Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Heniu13 napisał:

@Czarekurb też u siebie takie coś zauważyłem. Ja co prawda mam 10 % ale czasem zamyka na 0. Mam skzp i ten siłownik oraz czujnik w pokoju. Jak przekroczy temp w pokoju to mieszacz zamyka szczególnie jak przekroczy histereze temp zadanej na pokój.

Edit.

A może masz ustawione jak pompa wyłączona to zamknij mieszacz?

Jeśli ma pokojówkę to pewnie tak jest jak piszesz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Pytanie jak ustawić histerezę temp.kotla?

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

W trybie automatycznym nie ustawiamy histerezy. W trybie interwałowym ustawiamy w PALNIK->USTAWIENIA->PRACA->HISTEREZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz. czy ta rodząca się aktualizacja będzie również do tłokowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku czy w nowej aktualizacji będzie możliwość sterowania pompy cyrkulacyjnej temp.powrotu zeby zastosować jako pompę kotlowa sterowana temp. powrotu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crook, zobacz sobie, w momencie załączenia pompy CWU modulacja była ustabilizowana, zaczyna spadać powrót > modulacja wzrasta, powrót przestaje opadać > modulacja nie wzrasta, zaczyna spadać temperatura kotła > modulacja idzie do góry. I pomimo tego, że kocioł pracował przez ok. 10 minut na mocy maksymalnej, aby uzupełnić straty, to widzisz gdzieś znaczące przekroczenie temperatury zadanej kotła po spadku modulacji?

U mnie wszystko działa tak, jak powinno. Szukaj u siebie przyczyny w parametrach spalania lub w instalacji, bo to jest prawdopodobna przyczyna, że u Ciebie tak to wygląda.

 

Nowy obraz.png

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A mnie brakuje informacji na pierwszej karcie w sterowniku o temp.podajnika oraz o prędkości wentylatora.Mysle, że dało by rade to ,,wkleić" do pierwszej karty....to tyle ...Reszta ok.

 

 

ps.No i żeby połączenia nie zrywało z serwerem tak jak ma to miejsce teraz....

Edytowane przez czeszej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Panie Tomku czy w nowej aktualizacji będzie możliwość sterowania pompy cyrkulacyjnej temp.powrotu zeby zastosować jako pompę kotlowa sterowana temp. powrotu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Pompa kotlowa kręci cały czas jak kocioł pracuje nic nie da ster. Temp.pow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomka a ja mam życzenie by zrobić tajmer do dezynfekcji zasobnika cwu , da się ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa kotłowa pracuje cały czas szybciej wychładza kocioł a jak ja sterujesz temp.to pracuje tylko wtedy gdy jak jest potrzebna .Ustawiasz żądaną temp. powrotu gdy ja osiągnie to się wyłącza i tak wokolo

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem jak pompa kotlowa wychładza kocioł przecież ona zasysa ciepła wodę z kotła i ja Miele w kotle , w moim przypadku jak ja wyłącze to zimny powrót z kaloryferów o temp.okolo 25 stopni zaleje kocioł zimna woda i jeszcze zasobnik 300 l cwu. Dodatkowo rozwali prace kotła .

Na razie tak to jedzie u mnie i jestem zadowolony 

Na wykresie widać jak tylko mieszacz się ruszy to rozwala cała stabilna prace , to już kidys tam dawno z Tomkiem omawiałem , ale bez efektu jak na razie może w najnowszym sofcie coś poprawi.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TomekBrz napisał:

Dezynfekcja - pomyślę nad tym. 

Dziękuje za odpowiedz, bo jest to ważna sprawa w utrzymaniu higieny, dzięki za akceptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam siłownika i 4d jest ustawiony w jednej pozycji i przy takiej konfiguracji jak się załączy pompa co pompa kotłowa jak się zalaczy niweluje tak dozy spadek temperatury powrotu a moc pompy co jest sterowana temperaturom wody czym bardziej zimna tym niższy bieg i zimna woda wolniej zalewa kociol

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czeszej napisał:

...A mnie brakuje informacji na pierwszej karcie w sterowniku o temp.podajnika oraz o prędkości wentylatora.Mysle, że dało by rade 9to ,,wkleić" do pierwszej karty....to tyle ...Reszta ok.

 

 

ps.No i żeby połączenia nie zrywało z serwerem tak jak ma to miejsce teraz....

Popieram. Też o tym myślałem od dawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey u Ciebie to ładnie wygląda.

Może krisgie masz rację. Tylko w SV200n czężko jest określić nawęglenie palnika bo to rura.

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi na myśl, umiejscowienie czujnika temperatury kotła. Teraz jest w miejscu oryginalnie do tego przeznaczonym. Czyli gniazdo u samej góry. A wyjście jest nieco niżej i z boku kotła. Spróbuję go przenieść na wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wewnątrz rury widać jasną/żółtą poświatę to się jeszcze pali, jak jest ciemno to już żar przygasa. Wiele więcej nie zobaczysz ;) 

A czujnik dobrze przylega do rury powrotnej i zaizolowany? Można użyć taśmy aluminiowej i owinąć rurę razem z czujnikiem żeby zwiększyć powierzchnię styku a potem ścisnąć opaskami i zaizolować całość ale pewnie już to masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz wygląda po kilkunastu godzinach od zmniejszenia mocy kotła z 15kw na 12kw.

received_270576730257362.jpeg

received_256540695003153.jpeg

Albo mnie oczy mylą albo cosik zaczęło się siwo robić w kotle.

Edytowane przez lechumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krisgie napisał:

Jak wewnątrz rury widać jasną/żółtą poświatę to się jeszcze pali, jak jest ciemno to już żar przygasa. Wiele więcej nie zobaczysz ;) 

A czujnik dobrze przylega do rury powrotnej i zaizolowany? Można użyć taśmy aluminiowej i owinąć rurę razem z czujnikiem żeby zwiększyć powierzchnię styku a potem ścisnąć opaskami i zaizolować całość ale pewnie już to masz.

U mnie palnik jest zainstalowany od tyłu kotła i wsumie dobrze widać co tam jest. Nigdy nie wygasa bo ciągle lekki płomyk wychodzi z palnika.

Czujnik powrotu jest przed samym kotłem, jest tam trójnik redukcyjny 1 1/2 z odwjsciem na 1cal i tam wkręcłem tuleję mosiężną do termometrów, dodatkowo czujnik wcisnołem razem folią aluminiową żeby miał jak największą powierzchnię przylegania. Myślę że reakcja odczytu jest szybka bo np. po wyłączeniu pompy CWU/kotłowej po 25 sekundach temperatura zaczyna spadać, po 15 sekundach spada o około 10 stopni.

Na fotce 20% mocy, 4kW.

15391651588401148708717.jpg

Edytowane przez crook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przestawiona moc kotła w sterowniku  z 19 kW na15 kW, palnik to ekoenergia o macy max 25 kW, paliwo to Grenpal z PGG, Dmuchawa RV -13 AM moc 75 W, kocioł Ogniwo Eko Plus 16 kW, modulacja ustawiona na 11-100 % 

43626252_256731815028658_8949219369498443776_n.thumb.jpg.7aed2cdc9bc294c81f6123321026f21b.jpg43655170_2273264879626437_1377622451092979712_n.thumb.jpg.53662955570ae87f268537fbae1d45b4.jpg43739984_509943536138924_2413813753981173760_n.thumb.png.67ca1264b6d339d1c7db1107739d21ce.png

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makog mi najbardziej brakuje tych wykresów z Bruli-ego 1, ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem to skopiować,na Czeskim foru właściciele ogniwakow,bruli i ecoala oszaleč :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.