Skocz do zawartości

kurakk

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  126
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana kurakk w dniu 17 Maj 2017

Użytkownicy przyznają kurakk punkty reputacji!

Reputacja

2 Neutralny

O kurakk

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom jednorodzinny 140m2 + CWU 200L
 • Instalacja
  Podłogówka (150m2)+1 drabinka i 3 grzejniki w piwnicy
 • Kocioł
  Defro Eko komfort PZ 15kW K1P + ST-280 + ST-65

Metody kontaktu

 • GaduGadu
  2665028

Ostatnie wizyty

797 wyświetleń profilu
 1. Nie przetestowałem tego PIDa w weekend, stwierdziłem ,że nie ma sensu na samym bojlerze, bo ogrzewanie mam praktycznie wyłączone z racji tego co jest za oknem. Przyjdzie czas chyba dopiero na jesień bo nie sądzę, że temp. jeszcze spadnie na tyle żebym musiał włączać podłogówkę. W dwustanie sytuacja jest opanowana, temp. podajnika 30-35 st. Sądzę, że odpowiednio modyfikując PID też będzie dobrze.
 2. A ja nie przypominam sobie żebym pisał, że 1% PIDa = 1% mocy kotła/palnika.
 3. Ok, spróbujemy powalczyć ale to są grube zmiany także zacznę dopiero w piątek żebym mógł obserwować i reagować ewentualnie. Czyli zmieniłeś mu minimalny czas z podawania z 2 na 3 w serwis menu i dodatkowo w menu głównym zjechałeś mocą do 50% tak ? Jeżeli dobrze rozumuję, to zmieniając wartość graniczną dolną z 2 na 3 dodałeś mu trochę paliwa więc zarazem i mocy dla 1% PIDa ? Obserwujesz może przy tym "ekran producenta " 2902 ? Bo interesowałoby mnie jakie algorytm przyjmuje wartości przy 100% PID po zmianie mocy na 50%? Nie do końca wiem co dzieje się z algorytmem przy takich ustawieniach, jakie przyjmuje wartości graniczne.
 4. Jak na razie na dwustanie, zmniejszyłem nadmuch na 20%, podawanie 6/50, ustawienia podtrzymania tak jak zaleciłeś i temp. podajnika między 34-40, kopczyk jest tak jak powinien być. Żeby przełączyć na pid muszę być w domu, a póki co wracam wieczorami i nie mam kiedy tego pilnować. Jutro będzie podobnie więc po jutrze będą próby na pid.
 5. Mógł być większy kopczyk ale tragedii nie było, nie był zapadnięty. Popracował 2-3h więc to za mało wg mnie na jakieś efekty na palenisku.
 6. Te parametry dmuchawy są w zależności czy pali się w PID z włączonym halotronem nadmuchu(turbinka,przepływomierz), wtedy reguluje się parametrami min obroty/max obroty. Przy wyłączonym halotronie (brak przepływomierza) parametry na jakie będzie reagowała dmuchawa to Min wentylatora/Max wentylatora (w sterowniku nazywa się to u mnie (min/max wentylator roboczy). Więc dla PID 1% mamy 80 (nie wiem ale chyba obr/min) a dla 100% mamy 290. Można zmniejszyć te 80 wtedy będzie mniej powietrza na minimalnej pracy PIDa tylko czy powodem przegrzewania się podajnika byłby za duży nadmuch przy minimalnej mocy PID ? Przypomnę, że przez te 2-3h jak pracował w PID nie wchodził w nadzór, ale pracował w większości czasu na minimalnej mocy 1%.
 7. Spróbuje zjechać korektą powietrza w dół i zobaczymy. 2/60 to jest podawanie/przerwa dla 1% PID. Potem w zależności od tego co dzieje się z temp. kotła i temp na kominie algorytm zwiększa moc od 1 do 100%. Poniżej parametry PID dla wybranej mocy kotła 15KW: Parametry mocy: Min praca podawania 2 Max praca podawania 5 Min przerwa podawania 35 Max przerwa podawania 60 Min wentylatora 19 Max wentylatora 24 Min obroty 80 Max obroty 290 Dla 100% PID mamy 5 podawanie i 35 przerwa.
 8. Pisałem że przy starcie kotła jest do wyboru moc 10,12, 15 i coś tam jeszcze wiecej. Wybierając 15, bo tak mam odpowiada to ustawieniom w menu serwisowym -> parametry mocy 2/60 dla 1% PID (czyli jak tylko ledwo się kula, bo np zadaną ma 60 a aktualną 63). Sądzę, że to jest jakoś podefiniowane w sofcie i wybierając moc przy starcie kotła są ustawione jakieś tam parametry PID dla danej mocy, które zdefiniował producent.
 9. Ale można mniej, na pewno jest 10 albo 12 już tera nie pamiętam. Zawsze dawałem 15 bo taki mam kocioł.
 10. 15 KW :) To 100% jest w ustawieniach "moc kotła". Tam można zjechać w dół lub niewiele w górę chyba max 110 lub 120. Ale to nic innego jak wejść w ustawiania serwisowe i manipulować dawką i przerwą, no i powietrzem.
 11. To jest palnik 15-25 kw, tak przynajmniej jest opisywany w necie. Moc jest procentowo wyrażona i wartość domyślna to 100%. Przy uruchamianiu sterownika też się wybiera jaka jest wersja kotła (jaka moc). Wg mnie podle tego co wybierzesz przy uruchamianiu, sterownik ustawia jakieś tam parametry mocy PID dla wybranej mocy kotła. Przy 15kw (bo taki mam) dla 1% PID jest podawanie 2/60, nadmuch nie pamiętam, musiałbym zajrzeć.
 12. Dokładnie taki mam http://ekoenergia.eu/wp-content/uploads/2015/10/Palnik_25kW-schemat.pdf
 13. Korektę powietrza miałem podciągniętą w górę jak paliłem miałem. Jak zasypałem ekogroszek to ustawiłem na 0. Mocy kotła nie ruszałem nigdy, jest na 100%.
 14. Jest tylko tryb nadzoru i tam mam czas podawania 1s, przerwa 6 min, nadmuch 35 co 7 min, nic więcej nie ma. Z tym, że jak włączyłem pid to przez jakieś 2h pracował, nie przechodził w nadzór, a temp. podajnika skoczyła z 34 na 62.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.