Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Cyferki to procent obciążenia procesora.widoczne jak aktywne jest menu serwis

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 21:14, MAJSTER1234 napisał:

Problem naprawiony. Po kontakcie z serwisem i sprawdzeniu przez telefon, że wszystko jest dobrze ustawione- zapadła najprawdopodobniejsza diagnoza- nieaktualne sterowniki.

Diagnoza była prawidłowa- kocioł i VIDE ROOM miały nieaktualne sterowniki i nie potrafiły się ze sobą prawidłowo komunikować.

Po aktualizacji jest OK- wszystko działa.

Może się komuś przyda procedura aktualizacji sterownika ESTYMA TOUCH i VIDEROOM.

Karta pamięci musi mieć wgrany TYLKO jeden plik- sterownik do danego urządzenia.

Gdy wgrywamy do kotła- trzeba odpiąć wcześniej VIDEROOM i odpalić kocioł- aktualizacja nastąpi automatycznie.

Kocioł odpali się z czarnym ekranem i zaświeconą kontrolką (!). Po zakończeniu aktualizajii włączy się normalnie.

VIDEROOM- tak samo robimy z kartą- tylko odpowiedni plik do VIDEROOM- podłączyłem tylko zasilanie i tak uruchomiłem- nastąpiła aktualizacja. Następnie podpiąłem kable (oczywiście na wyłączonym zasilaniu). Gotowe.

 

Robi- przepraszam, ale nie śledziłem tematu od początku i jeśli coś pomieszam to mnie popraw.

Chcesz podpiąć pompę kotłową?- ja początkowo podpiąłem pod CO2- ale zostałem "uświadomiony", że TOUCH ma wejście na pompę kotłową. Można ją w ustawieniach "ustawić" na kilka trybów pracy- ja ustawiłem jako "ładującą"- uruchamia się kilka "stopni" przed uruchomieniem pomp CO/CWU i działa do ostatniej pracującej pompy lub kotła. Jeśli kocioł się wygasi, ale CWU jeszcze pracuje, to ładująca też pracuje. Jak pompa stanie to ładująca się zatrzymuje, żeby kotła nie wystudzać. Jutro sprawdzę gdzie jest podpięta pompa kotłowa i czujnik temp.

Czy aktualizacja sterownika TOUCH kasuje jego aktualne ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanko posiada z was ktos sonde lambda ML-2 mam pytania odnosnie numeracji przewodow przy kostce laczacej sonde a tym kablem przedluzajacym co wchodzi do modulu czy nr na kablach sa zgonne numerczycznie z kastka w ktora wchodza  np kabel nr 1 to miejsce na kostce nr itd mam sonde moduł ale nie mam kabla łaczacego i nie wiem ktore przewody w jakie sloty na module wchodza i nigdzie nie moge znalezc z gory dzieki za podpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przewody są po koleji jeden za drugim numer 1.2.3.4.5.6.7


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://estyma.pl/produkty/modul-sondy-lambda-ml-2/#tab-id-3
Zgodnie z instrukcją ładnie napisane. Z sterowniki kotła po can kolorami.
Zasilanie 230 v z modułu kotła.kolorami.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenie can i 230V jest ladnie opisane ale juz polaczenie sondy z modulem nic z tych tabelek nie rozumiem ? Na fotce jest ladnie pokazane jaki przewod Sondy za co odpowiada ale w instrukcji nie jest jasno napisane ktory gdzie trzeba wpiac albo ze mna jest cos nie tak i nie moge tego zrozumiec 

6E7F71CF-BE65-4CE0-BC7B-7FB3A741FE24.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 11w instrukcji do jakiej wysłałem ci link.jak tego nie zrozumiesz...wezwij serwis

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz mnie to co jest na stronie 11 mowi mi tylko numeracje przylacza do modulu a ja  mam sonde ale nie mam tego kabla łaczacego z modulem szary kabel z 6 czarnymi ponumerowanymi przewodami  teraz musze dopasowac kolorowe przewody sondy aby w odpowiednie miejsca je wpiac i chodzi mi o to czy nr tych czarnych przewodow pokrywaja sie z nr na kostce na ktorej sa ponumerowane wejscia i przypisane do danego koloru przewodu od sondy nie wiem czy mnie rozumiesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Teklarze,

Zacząłem palić 2 tygodnie temu i nie mogę dojść do ładu z ustawieniami. A może to kwestia pelletu? Dodam, że w ostatnim sezonie nie było problemu a pellet tej samej marki (Sylva) Robią się wielkie spieki na palniku w zasadzie to jeden wielki spiek żużlowy. Piec zasyfiony strasznie pyłem a było wyczyszczone na glanc. Walczyłem z ustawieniami dmuchawy ale nie udało mi się dojść do niczego sensownego. Zrobiłem próbę wodną pelletu i tam nie ma zastrzeżeń. Wszystko rozpuściło się w chwilę i nic nie pływało. Naocznie też nie było żadnego syfu. Czy ktoś miał podobny przypadek i wyszedł z tego ustawieniami? Czy reklamować pellet?

121445089_387754039266062_8954827510902258379_n.thumb.jpg.202a339d55b20651e80fd92d3af11273.jpg

121426979_1267571700245810_2800051847073688076_n.thumb.jpg.24709e3a3dd8a12436991e0192358d7a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tekla draco bio 12kw, sterownik estyma, bez czujnika pokojowego i zewnętrznego, siłownik 4d. Ogrzewanie centarlne i woda 120 l. ustawienia u mnie tak wyglądają. Piec spala 30 kg na dobę. Proszę o pomoc.

CO

max tzew pomp komf                          15

max tzew pomp ekon                          10

min tco pomp                                       30

temp max                                                 70

czas mieszacza                                          140s

prorytet CWU                                       NIE

wspólczynnik korekcji                                  10

tryb pracy                                             ręczny

czujnik co                                           tak

zwiększenie tempa źródła             10

CWU

delta źródła                                     10

temp max                                         75

delta min  temp                           5

KOCIOŁ

temp min pomp                       45

tryb pracy                                    ciągly

histereza                                           5

min temp powrotu                          45

czas mieszca                                   140s

czas wybiegu pomp                         10 min

PALNIK

powietrze min                             35

powietrze max                             55

podawanie max                                 2,5

moc min FL2                             50

moc max FL2                                  100

typ modulacji                              FL2

próg foto                                    30

tlen min                                          14

tlen max                                     8,0

dawka startowa                     15s

max czas pracy                           2 h

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przydałby się czujnik chociaż zewnętrzny.
Regulator ciągu posiadasz?
Jak długo pracuje kocioł jak się rozpali ?jak temperatura jest zadana?jak temperatura jest ustawiona tco zadana ręcznie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura żądaną ustaw na 65 stopni. Histereza kotła 12 stopni.
Regulator ciągu wskazany.
A wymiary komina jakie masz?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.