wełną i zabudować kartongipsem , będzie przy samej ścianie za drzwiami , więc go nawet widać nie będzie , a co sądzisz o tej "rzeźbie" z podłączeniami kaloryferów ? .Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na strychu mogą wystąpić temperatury minusowe ,a w takich starych budynkach to nie rzadkość ,to należy prawidłowo zabezpieczyć to naczynie zbiorcze przed zamarznięciem.Nie wystarczy sama izolacja zbiornika .Należy to zrobić zgodnie z przepisami.Dodatkowo też na kotle zamontować zawór bezpieczeństwa ,trochę mniejszy jak dopuszczalne ciśnienie kotła.

Ty masz napisane jak to zrobić:

document (35).pdf

A swoją drogą to z tym zbiornikiem kombinujesz jak żyd pod górę.Po jaka cholerę pchasz się z tym zbiornikiem powyżej sufitu.Co chcesz przez to uzyskać?Schować rurki do grzejnika w łazience?A jak te rurki odpowietrzysz?.

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.