Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już tak wszyscy o coś proszą Pana Tomka to ja bym poprosił opcję pompa cykliczna gdy pomieszczenie się dogrzeje pompa przechodzi w cykle ustawiamy czas pracy i przerwę po spadku temp. Pompa przechodzi w prace ciągła reszta jak dla mnie może zostać hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, stepien2 napisał:

Witam,Pomóżcie wysterować eko z Wujka(ok 29) na palniku sv200.

Przede wszystkim wydłuż znacznie czas przekroczenia temperatury zadanej, bo po 5 minutach kocioł Ci się na chwilę odstawia, a po kilku min. znowu goni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, crook napisał:

stepien2 dobrze sprawdź przesyp bo u mnie teoretycznie miało być około 12,6kg/h a po ważeniu wyszło około 10kg/h.

Wszystko zależy od ptzekładni, a tam były różne montowane.

W SV mieżenie przez podajnik nie jest możliwe przynajmniej u mnie.

Jakiej mocy masz ten SV200?

Bo jeśli to 20kW to ustawienie na 8 kw mocno wpływa na proporce paliwa do powietrza.

W pierwszej kolejności usunąłem wszystko z palnika i przesypałem przez 10 min i wyszło mi że potencjał to właśnie 9,5 kg.

Palnik ma moc 20 kw.

To zmniejszam potencjał do 9,5, kaloryczność do 29 wydłużam czas i zobaczymy co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czarekurb napisał:

Ja bym prosił o tym co już kiedyś pisałem, w menu ochrona powrotu dodać opcję CWU gdzie by można podać temperaturę powrotu przy której pompa CWU by chodziła cały czas do momentu podniesienia temp powrotu.

Kolego, włącz sobie  pompę CWU na pracę ciągłą i idź na browca. Jakiej szukasz kombinacji? Temperatura powrotu mierzona na powrocie 5 cm. od kotła będzie różna od temperatury w dole kotła o kilka stopni. Uruchomienie pompy CWU  spowoduje wzrost temperatury na powrocie (na rurze powrotu) w 1 minutę. Pompa CWU pracowałaby jak migacz z częstotliwością ok. 30 sek. Ale można sobie zadać sobie pytanie. Dlaczego producenci kotłów nie robią na podobieństwo miejsca dla czujnika temp. kotła miejsca dla czujnika powrotu, a w gwarancji jest napisane np. "zalecana temperatura powrotu 50 °C' Tylko gdzie ją mierzyć jeśli nie ma punktu do pomiaru

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączoną non stop, ale czasami widzę że chodzi bez potrzeby, taka opcja była by fajna, może oszczędność nie byłą by duża ale jednak. Tym bardziej że gdy powrót jest gorący powyżej 50 stopni i brak potrzeby CO to przelewanie wody przez pompę boljler - kocioł też powoduje straty cieplne. A tak włączył bym ochronę przez CWU, ustawiłbym temp na 48 i pompa by nie musiała chodzić jak temp powrotu jest powyżej 48 stopni. Oczywiście takie sytuacje są najczęściej gdy są okresy przejściowe, gdy w dzień kocioł rzadko chodzi bo się odstawia i brak zapotrzebowania na CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stepien2 napisał:

W pierwszej kolejności usunąłem wszystko z palnika i przesypałem przez 10 min ...

Udało Ci się to?

Ja jak próbowałem to zaczeło klinować i kruszyć ekogroszek co skutkowało zablokowaniem ślimaka.

Może zależy to od rodzaju ekogroszku, bo ja palę ruskim z Bartera w Sokółce.

Do tematu.

Teraz powinno Ci zwiększyć nawęglenie i jak nie będzie dopalać węgla to koryguj powietrze. Ustawienie powietrza bardzo zależy od typu dmuchawy. Ja jak niedawno walczyłem, bo było czarno w wymienniku i modulacja szalała, to doszedłem że mam za mało wiatru.

I jak miałem coś około 15-46, teraz mam na 15 - 90, jeszcze nie jest idealnie ale jest już bardziej siwo na wymienniku. Dmuchawa RV13AMs. Moc kotła w sterowniku 15kW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarekurb napisał:

Mam włączoną non stop, ale czasami widzę że chodzi bez potrzeby, taka opcja była by fajna, może oszczędność nie byłą by duża ale jednak. Tym bardziej że gdy powrót jest gorący powyżej 50 stopni i brak potrzeby CO to przelewanie wody przez pompę boljler - kocioł też powoduje straty cieplne. A tak włączył bym ochronę przez CWU, ustawiłbym temp na 48 i pompa by nie musiała chodzić jak temp powrotu jest powyżej 48 stopni. Oczywiście takie sytuacje są najczęściej gdy są okresy przejściowe, gdy w dzień kocioł rzadko chodzi bo się odstawia i brak zapotrzebowania na CO

