Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Stasiu zanim zaczną coś kombinować niech najpierw spróbują tego -Odkręcić w łazience zasilanie grzejnika- pexa ustawić tak aby woda lala się do wanny (myślę ze pod tym otworem masz wannę) zakręcić wszystkie zawory przy grzejnikach -otworzyć odpowietrznik w łazience (obserwować)-następnie otworzyć zawory przy pompce -puścić powoli wodę ,woda powinna przelać się do wanny - będzie wiadomo że ten odcinek jest droży,-następnie zamknąć dopływ wody i   zawory przy pompce .Otworzyć zawór przy najbliższym grzejniku , odpowietrzać , po odpowietrzeniu puścić wodę (powoli) jak jest obwód drożny to woda powinna przelać się do wanny.I tak z kolejnymi grzejnikami.

Jezeli w między czasie grzejnik w łazience się odpowietrzy to będzie wiadomo że ten obwód też jest drożny.milej zabawy -oby to było skuteczne- Ta zabawa z grzejnikiem w łazience się nie uda - grzejnik nie będzie grzał. 

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem że muszą być odpowietrzniki instalatorowi on oczywiście twierdzi co innego , więc będą musiał mu kazać je zainstalować , a chyba też do tego musi dojść bo instalacja nie chodzi , zobrazuje ci jeszcze moje pomieszczenia tej ścianki różowej nie będzie a i sam zbiornik CWU było by problem ułożyć jak by wyrównawczy był niżej , teraz już ledwo pompy wciśnięte a co by było jak by było wszystko niżej ?

A wystarczyło zrobić tak jak w projekcie - zapewniam cię że 90% instalacji etażowych jest tak zrobionych i ma się dobrze.Znam wiele takich instalacji i zapewniam cię ze drzwi nigdy w takich mieszkaniach nie stanowiły problemu, zawsze można było rury puścić pod podłogą,tym bardziej ze w starych kamienicach o podłogę z desek nie trudno.A tak dodatkowe koszty ,zawór 4D dodatkowa pompka , odpowietrzniki.No i serial niepotrzebny.Pytam- warto było kombinować????Nawet ci twoi "fachowcy"  podejrzewam , mieli by kłopot aby to spartolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku po zakręceniu dopływu do bojlera (założono zawór przed wejściem na górze) instalacja cała grzeje łącznie z łazienką , instalator mówi że jest za duże fi do bojlera że on chciał dać fi 22 a ja się upierałem przy fi 28 , będzie to chodziło z przydławionym zaworem na bojlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak inwestor ma nadmiar kasy i kupuje to co ładne i a jednocześnie zbędne, ponadto nie chce słuchać innych,

tylko po swojemu próbuje poprawiać.

 

Pisałem nie kupuj zaw 4-D - kupiłeś

Pisałem nie dawaj pompy na obieg CWU - dałeś

Pisałem zrobić regulację hydrauliczną - dopiero teraz się za to bierzesz

 

Wydałeś zbędną kasę, straciłeś czas i nerwy i po co to było?

 

PS

Nie zapomnij zrobić regulacji hydraulicznej na grzejnikach, gdyż w zimie cały cyrk wróci na nowo.

 

PS2

Rura fi 28 na grzanie CWU nie jest błędem - w lecie można grzać CW grawitacyjnie, w zimie z resztą też.

ale do tego nie potrzeba ani zaw 4-D ani pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To samo mógł  uzyskać włączając pompkę CWU i ją zaworem na wyjściu przydławić- zrobił to -nie ,Po drugie przy całkowicie otwartym zaworze  4d pompka CO bierze wodę bezpośrednio z RB obwód CWU  nie ma wpływu na wydajność pompki CO.Taki wpływ obwód CWU miał przy poprzednim podłączeniu zaworu 4D -wtedy pisałem ci że będziesz miał ciepła wodę a grzejniki niekoniecznie ciepłe Tam ten zawór był konieczny.A swoją drogą mieli robić co innego zrobili co zrobili i mówisz że wszystko gra.No to fajnie ,powrzucaj dodatkowe fotki będą jak znalazł w zimie.Bo coś mi się wydaje że to nie koniec tej epopei .Teraz najważniejsze żeby ci to wszystko odebrali .Mam nadzieję że złożysz relację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko chodzi tak jak powinno , odpowietrznik przełożony na najwyższy punkt jedynie trochę temperaturę przekłamuje sterownik do pomp , niestety instalatorów już nie ma a ja dopiero wróciłem (jestem w pracy) a słyszę szum/bulgotanie  wody w łazience , czy to normalne , bo w pokojach cicho , pompa obiegowa chodzi na III mówił żeby poniżej II nie dawać , czy to normalne czy dać na I .

post-5135-0-62702600-1467805965_thumb.jpg

post-5135-0-83816200-1467805968_thumb.jpg

post-5135-0-25183900-1467805972_thumb.jpg

post-5135-0-49365700-1467805975_thumb.jpg

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial trwa!

