Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie to mam teraz dwa jeden nad podłogą fi 130 i pod sufitem fi 130

na parterze jest podobny do tego tyle że z wentylatorem  http://www.klimosz.pl/oferta/piece-kuchenne-i-kominki/piece-kuchenne-kvs-moravia/kvs-moravia-9106---stalowy-kociol-kuchenny-na-wegiel-i-drewno

jak go włączała to mi dmuchała spalinami przez moją kozę , a w mieszkaniu obok powinny być 2 piece kuchnia i pokój , ale mieszkanie od 3 tygodni stoi puste po eksmisji i gościu zabrał ze sobą kozy , to tego właśnie lokalu jest podłączony wkład kominowy + drugi mój , a parter dmucha bez wkładu , więcej pieców w tym kominie nie ma, a powinny być na parterze trzy , 2 kaflowe +kuchnia kaflowa , u sąsiada za ścianą powinien być kaflowy + kuchnia kaflowa i u mnie powinna być kuchnia kaflowa

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem z niemalym zainteresowaniem caly temat. Coz za emocje! Zawor 4d ewidentnie bez sensu a tym bardziej reczny (smiem twierdzic, bo automat jeszcze mnie przekonuje, ale tego manualnego ustrojstwa nie kupuje zupelnie). Jak ktos tam wczesniej wspominal - mala instalacja = brak efektu wychlodzonego powrotu.

 

Wystarczylo to zrobic najprostszym sposobem, na 2 pompach, obejscie graw na bojler, grzejniki c22 (v to glupota przy instalacji prowadzonej wierzchem po scianach) i bez tego 4d i wszystko by zagralo bez wiekszych problemow. A i pare stowek w kieszeni by zostalo.

 

Swoja droga, widac ze instalator wiele lat robil w Niemczech (ostateczny wykonawca to wlasnie ten, nie?). Widac po tym jak prowadzili ta instalacje, ze nie mieli jakiejkolwiek koncepcji wchodzac na 'budowe'.

 

Nie dalo rady postawic tego kotla lekko pod katem? Jak Ty tam opal wrzucasz? Jakas tajna winda z sufitu?

 

Ps. Po pierwszej zimie bedziesz zalowal, ze nie zamontowales zwyklej piecokuchni a po pierwszym czyszczeniu kotla zona nie bedzie sie odzywala ze 3 dni ;)

Edytowane przez Maciek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie był ten z Niemiec  co do samego zaworu , zamontowałem go żeby regulować ciepło na mieszkanie bo każdy odradza zawory termostatyczne , więc musiałem czymś to regulować , ścianka przed kotłem idzie do rozebrania , będzie stała 2 m dalej , sam piec chcę zrobić za zamykany drzwiami przesuwnymi , żeby się nie syfiło podczas czyszczenia , przykładania itp

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj - ja ci zalecałem zawory termostatyczne, ponadto takie miałeś w projekcie.

 

Jak pamiętam to 3-4 strony wcześniej  montaż zaworu 4-D tłumaczyłeś wymogiem gwarancji producenta.

 

Ej @stasiu popraw się i ujednolić swoje poglądy na temat tej instalacji

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zadzwonić do Defro i powiedzieć jak wygląda sytuacja. Nie byłoby żadnego problemu, żeby uznali gwarancję bez 4d przy takiej małej instalacji. Ewentualnie najzwyklejszy 3d termostatyczny (typu VTC500 od 55 stopni) i miałbyś dwie pieczenie na jednym ogniu - ochronę pieca i gwarancję. Dziwię się, że wykonawca Ci tego nie podpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wykonawca jak pokazuje sytuacja znał się jedynie trochę więcej jak ja , jak można było robić trzy pełne tygodnie instalację z 6 grzejnikami +komin wentylacyjny i wkład kominowy , to jest tak jak człowiek ma za dużo czasu i przebiera w wykonawcach i materiale ;) , nic poczekamy na odbiór z KZGM-u i na pierwsze zimne dni , na razie jestem zadowolony z CWU , że jest po spaleniu 3 - 4 kawałków drewna , pozdrawiam

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu wykonania to nie masz co narzekać IMHO - jest pełnia sezonu, więc roboty jest aż nadmiar a wiem, że człowiek 'na swoim' próbuje łapać tyle ile się da, żeby zamknąć miesiąc z jakąś sensowną pensją (pewnie w między czasie ze 2-3 kotłownie zrobili u innych klientów). No chyba, że faktycznie dzień w dzień walczyli przez 3 bite tygodnie to wtedy można uznać, że trochę się przeciągnęła ta robota ;-).

 

Oby zimą wszystko hulało jak trzeba, bo sezon grzewczy będzie prawdziwym testem tej instalacji. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzień w dzień walczyli od poniedziałku do piątku tylko godziny sobie wybrali lajtowe bo od 9.30 do 16 - 17.00 , właśnie zobaczymy zimą , martwią mnie dwie rzeczy , nie wiem czy tak powinno być:

 

1.Zawór od CWU musi być przykręcony prawie na max żeby działało C.O

2.Zawór czterodrogowy też musi być właściwie całkowicie zamknięty żeby ciepło szło na C.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisano 04 czerwiec 2016 - 22:29

Zaw 4-D obniża temp na grzejniki, wiec obniża też ew temp do jakiej grzejesz CWU.