Kolego pompa czy to kotłowa czy to na cwu do ochrony  powrotu ma pracować stale. Kolega Oldek ma rację pracowała by jak kogut na bizonie hehehe zwiększając właśnie tym samym spalanie w tamtym roku przerabiałem to wiec wiem co mówię teraz mam sprzęgło inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, w karcie Diagnostyka i tylko tam jest widoczny i wyróżniony kolorem niebieskim parametr 'delta'. Jest to różnica temperatur zasilania i powrotu. Mam pytanie do bardziej wtajemniczonych & oczywiście all. Czy ten parametr ma jakiś wpływ na jakość spalania, czy może pracuje tylko jako liczba którą można zobaczyć w trybie Instalatora. Jest to tak zabezpieczony parametr iż domyślam się że jest ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że nie ma to większego znaczenia czy jest 1C czy 10C a dla stabilnej pracy kotła i "jakości" spalania ważniejsze by zmieniała się płynnie zależnie od zapotrzebowania a nie skokowo w sposób szarpany a to już od instalacji zależy.

To moje zdanie oczywiście, ciekawi mnie co inni sądzą na ten temat.

U mnie delta oscyluje od poniżej 1C w ciepłe okresy do max 3-4C przy największych mrozach.

Edytowane przez krisgie
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Pana Kamila. Czy w razie braku prądu sterownik wraz z podajnikiem i dmuchawą można bez obaw podłączyć pod agregat z avr? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Oldek napisał:

Hi, w karcie Diagnostyka i tylko tam jest widoczny i wyróżniony kolorem niebieskim parametr 'delta'. Jest to różnica temperatur zasilania i powrotu. Mam pytanie do bardziej wtajemniczonych & oczywiście all. Czy ten parametr ma jakiś wpływ na jakość spalania, czy może pracuje tylko jako liczba którą można zobaczyć w trybie Instalatora. Jest to tak zabezpieczony parametr iż domyślam się że jest ważny.

Kolego jest to parametr dla Twojego wglądu i nie wpływa na spalanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladam rano do kotla a tutaj brak opalu na palniku. Żar zapsdl sie dosc gleboko. Mysle ze to wina czuwania przynajmniej po wykresie tak wnioskuję ponieważ temp spalin opadala przez kilka godzin . 

Palnik mala ekoenergia. Parametry w czuwaniu od góry 12:30:15:5

IMG_20181020_082025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuwanie1.thumb.jpg.01144468a26cc676c363ac0d9ad8d84d.jpg

Zwyczajnie zwiększ czas podawania w czuwaniu, skoro tak się dzieje w czuwaniu. Po wykresie też widać, że za dużo dmuchasz. Powyżej możesz zobaczyć jak to u mnie wygląda. Kopczyk na stałym poziomie.

Zaobserwuj moment przejścia w czuwanie i poziom kopca w tym momencie i porównaj z poziomem w chwili rozpoczęcia modulacji. Będziesz miał pewność, czy to jest przyczyna. Zwróć też uwagę na ciąg kominowy, choć wiatrów akurat teraz silnych nie ma.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audilhr napisał:

Kolego jest to parametr dla Twojego wglądu i nie wpływa na spalanie 

 

OK, dla mojego wglądu. Czy jest mi ten wyróżniony parametr do czegoś przydatny, czy coś mi mówi ?

Bo jeśli tylko do wglądu, to można też dodać parametr np. Suma 2+2 =4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ukryty, aby nie raził tak bezpośrednio i tak bezceremonialnie Twojego poczucia estetyki... tongue1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam do Was pytanie, bo generalnie to wszystko mam juz ustawione i piec ładnie moduluje, spala relatywnie niewiele ale jest jedno ale. Mianowicie palę Greenpalem i mimo ladnego, delikatnego kopczyka i fajnego popiolu oraz braku kopcenia, czystosc pieca pozostawia nieco do życzenia. Teraz pytanie. Czy to specyfika opalu czy cos jeszcze mozna zmienic? Mam przewymiarowany kocial stad modulacja jest niska ale jak pisalem wyzej proces przebiega wg mnie prawidlowo. Załączam wykres.
b1b875fd31f61f35ced51b7c7c02f395.jpg

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos byl zainteresowany to na 200m ocieplonego budynku przy temperaturze 30st. na grzejniki i temp zadanej 22,5st w domu plus 2x baniak 100 i 80l pompa cwu na stałe spalam 9,5kg Greenpala. Poki co temp na zewnątrz nie sa az tak niskie ale ja jestem ze spalania zadowolony.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Bożżż... toż to gazem taniej wychodzi ;-)

Z torbami pójdziesz jak nie opanujesz takiego spalania he,he,he... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dancych, fotki wnętrza kotła, które ostatnio kilka razy wstawiałem, to z Greenpala, możesz sobie porównać. Sądzę, że gdy temperatura na zewnątrz spadnie, to na większej mocy będzie lepiej w kotle.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dancychustaw mu mniejsz moc kotla w sterowniki, i bedziesz mial czysciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.