 

Pompa powinna chodzić na 1 biegu, a te szumy w grzejniku to :

zapowietrzony grzejnik

za duże przepływy przez grzejnik

Trzeba dać niższy bieg i kryzować ten grzejnik, inaczej będzie problem w nocy.

 

 

Nie powinno być odpowietrznika automatycznego na powrocie - będzie się zapowietrzać inst CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba normalne są przekłamania na czujniku temperatury, trzeba by go dobrze odizolować od otoczenia i najlepiej żeby mierzył temperaturę wody w rurze, a nie na wierzchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejnik w łazience odpowietrzyłem i przestało bulgotać , instalator ma jeszcze podjechać w najbliższym czasie i jeszcze po odpowietrzać układ , czyli ten odpowietrznik powinien być na zasilaniu ? no i dlaczego przez automat będzie się zapowietrzał układ ?

Czujniki zapodam pod otulinę na rurki jak ją kupię i pozakładam

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, otwórz całkowicie zawory do CWU i wyłącz pompę CWU. Otwórz na 50% zawór 4-d i włącz samą pompę CO na 1 bieg i powiedz nam czy i jak grzeją grzejniki. Następnie włącz pompę CWU i obserwuj zmiany w grzaniu grzejników. Takie samo doświadczenie zrób przy całkowicie otwartym zaworze 4-D.

Edytowane przez piachoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy otwartym zaworze do CWU , z pompą włączoną i wyłączoną, grzejniki nie grzeją w ogóle, ciepło dochodzi ledwo do pierwszego grzejnika (grzejnik nie grzeje) ,i to obojętne czy zawór czterodrogowy otwarty czy ustawiony na mieszanie , po przykręceniu zaworu do CWU (prawie na max) grzejniki w parę sekund gorące nawet ten łazienkowy z rurami pod sufitem .

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja powinna działać pewnie a tu zgadujzgadula, będzie grzało czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przykręceniu zaworu do CWU grzeje normalnie , w sumie to nie mogę powiedzieć bardziej konkretnie bo zawsze były załadowane 4 - 6 kawałki drewna więc trudno wyczuć jak będzie przy zasypie węgla , w każdym razie jak pali się na miarkowniku drewnem to śmierdzi nie miłosiernie (zaglądanie do paleniska) a i smoła na ściankach kotła (tak mi się wydaje takie szklące mazidło) , jedynie co mnie cieszy woda w kranie po paru min i 4 kawałkach drewna z otwartą dolną furtką

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno czy węgiel to chyba bez znaczenia. Ja bym otwierał okna i palił mocniej aby sprawdzić czy jest ok. Co bedziesz sprawdzał dopiero zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napalone o godz 20.00 na miarkowniku ustawiłem 80*C pompa na pierwszym biegu zawór do CWU przykręcony na max , woda w bojlerze gorąca , grzejniki gorące wrzuciłem pół wiaderka węgla takiego po 10 l emulsji na razie się jeszcze pali znaczy żarzy temp na kotle 80*C czyli taka wg projektanta , wszystko wygląda OK

Teraz kilka słów o odbiorze kominiarskim: jako że się zmieniła firma obsługująca KZGM zadzwoniłem do tej nowej która obsługuje teraz (warunki zabudowy zrobiła poprzednia firma kominiarska) , wpadł kominiarz i.... ale kocioł w mieszkaniu ? tak nie może być ewentualnie piec węglowy do c.o kuchenny , przedstawiam mu pismo z KZGM-u a on że go to nie interesuje , a tak właściwie to sobie mam wezwać kominiarza tego który mi dawał warunki zabudowy i że jak mi to odbierze to on nic nie będzie miał przeciwko temu. (a rozmawiałem z tym co był i powiedział że to z nim mam to załatwić bo to on obsługuje ten rejon teraz itp itd) , nic dzwonię do poprzedniej ekipy kominiarskiej przyjechali zobaczyli , i powiedzieli że super mam to wykonane i robiła to jakaś porządna firma która ma o tym pojęcie , zapłaciłem i w poniedziałek mi przywiezie opinię odbioru

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

" nic dzwonię do poprzedniej ekipy kominiarskiej przyjechali zobaczyli , i powiedzieli że super mam to wykonane i robiła to jakaś porządna firma która ma o tym pojęcie , zapłaciłem i w poniedziałek mi przywiezie opinię odbioru"

Widzisz stasiu obie firmy są siebie warte , jak jeszcze administrator taki będzie to się ciesz bo ci to odbiorą.Tylko przy najbliższej kontroli kominiarskiej możesz być cholernie zdziwiony.Wtedy ten odbiór będzie musiał odebrać ten drugi kominiarz.Może zakwestionować moc kotła , a na ten temat już dużo pisaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coroczna inspekcja kominiarska we wtorek :ph34r:  przez tego pierwszego kominiarza który powiedział że jak będzie odebrane to on nic nie będzie miał do tego , najlepsze jest to że u nas obie ekipy kominiarskie są na zmianę co 2 lata raz jedni , raz drudzy wygrywają przetargi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.