Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Min(dužy) krok,wzmocnienie(duže),czas stabilizacji(zbyt krotki).Cos z tego ci faluje.Jest widac juž na poczatku zebki w linii i potym pozwoli rozfaluje przy mniejszej temp.kotla,zamiast pozwolnej reakcji jednodrožnej.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Ryszard ale nie czuję  się  autorem tematu a tak jestem wpisany. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bercus napisał:

Min(dužy) krok,wzmocnienie(duže),czas stabilizacji(zbyt krotki).Cos z tego ci faluje.Jest widac juž na poczatku zebki w linii i potym pozwoli rozfaluje przy mniejszej temp.kotla,zamiast pozwolnej reakcji jednodrožnej.

Tylko chodzi właśnie o to, że nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji, a w ustawieniach nic nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carlo napisał:

Tylko chodzi właśnie o to, że nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji, a w ustawieniach nic nie zmieniałem.

Opisz/naszkicuj instalacje CO. Zawory 3/4d, pompy, silowniki, zawory zwrotne, klapowe itd.. Cos/cokolwiek zmienilo sie w instalacji jak konfiguracja badz ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carlo napisał:

Pierwsza taka sytuacja u mnie, że sterownik przez godzinę nie potrafił utrzymać stabilnie zadanej temperatury CO.
IMG_20200301_130031.thumb.jpg.ce6a7f75f8007e3795e01e29fd96872e.jpg


Temperatura ustabilizowała się dopiero po godzinie (końcówka wykresu). Do tej pory temperatura była stabilna (początek wykresu)
Co to może być? Jakiś wirus?

U mnie taki efekt dawał zapowietrzony zwór 3d (zasilanie z pieca jest od dołu). Wystarczyło ręcznie odkręcić go na full, aby pompa zaciągnęła powietrze dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bercus napisał:

To zmieniaj.....

Nie będę zmieniał czegoś co działało dobrze przez cały ten sezon za wyjątkiem sytuacji opisanej wyżej.
Jeśli sytuacja się powtórzy to pomyślimy...

9 godzin temu, PioBin napisał:

Cos/cokolwiek zmienilo sie w instalacji jak konfiguracja badz ustawienia?

Nie zmieniane nic przez cały sezon i dlatego zdziwiła mnie powyższa sytuacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zareagowal,lub nie zareagowal ? Može sa sytuacje,kiedy to dziala.....Obserwowalem wymienik i na wykresu toto: 5ty kwadrat

IMG_20200302_191614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono mam takie pytanie jaki ruch zrobic bo jak mialem odbior na inst.to w piecu bylo w miare siwo teraz jak mod zeszla na 25-33 to czaczyna byc czarno mam zmienic POw. w niskim zakrecie bo teraz mam 10/35 dam 14/35 co myslicie lub cos innego z pomyslow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Działa wam moduł internetowy? U mnie na żadnym serwerze nie chce. Jeszcze wczoraj było ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam jakąś jazdę z modułem. Sterownik pokazuje brak połączenia - czerwona kropka. Ale apka łączy się i wyświetla dane, ale nie mogę wprowadzić zmian zdalnie przez apkę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze jak mam na aplikacji Timla wprowadzony serwer wojszym. To sterownik traci połączenie. Jak odinstaluje apk timla w sterowniku wraca połączenie. Sterownik tez czasami pokazuje czerwona kropkę ale połączenie jest. Dziwne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pamiętam że kiedyś tam był soft w którym czyszczenie palnika jak i parametr nadmuchu był w sekundach ,jeśli ktoś pamięta albo używa proszę o info jaka to wersja oprogramowania .

Z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pobawić i wgrywać po kolei softy bo była taka że było np. czyść co 10 s na 1 s przelicznik sekundowy ale nie pamietam czy to była oficjalna wersja softu czy testowa .Jeśli chodzi o tą opcje to nawet ktoś niedawno o tym wspominał że można było ten parametr wykorzystać w celu dopalania i tworzenia tła powietrza .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ustawiaj tego tak , czyszczenie jest do czyszczenia a nie do "tworzenia tła powietrza i dopalenia" to jest oszukiwanie sterownika i samego siebie, i choć wygląda na to że takie ustawienia w pewnych sytuacjach wspomagają stabilizacje modulacji, to przy przejściu w czuwanie dalej przedmuchy czyszczące będą realizowane i będziesz miał problem z wysokością kopca i ogólnie ustawieniami spalania ,innymi słowy marzec w kotłowni , no chyba że lubisz ;)

FAFAŁ , czas wygaszania 120 min ? sporo

Edytowane przez jolo747
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolo747 jestem zapobiegawczy :) 

A faktycznie to kurna nawet nie wiedziałam że tak jest ustawione :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak braknie paliwa, to przez dwie godziny będzie dmuchać w resztkę węgla, możesz uszkodzić przez to ślimak, z kolei jeśli będziesz miał zanik płomienia np w czuwaniu to przez 2 godziny będzie wyrzucać węgiel do popielnika, myślę że optymalne ustawienie jeśli masz czujnik spalin to ok 15min, jak nie masz czujnika to ok 30min

Edytowane przez jolo747
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko już to wczoraj przy okazji fotki zmieniłem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jolo747 napisał:

(...) czyszczenie jest do czyszczenia a nie do "tworzenia tła powietrza i dopalenia(...) wygląda na to że takie ustawienia w pewnych sytuacjach wspomagają stabilizacje modulacji (...)

Ja używam takiego przedmuchu od jakiegoś czasu, pisałem tu o tym. Wg mnie krótkotrwały przedmuch, oprócz czyszczenia powoduje równomierne rozżarzenie/rozpalenie całego złoża i krótkotrwały wzrost temperatury spalin i/lub wzrost temperatury na czujniku kotła a to powoduje że modulacja zamiast się wspinać dalej, zatrzymuje się  na chwilę i być może nie musi już dalej wzrastać. 

Niestety ma to jeden podstawowy minus - większe zapylenie kotła przez taki krótki huragan i konieczność częstszego czyszczenia.

Na razie nie udało mi się tego ograniczyć i musiałem się z tym pogodzić :-).

wykres.png

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.