Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Do sterowania pogodowego to przydał by się bufor i puszczanie poprzez mieszacz temperatury według krzywej , głowice by były zbędne , ale też nie przeszkadzały by , można też palić od termostatu a sterować pogodowo mieszaczem , ale w sumie to nie wiadomo jak u koleżanki działa ten 4d jak ma sie temperatura powrotu jaka temperatura idzie obecnie na grzejniki , w ogóle to mało co wiadomo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrekzo napisał:

Jeżeli mamy wyłączony obieg CO,  kocioł będzie tak długo pchał gorącą wodę do bojlera aż temperatura kotła spadnie poniżej Delta źródła w menu CWU. Jeśli obieg CO jest aktywny pompa CWU wyłącza się od razu gdy w bojlerze zostanie osiągnięta zadana temperatura 

 

Jeżeli chodzi o obieg CO to mam ustawiony program czasowy. Obiegiem steruje zawór 4D. Rozumiem, że gdy temperatura w pomieszczeniu zostaje osiągnięta i zawór 4D ogranicza ciepłą wodę w układ CO to puszcza ją wężownicą aby obniżyć temperaturę kotła? Czy zwiększenie delty źródła w ustawieniach może coś zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci w tym przeszkadza? Ja mam stary sterownik Igneo Slim i chciałbym, żeby była tam taka opcja, że gdy po osiągnięciu temperatury w pokoju, piec nadal jest ciepły, to zrzuca ciepło do bojlera. U mnie tak się dzieje tylko przy programie CO = wyłączony. Często, jak trafię sam na taką sytuację, to ręcznie zrzucam te ciepło do bojlera, albo też do CO. Może twój Igneo Touch jest na tyle mądry, że sam to robi? Uruchamia się wtedy pompa CWU?

 

Godzinę temu, Kordjano napisał:

Do sterowania pogodowego to przydał by się bufor i puszczanie poprzez mieszacz temperatury według krzywej , głowice by były zbędne , ale też nie przeszkadzały by , można też palić od termostatu a sterować pogodowo mieszaczem , ale w sumie to nie wiadomo jak u koleżanki działa ten 4d jak ma sie temperatura powrotu jaka temperatura idzie obecnie na grzejniki , w ogóle to mało co wiadomo .

Nie mieszajcie dziewczynie w głowie. Dopiero co kupiła piec, przecież po tygodniu nie będzie kupowała bufora. Trzeba jej pomóc opanować to, co ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ozi80 napisał:

A co ci w tym przeszkadza? Ja mam stary sterownik Igneo Slim i chciałbym, żeby była tam taka opcja, że gdy po osiągnięciu temperatury w pokoju, piec nadal jest ciepły, to zrzuca ciepło do bojlera. U mnie tak się dzieje tylko przy programie CO = wyłączony. Często, jak trafię sam na taką sytuację, to ręcznie zrzucam te ciepło do bojlera, albo też do CO. Może twój Igneo Touch jest na tyle mądry, że sam to robi? Uruchamia się wtedy pompa CWU?

 

Nie mieszajcie dziewczynie w głowie. Dopiero co kupiła piec, przecież po tygodniu nie będzie kupowała bufora. Trzeba jej pomóc opanować to, co ma.

To mi przeszkadza, że skoro zadaję temperaturę 45 to ma grzać do 45 a nie 55. Woda mogła by sobie krążyć w kotle przez co dłużej zostanie ciepły.  Gdyby nie pachał tej wody przez bojler zużyłby mniej opału tak w moim odczuciu.

P.S. Nie mam sterownika touch tylko slim. Pompa CWU co nie przyjdę to zawsze stoi bo temperatura CWU jest wyższa niż zadana.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie będzie kupowała , trzeba okiełznać to co jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kriss12 napisał:

Szukaj problemu w instalacji a nie w sterowaniu .......już dwa lata temu Ci o tym pisali 

Zawór zwrotny zamontowany za pompą CWU w pionie. Już dwa lata temu, gdy mi o tym pisano był ten problem.

zawór zwrotny mosiężny z mosiężnym bolcem, nie żadnym plastikowym. gw z jednej, gw z drugiej i co tu można źle zamontować? Nie sądzę aby to była kwestia instalacji.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wy także macie problemy z czyszczakiem w palniku fireblast I generacji. U mnie co jakiś czas zapieka się ten wodzik co porusza tym pierścieniem czyszczącym. Muszę wtedy rozkręcać palnik i usuwać nagar z tego wodzika. Właśnie wczoraj wieczorkiem kolejny raz się zapiekł - bardzo mnie to irytuje.

