Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie odpowiedzi i wraca mi wiara.

Wiem że są inne sterowniki np. Iryd pod, ale jakoś Timelem interesuje się od początku jak dostałem kocioł w spadku.  Wiedziałem że Lider to będzie porażka:)

W domu jeszcze nie mieszkamy bo cały czas trwa remont ale kotłownia już sobie działa. 

Tak mam podłogówke 8 obwodów. 

4 na salon 36m2

2 na kuchnię 18m2

1 na korytarz 8m2

1 na łazienkę około 5m2

Dodatkowo 1 rozdzielacz 4 grzejniki. 

Ekogroszku idzie mi około 1 worek 25 kg na dobę nie sprawdziłem dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FAFAŁ napisał:

 

@ MarepP

 dużo lepiej.  Mogę Ci to powiedzieć bo miałem ten sterownik i mam rynne . Ok trzeba dłubać w ustawieniach i cały czas coś korygować .jednak spalanie a raczej czystość jest dużo lepsza . No i musisz znaleźć dobry opal do tego . Jednak patrząc na foto trzeba zrobić przegląd kotla . Troszkę jest zaniedbany zasobnik . Nie wiadomo jak ślimak i całość w kotle . Żeby nie było że kupisz ster a kociołek pocieknie za jakiś czas . Tam rynna jest stalkotu ?

 

Nie wiem bo nie mam dokładnych danych tego kociołka. Czyściłem ten palnik bo bym strasznie zaniedbany nawiercałem otwory bo były pozabijane. 

Wiosną zajrzę też do ślimaka. 

Na stronie korły Witkowski jest głowica palnika rynnowego za 700 zł. 

Pisałem do nich i niby ma pasować do mojego kotła w razie czego.

Teraz nie wiem czy warto inwestować w palnik rynnowy czy nie lepszy retortowy. 

Po prostu jechać na tym co mam do końca A później pomyśleć o nowym kotle. 

PS

Piszesz że miałeś ten sterownik, to co już gi nie masz? :)

Jeszcze parę zdjęć 

 

20181110_121634-600x1067.jpg

20181110_121518-1067x600.jpg

20181110_121523-1067x600.jpg

20181110_121530-1067x600.jpg

20181110_121552-600x1067.jpg

Edytowane przez MarepP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem jak mój ino bardziej zaorany . Reszta jest w całkiem dobrym stanie . Ślimak wygląda ok . Podstawa zasypu też sugeruje że był raczej suchy opal sypany . Chociaż długo mógł stać bez opału i skorodowal . 

Po prostu jechać na tym co mam do końca A później pomyśleć o nowym kotle

Tak to będzie lepsze rozwiązanie niż ster nowy . Palnik . Oraz zasyp . A i rura też pewnie dojdzie . Chyba że kupisz ster i będziesz jechał na tym co masz do końca . Ja tak zrobiłem i czyszczę co dwa tygodnie a nie co tydzień . Zawsze to jakiś plus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarepP napisał:

 

Na stronie korły Witkowski jest głowica palnika rynnowego za 700 zł. 

Pisałem do nich i niby ma pasować do mojego kotła w razie czego.

Ja kupiłem i zamontowałem rynnę witkowskiego plus skzp. Nie zamienił bym tego zestawu na retortę.

Używam takiego zestawu ppdobnie jak kilku znajomych. Zero problemów, no chyba że ktoś chce spalać 2kg na dobę i mieć złote palenisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak sobie teraz pyrkam . Rady spostrzeżenia 

Powietrze minimalne na 8 -  mozliwa korekcja o jeden w dół ? 

Modulacja minimalna na 11 

Chwilowo maksymalna na 44 

Przebił o 1.8 

15529424770001782821210866188785.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 0 faktycznie wygląda jak 6 . Też teraz pomyślałem o *** Ostro .

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.co sadzicie o takiej pracy ☺ cos moze zmienic??? Domek 160m2 na dole podlogowka 90 m2 + lazienka drabinka Gora 5xgrzejniki 4 pokoje +maly w garderobie i do tego lazienka podlogowka +drabinka .Do tego jeszcze bojler 2plaszczowy 160l piec 15kw palnik rynnowy.Jakies rady cos zmieniac 

received_409706669795295.jpeg

received_313091102723474.jpeg

received_2192147047540174.jpeg

received_331076487522568.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakim opałem palisz?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No name z okolicznego skladu podobno 27-28 mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

A nie jest mocniejszy... tak ze 32,4MJ....?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 Mj


Co to za wegiem ?????

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie na sterze ok 28 ustawione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stoku1 napisał:

Witam.co sadzicie o takiej pracy ☺ cos moze zmienic??? Domek 160m2 na dole podlogowka 90 m2 + lazienka drabinka Gora 5xgrzejniki 4 pokoje +maly w garderobie i do tego lazienka podlogowka +drabinka .Do tego jeszcze bojler 2plaszczowy 160l piec 15kw palnik rynnowy.Jakies rady cos zmieniac 

received_409706669795295.jpeg

received_313091102723474.jpeg

received_2192147047540174.jpeg

received_331076487522568.jpeg

Witam,

Widze ze kolega ma zadaną 55 C i modulację srednio 37. Wg mnie patrzac na spalanie to niezły wynik. Pytanie do doświadczonych forumowiczów co wpływa głównie na taki stan rzeczy? Kaloryczność węgla? Pytam bo ja mam zadaną 48 C i modulacja średnia 37,38.Noi spalanie oczywiście 2x takie. Co prawda z goła inne elementy składowe, chociażby 14 grzejników ale pytam z cieakowści. Dynamike testowałem od 1 do 7. Nie ma sytuacji gdzie modulował by przy zbliżaniu się i zrównywaniu do zdanej ponizej 30% modulacji. Cały czas oscyluje w okolicach 40% i wyżej. Co powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie sprawnosč kotla žla przy malym zapotrzebowaniu mocy.Przy takim przewymiarowaniu dla 200m bedzies placic nadal jesien,zima,wiosna za te 50Kw :-(  U mnia 25,i tak przewymiarowany..15 ideal.Teraz grzejem na 3-5Kw,rowniež placim......Lepiej kociolek 10 dni pzrepalič,niž 200 dni tracič.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaelkw to ile spalasz teraz grochu na dobę przy 207 m2?.  Pytam tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stoku1 napisał:

Raczej nie na sterze ok 28 ustawione 

U mnie węgiel wsypany niby 25Mj a na sterze ustawiona wartość max - korekta 15%. I za każdym razem jak zmieniam węgiel też tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bercus napisał:

U ciebie sprawnosč kotla žla przy malym zapotrzebowaniu mocy.Przy takim przewymiarowaniu dla 200m bedzies placic nadal jesien,zima,wiosna za te 50Kw :-(  U mnia 25,i tak przewymiarowany..15 ideal.Teraz grzejem na 3-5Kw,rowniež placim......Lepiej kociolek 10 dni pzrepalič,niž 200 dni tracič.

Witam.Owszem piec 50 kw ale ustawione mam  na sterowniku 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafcioa4 napisał:

Michaelkw to ile spalasz teraz grochu na dobę przy 207 m2?.  Pytam tak z ciekawości.

Ja mam 265 m i stropy na 100 m w wysokości 3,70.Od kiedy mam skzp czyli od 24/02 tego roku testując różne warianty mam spalanie od 27 do 33 kg/doba.Ale cały czas szukam...Np.zmniejszyłam moc kotła na 25 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tež mam ustawione 15,ale kociol jest nadal 25,idealna sprawnosč jest ponad 1/3 mocy wymienika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.