A prawdę mówiąc to ten zaw 4 -D to ci tak potrzebny jak pryszcz na d,,,e, jeszcze możesz z niego  zrezygnować ,

Co szczerze ci to radzę.

a Stasiu nic , tylko się mota i czyta co mu internet i google  przyniesie

 

 

 

Napisano 05 czerwiec 2016 - 16:06

tak Henryku , ale jak na dworze będzie np +15 , (obecnie nawet palę jak w dzień jest +18 + 20 bo jak wiesz mam zimne mieszkanie , a lubię bardzo ciepło, +24 to dla mnie takie minimum) to jaką temp utrzymywać na kotle żeby było w domu ciepło ? 50 *C to ile będzie miał powrót ? , ja się na tym kompletnie nie znam , jedynie co czytałem tylko o obowiązku zakładania tych zaworów do kotłów tu na forum i na muratorze .

 

 

Henryku mi chodzi żeby powrót nie był za zimny a nie żeby tym zaworem regulować temp w domu , bo wiem że od tego jest miarkownik i  głowice na grzejnikach (o ile będą) , no chyba że ja już całkiem nie kapuje o co kaman :ph34r:

 

 

A na koniec tu Henrykowi już ręce opadły 

 

 

 

Napisano 05 czerwiec 2016 - 19:31

Stasiu , mnie już ręce opadają. Jak pamiętam ,cztery lata mordujesz nas z twoim problemem. W takim czasie to już studia byś kończył w tej specjalności - A ty robisz problemy z najprościej wykonana instalacją.

 

I mamy wreszcie wykonaną instalację i problem ( dylemat )  Inwestora

 

 

 

Napisano dziś, 13:16

............ , martwią mnie dwie rzeczy , nie wiem czy tak powinno być:

 

1.Zawór od CWU musi być przykręcony prawie na max żeby działało C.O

2.Zawór czterodrogowy też musi być właściwie całkowicie zamknięty żeby ciepło szło na C.O

 

 

 

 

 

Tak nie powinno być, ba tak nie może być!

 

A @stasiu wybrał to co najgorsze choć inni mu doradzali - a na pewno chcieli źle!

 

 

 

Napisano 05 czerwiec 2016 - 16:21

Bez przesady z tym "obowiązkiem", jak chcesz to montuj 4-D , ale będzie z nim więcej problemów niż myślisz.

 

 

 

Napisano 13 lipiec 2016 - 19:27

.......... co do samego zaworu , zamontowałem go żeby regulować ciepło na mieszkanie bo każdy odradza zawory termostatyczne , więc musiałem czymś to regulować ,

 

I co ty na to @stasiu?

 

PS

Cytaty ze strony 13  i z bieżącej tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie powinno być, ba tak nie może być!

no to dlaczego właśnie się tak dzieje :rolleyes: co do samego zaworu mieszającego , myślałem tak na kotle 70* na grzejniki daje 50* a zaworem mieszam żeby było min te 65* dlaczego się tak nie da jak jest na "10" czyli bez pod mieszania , ciepło idzie na instalację , gdy go tylko zrobię na "9,5" zasilanie za pompom robi się zimne to po co tam tak duża skala skoro przy małym otwarciu całe ciepło idzie do kotła , druga sprawa dlaczego CWU kradnie całe ciepło grawitacyjnie a nie robi tego pompa C.O , tych rzeczy nie umiem pojąc :o

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz po prostu brak regulacji hydraulicznej całego układu.

A prościej - za dużo wody idzie na bojler, za mało na zaw 4-D, ponadto patrząc na pracę tego zaworu coś z nim jest nie tak - sam zaw i obwód kotłowy  mają jakby za duże opory, a tam jest przepływ grawitacyjny, więc woda zasuwa tam gdzie ma łatwiej  czyli przez bojler.

 

Jak zamkniesz całkiem bojler to zaw 4-D pewnie działa prawidłowo.

 

Jakie są rury do grzejników?

Jakie są nastawy wstępne grzejników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak zamknąłem zawór do bojlera a zrobiłem mieszacz tylko trochę uchylony to leciała zimna woda, niestety było to wszystko na kilku szczapach drewna , juro ma być zimno na dworze to zapodam wiaderko węgla i sprawdzę jeszcze dokładniej , i napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalone po zasypaniu wiaderka węgla (takiego po emulsji 10l) na miarkowniku ustawione 70*C , woda doszła do 88*C i zaczęła spadać do 70*C miarkownik uchylił się przed chwilką teraz obojętnie czy CWU skręcona na zaworze czy zawór czterodrogowy ustawiony na pod mieszanie , c.o hula na całego , mam nadzieję że wszystko będzie dobrze , piecu chyba potrzebne było porządne napalenie żeby wszystko działało.Swoją drogą ciekawe ile do kotła węgla wchodzi bo całe wiaderko ledwo przykryło ruszt .

edit: znowu kocioł rozbujało do 86*C , przykręciłem miarkownik do 65*C , czekam co będzie się dalej działo.

edit: po przestawieniu miarkownika na 65*C , temperatura stoi prawie w miejscu.

dlaczego przy 70*C na miarkowniku woda idzie aż do 86-88*C ?

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejniki rozkręcone ,baa nawet pokrętła nie założone są na nie , temp na piecu 65*C grzejniki lekko letnie czyli zawór działa tak jak powinien , instalacja jeszcze chyba trochę zapowietrzona bo lekko szumi w CWU jak i pompie od c.o

Grzejniki odpowietrzać przy działającej pompie ?? czy dopiero jak wygaśnie i pompa się wyłączy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.