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wilczefscy napisał:

To mi przeszkadza, że skoro zadaję temperaturę 45 to ma grzać do 45 a nie 55. Woda mogła by sobie krążyć w kotle przez co dłużej zostanie ciepły.  Gdyby nie pachał tej wody przez bojler zużyłby mniej opału tak w moim odczuciu.

P.S. Nie mam sterownika touch tylko slim. Pompa CWU co nie przyjdę to zawsze stoi bo temperatura CWU jest wyższa niż zadana.

Skoro pompa CWU nie pracuje, a mimo to ciepło leci do bojlera, to na pewno nie kwestia sterownika. Slim przy wyłączonym CO, nawet po osiągnięciu zadanej na CWU, nie wyłącza pompy CWU, tylko pcha ciepło z kotła do bojlera do momentu, aż go przyblokują nastawy (temp. min. pomp lub chyba delta też). Nie ma mowy tutaj o marnotrawstwie, bo ciepło dłużej trzyma w bojlerze, niż w kotle. Nie ma też chyba mowy o problemach z powodu zimnego powrotu, skoro dzieje się to przy wygaszonym palniku?
Ja mam zadaną na CWU 55 stopni i w lecie, gdy mam wyłączony program CO, to grzeje mi w ten sposób do 60. W zimie nie, bo mam program CO czasowy i nie robi zrzutu ciepłej wody z kotła do bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jeżeli pompa stoi a temperatura wody w bojlerze rośnie to znaczy, że nie masz zaworu zwrotnego i prostymi prawami fizyki ciepła woda krąży do wyższego punktu niż kocioł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 17:50, michu1 napisał:

Cześć Teklarze,

Zacząłem palić 2 tygodnie temu i nie mogę dojść do ładu z ustawieniami. A może to kwestia pelletu? Dodam, że w ostatnim sezonie nie było problemu a pellet tej samej marki (Sylva) Robią się wielkie spieki na palniku w zasadzie to jeden wielki spiek żużlowy. Piec zasyfiony strasznie pyłem a było wyczyszczone na glanc. Walczyłem z ustawieniami dmuchawy ale nie udało mi się dojść do niczego sensownego. Zrobiłem próbę wodną pelletu i tam nie ma zastrzeżeń. Wszystko rozpuściło się w chwilę i nic nie pływało. Naocznie też nie było żadnego syfu. Czy ktoś miał podobny przypadek i wyszedł z tego ustawieniami? Czy reklamować pellet?

121445089_387754039266062_8954827510902258379_n.thumb.jpg.202a339d55b20651e80fd92d3af11273.jpg

121426979_1267571700245810_2800051847073688076_n.thumb.jpg.24709e3a3dd8a12436991e0192358d7a.jpg

Pomocyyy... Co trzy dni piec wywala awarię bo palnik się zawala:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup gdzieś 5 worków innego peletu i sprawdź czy dzieje się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytałem jedynym sensownym powodem takich spieków w pellecie jest nadmiar powietrza. Zainteresował mnie kształt dzisiejszego spieka. Miał "kratery" w miejscach gdzie są dziury w ruszcie. Oświeciło mnie wtedy, że ruszt musi się nie ruszać! Test wyjść open/close - ruszt nie reaguje, słychać tylko przekaźnik. Rozebrałem palnik i po dłuższych oględzinach okazało się, że wtyczka IEC od siłownika rusztu była luźna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam sterownik igneo touch z czujnikiem temperatury zewnętrznej i zastanawiam się jak go ustawić.

Cel: w nocy nastaw temperatury inny niż w dzień i pompy działają nieprzerwanie.

Próba osiągnięcia: tryb comfort w dzień, tryb Eco w nocy.

Efekt: pompa na Eco po osiągnięciu zadanej temperatury stoi :). Czyli że facto nie grzeje.

