Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Defro w instalacji że sprzęgłem hydraulicznym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Widzę na forum wielu doświadczonych forumowiczów, ale z dzieleniem się wiedzą to czasem różnie bywa (nie urażając nikogo oczywiście). Ostatnio zaczepił mnie Adamu z zapytaniem o kod do ekranu producenta.

Ekran producenta - 2902,

Menu serwis są dwa kody: 

5162 - myślę, że znany,

7785 - dostęp do menu instalatora.

Jak macie jeszcze inne kody do ukrytych ustawień, to podzielcie się, nikomu nic nie ubędzie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest i co zawiera ten ekran producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój post na poprzedniej stronie, generalnie wszystkie dane na jednym ekranie, dla mnie był bardzo przydatny przy szukaniu optymalnych ustawień. Znajduje się w menu widok.

W kolumnie po lewej masz takie parametry jak  temperatura aktualna i zadana kotła, obroty zadane i rzeczywiste (jeśli masz turbinkę), w kolumnie po prawej zadana i aktualna spalin, praca i przerwa to czas pracy i czas przerwy pracy podajnika (np. 22 to 2,2 s, 286 to czas 28,6 s), oczywiście jeśli palisz w PID.

Edytowane przez smolnyk
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smolnyk dzięki

w menu serwisowym po kodzie  5162 jest takie podmenu jak kontrola temperatury powrotu, jestem ciekawy co te parametry wnoszą

IMG_20191112_142801_resized_20191112_114228226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ja wchodzę dalej w nastawy temperatury i dalej jest zakładka kontrola temperatury powrotu, lecz mogę w nią wejść tylko po "świeżym" zalogowaniu po pewnym czasie się jakby blokuje lub a na sto procent blokuje ten ekran wejście w menu producenta kodem 7785. Wtedy wystarczy se wylogować i zalogować ponownie i dostęp już jest z powrotem.

szkoda że nie ma jakiegoś opisy co dany parametr powoduje i na co dokładnie ma wpływ a jest tego całkiem sporo

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, smolnyk napisał:

image.thumb.png.83ad4100ee2172601d6e96cb42ace00f.png

Menu serwisowe 5162 pierwszy ekran u mnie wygląda tak, ekran do którego Ty dotarłeś u mnie jest zakodowany.

Rozumiem że takie menu jest po kupieniu opcji Internet? Ile kosztuje taka opcja? Czy ona wymaga wymiany sterownika czy coś tylko zmieniają w obecnym? Mam sterownik K1pv4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dokupić moduł WiFi st5060 tylko że ten dedykowany do kotłów defro inne standardowe wersje techa mogą nie działać na kotłach defro, koszt około 700 zł.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. te standardowe techa działają normalnie z kotłami defro? nie są zablokowane bo wszędzie tak piszą... czyżbym dał se naciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego na 100% Ci nie odpowiem, ale co człowiek zablokował, człowiek jest w stanie odblokować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to prawda... pewnie jakiś kod lub inny sposób rejestracji urządzenia.... czyli 200 stówki w plecy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś, niestety nie da rady tego odblokować bo rzeczywiście jest blokada na różnych producentów. Też miałem klienta z K1Pv4 który zakupił taki moduł Tech'a i nie działał. Wyskakiwało, że moduł innej firmy. Po kontakcie z serwisem techa odesłano mnie do DEFRO które zasugerowało zakup nowego modułu bądź przeprogramowanie (chyba chcieli 400 zł, wolałem sprzedać tego techa innemu klientowi a tutaj zamontować defro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na filmikach z YouTube @wwoytek widać że ma moduł niebrandowany i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada jest w oprogramowaniu. Mam St-280, który współpracuje z K1P i K1Pv4 z wgranym oprogramowaniem Spklux ale nie najnowszym i działa. Nie wgrywam nowszego, bo w sumie nie wiem co to zmieni, oni nie piszą nigdzie co się zmienia w kolejnych wersjach. A że działa to nie ruszam póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten, który aktualnie mam wgrany w st-280 i nowszy też mam ale nie wgrywałem jeszcze. Gdzie mam wrzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kurakk, podłączam się do tematu:
Jeśli możesz podesłać na [email protected] byłbym bardzo wdzięczny.

Kupiłem Tech'a, myślałem, że będzie śmigał niestety nie śmiga ;) A nie mogę znaleźć nigdzie softu ;)

EDIT: Na stronie 80 znalazłem.
 

Edytowane przez blueshark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 13:02, Darekgra napisał:

no własnie ja wchodzę dalej w nastawy temperatury i dalej jest zakładka kontrola temperatury powrotu, lecz mogę w nią wejść tylko po "świeżym" zalogowaniu po pewnym czasie się jakby blokuje lub a na sto procent blokuje ten ekran wejście w menu producenta kodem 7785. Wtedy wystarczy se wylogować i zalogować ponownie i dostęp już jest z powrotem.

szkoda że nie ma jakiegoś opisy co dany parametr powoduje i na co dokładnie ma wpływ a jest tego całkiem sporo

Obiecałem, że opiszę parametry, i jak wpływają niestety jestem teraz trochę zajęty, jak się ogarnę, to postaram się wrócić do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.