Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak soft 3.6.3

Teraz moc kotła wystarcza na 40 % gdyby nie cwu to i 30 by wystarczyło. Palę energo premium+ i on mi strasznie kopci z tego względu korekta powietrza dolna +7 a górna +10, kopci już trochę mniej, popiół jest ładniejszy tzn drobniejszy, chciał by jeszcze więcej powietrza ale kopczyk już jest taki prawie minimalny.

Czujnik dodatkowy to temperatura powrotu z samej instalacji grzewczej.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jeszcze nawet mrozów nie ma, odpaliłem 25 września i jeszcze nie spaliłem nawet tony. Więc w tym roku zbytnio tam nie grzebię. Ale czujnik na powrocie z instalacji też mam, widać obaj walczyliśmy z ustawieniami 4d :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w tym miejscu i wykres daje fajny obraz na deltę obiegu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorry, faktycznie. Ale do Defro Duo sterownik z jednym jedynym programem pod retortę 5 klasy? Hmm... Dlaczego nie K1Pv4?

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie przejścia z softu 3.4.0 na 3.6.3

Przebrnąłem przez cały wątek i z tego co wyczytałem, sa dwie różnice :

- pojawił się konfiguracja małego halotronu oraz

- nastawienie temp C.W.U niezależnie od temp kotła

No i pytanie, jakie są jeszcze zmiany, czy warto byo przechodzić na wyższą wersję czy ktoś wracał na poprzednią ?

Jakie macie odczucia ?

Na wiosnę mam zamiar wgrać 3.6.3 ale nie jestem pewien czy warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmieniłem Turbinkę na mała, oprogramowanie 3.6.3 wszystko działa rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wwoytek napisał:

Zmieniłem Turbinkę na mała, oprogramowanie 3.6.3 wszystko działa rewelacyjnie.

Jaki model kotła i jak moc?

Chyba od 20kW nic się nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro Komfort Eko 12kW

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snurq, dzięki.

Na samo sterowanie kotłem nie ma co narzekać, jest idealnie -  od 25IX do dzisiaj najmniejszych problemów nie miałem, w ogóle nie tykałem ustawień.

 Ale stabilność sterowania 4d można by poprawić i dodać funkcję harmonogramu dla temperatury zaworu. Cóż - to chyba koniec wsparcia dla kotłów węglowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH ja zmieniam skok jednostkowy na 1 lub 2 % oraz histerezę na 0,8 stopnia i stabilność sterowania siłownikiem jest dużo lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma, ale do diabła - sterowni PID powinien sobie zrobić nawet kilkadziesiąt wahnięć i jakoś wreszcie się ustabilizować. 

Ja podbijam minimalne otwarcie, żeby się uspokoił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe ustawienie 5% jest zbyt duże z tego względu że w tym nowym sofcie jest błąd i ster zawsze wykonuje ruch o ustawioną wartość nie koryguje jej proporcjonalnie do różnicy temperatur jak we wcześniejszych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zmiany między 3.4.0 a 3.6.3 to w tym najnowszym dodatkowo pod ikoną pompy powrotu jest widoczna temp. powrotu oraz jest możliwość załączenia pompy na powrocie jako krótkiego obiegu. Dzięki temu pompa na powrocie pracuje cały czas. W 3.4.0 ta pompę załączało się jako przewałową i żeby pracowała bez przerwy należało jej zadać wysoką temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mik90 dla sprostowania temperatura powrotu jest wyświetlana pod pierwsza ikoną pompy tj. pompy CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 31.01.2020 o 09:03, Darekgra napisał:

Komfort eko lux 15 kW, kociołek z datą produkcji 05/2019 dmuchawa jak na zdjęciu, korona retorty stary typ (bez przesłony) talerz retorty nowa wersja z otworami przy wewnętrznej krawędzi.

IMG_20200125_174800_resized_20200131_084047566.jpg

 

1 minutę temu, Zbynio400 napisał:

Dzień dobry. Też korzystam z takiego wentylatora, ale ostatnio jakoś głośniej go słychać. Serwis zalecił mi wymianę  i zacenił sobie 420 PLN. Może jakieś sugestie co zrobić ?

 

 

1 minutę temu, Zbynio400 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od czyszczenia, bo to solidny hiszpański wentylator który żyje długie lata. Jak nie pomoże, to mozna to kupić w każdym sklepie z wentylatorami, np. Domer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest coś nowszego od 3.6.3. ? Sezon pewnie w weekend trzeba będzie zacząć, bo ma być 18C zimniej, niż dzisiaj.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.