Mam trzy obiegi, podłogi i grzejniki i cwu. Na podłogach ustawiłem comfort, aby pompa pracowała bez przerw (na Eco stawała po osiągnięciu temperatury zadanej), na grzejnikach mam czasówkę. Nie mam czujnika pokojowego i szczerze nie widzę go u siebie. W domu jest dobra temperatura (w nocy spadek do +-20), tylko grzejniki stoją w nocy i mam obawy, że jak będzie zimniej na zewnątrz, to może zacząć się robić chłodniej. Z kolei jak ustawię komfort na noc na grzejniki, to jest trochę za ciepło w nocy (+-24). 

Pompy mają temperaturę załączenia 20 stopni, więc to raczej nie tutaj, zawór 4d puszcza na instalację 28-33 stopnie.

Poza tym, muszę przyznać że po tygodniu użytkowania jestem bardzo zadowolony z pracy kotła (Draco bio compact fII, 12kw), przy obecnych temperaturach przez noc (21-7) spala 3kg pelletu, na dobę wychodzi poniżej 10kg. Przy jednym dniu przymrozków nie zauważyłem żeby spalił dużo więcej, może 4kg przez noc.

Trzymajcie się ciepło :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w menu obiegu CO masz ustawione max. temp. zew pomp poniżej aktualnych temperatur na zewnątrz. 

 

Ale w twoim przypadku przy samym czujniku temperatury zewnętrznej nie jesteś w stanie ustawiać temperatury wody w obiegu w programach Komfort oraz Eknomiczy. To służy raczej tylko do sterowania temperaturą w pomieszczeniu a do tego potrzebny czujnik temperatury wewnetrznej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zewnętrzna przy której włącza się tryb lato to 18 stopni (średnia z 12h). Na zewnątrz teraz temperatura nie przekracza 10.

Wychodzi na to, że musi być ustawiony tryb comfort przez cały czas. Z drugiej strony na cwu mogę ustawić różne temperatury dla Eco i comfort i to działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo CWU jest od sterowania temperaturą wody na podstawie czujnika temperatury w bojlerze . A CO od sterowania temperaturą wody w CO na podstawie temperatury w pomieszczeniu z wykorzystaniem współczynnika korekcji. Im bliżej temperatury zadanej w pomieszczeniu tym chłodniejsza woda idzie w układ. Możesz założyć głowice termostatyczne na grzejniki i sterować temperaturą ręcznie. 

 

Edytowane przez mrekzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawory termostatyczne i sobie nimi reguluję w dzień, ale w nocy wolałbym żeby samo się zmieniało.

Właśnie byłem w kotłowni sprawdzić jak to działa i działa następująco:

W trybie Eco temperatura zadana spada o różnicę temperatury ustawionej w domu np. 23 comfort i 20 Eco dają różnicę 3 stopnie pomiędzy tymi trybami przy sterowaniu pogodowym.

Co zauważyłem, jak ręcznie zmienię z trybu comfort na Eco, pompa staje bo zadana temperatura jest niższa o kilka stopni od aktualnej na czujniku. Tzn. tak zagaduję że się dzieje. Może to będzie jakaś histereza? Teoretycznie jest wszystko jak trzeba poza tym, że pompy przestają pracować w trybie eco i nie mogę tego tak ustawić dla obiegu podłogówki.

 

Póki co protestuję i może to jakoś rozgryzę.

Edit.

Znalazłem rozwiązanie, dwa ustawienia:

1. Stała pompa - pompa obiegu pracuje ciągle,

2. Obniżenie temperatury co - tu jest faktyczne ustawienie między trybami eco a comfort dla pogodówki.

Oba ustawienia widoczne po wejściu pinem instalatora.

 

Edytowane przez Potargany
Rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i padł mi motoreduktor:/ chyba na to wychodzi, wymieniłem kondensator ale nie pomogło. Objawy takie ze jak zagrzeje sie silnik to nie chodzi ślimak. Jak wyłącze piec i odpalę po jakimś czasie to znowu przez chwile chodzi ale po krótkim czasie znowu sie zawiesza. Czy jakieś rozwiązanie tymczasowe? Niestety ale akurat musi byc weekend :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w naszych piecach palić drewnem jako rozwiązanie tymczasowe?
...248d199bc19da3dc65131378b5954dcc.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało dawaj,  w menu palnika przestaw  tylko rodzaj paliwa bodajże.... 

Edytowane przez mrekzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.