Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Gregory2203 napisał:

O ile macie zmniejszona temperature wody po osiągnięciu temp w domu ? O co chodzi ?

Możesz mieć ustawioną "stałą pompę"- pompa CO cały czas ładuje wodę w układ, ale żeby nie przegrzewać, to po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu zmniejsza temperaturę. W ten sposób utrzymuje układ "ciepły" (istotne przy podłogówce) i bardziej stałą temperaturę w pomieszczeniach. Gdy trzeba dogrzać, zwiększa temperaturę o kilka stopni- ma mniejszą pracę do wykonania. Zimna podłogówka rozgrzewa się dobre kilka godzin... Chyba spróbuję tego ustawienia. Narazie bez pogodówki (krzywej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby tak się bawić musisz mieć 4d tak ?

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz jestem przekonany ze wymienię te 2 3d na 1 4d. Ale zas inny fachowiec mi powiedział że będę miał problemy z przeplywami. Prawda to ?

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kriss12 napisał:

?

 

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba na podlogowke 1 na parter drugi na piętro ale one są od 30C wiec za duże i będzie je wymieniał 

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to w ramach gwarancji ma zrobić i sam powiedział że mi da w zamian ten 4d z siłownikiem za te 2 3d 

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ok 32kg doba :/ temp pieca 72 HISwyl 3C histereza zalaczenia 15C pompa stala podawanie 4s sterownik estyma touch powietrze ustawia sobie sonda podłogówka ok 130m2 + 4 kaloryfery . Jakas katastrofa lądowa. 

Edytowane przez Gregory2203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tem mialem puszczone vide room a teraz pompa stala i juz spalanie 3 dzien juz takie. Spadam do pracy i proszę o rady jak ktoś coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histereza 3stopnie?
Sonda koryguj ustawione powietrze.takze wstępnie powinieneś mieć to ustawione.
Pytanie ile stopni trzymasz .. i czy pierwszy sezon

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tekla Bio 25 kw i nie polecam z prostej przyczyny może trochę opisze .Dom 220 m ogrzewanie podłogowe i grzejniki dodatkowo wrazie czego ale skupmy się na ogrzewaniu podłogowym dom od góry do dołu docieplony drugi sezon chata czysto teoretycznie wygrzan a tu miesięczne spalanie to 1 tona na 1 miesiąc i dodam ze pelet certyfikowany czyli koszt to około 950 zł za tonę wiec odradzam kotłów na pelet .Reasumojac ściągałem różnych serwisantów i wszyscy mówią ze piec jest dobrze ustawiony a dodam ze jak mi montowali piec za 12 tys zł to powiedzieli ze maks 3 tony na zimę ostatnia zima  7 tys zło wiec mam już dosyć tego pieca .Jednego nie mogę zarzucić fakt jest ciepło ale za jaka cenę to taka przestroga dla innych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam w sumie pierwszy sezon bo poprzedni tylko dogrzewalem i robiłem wykonczenia. Histereza 3 stopnie czyli do 75C i się włącza pauza az zejdzie do 58C i pozniej modulacja. Mam ustawione 72C i 15C histerezy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kris1978 napisał:

Mam Tekla Bio 25 kw i nie polecam z prostej przyczyny może trochę opisze .Dom 220 m ogrzewanie podłogowe i grzejniki dodatkowo wrazie czego ale skupmy się na ogrzewaniu podłogowym dom od góry do dołu docieplony drugi sezon chata czysto teoretycznie wygrzan a tu miesięczne spalanie to 1 tona na 1 miesiąc i dodam ze pelet certyfikowany czyli koszt to około 950 zł za tonę wiec odradzam kotłów na pelet .Reasumojac ściągałem różnych serwisantów i wszyscy mówią ze piec jest dobrze ustawiony a dodam ze jak mi montowali piec za 12 tys zł to powiedzieli ze maks 3 tony na zimę ostatnia zima  7 tys zło wiec mam już dosyć tego pieca .Jednego nie mogę zarzucić fakt jest ciepło ale za jaka cenę to taka przestroga dla innych 

Kolego ustawienia kotła to nie wszystko, ważniejsze, jak masz zrobioną instalację 

Wrzuć parę fotek kotłowni , może ktoś się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 20:36, Okman napisał:

Latam do kotłowni i zmieniam podawanie pelletu po to żeby kocioł mi  nie przekraczał zadanej + 5 stopni i nie wygaszał mi się.Chcę mieć jak najmniej odpaleń.Jeżeli ustawię jakieś podawanie gdy jest zimno a przyjdzie ocieplenie i nie zmienię podawania na niższe to kocioł ciągle będzie przekraczał zadaną + 5 i będzie się wygaszał.Wystarczyy że jakiś domownik zakręci grzejnik w nocy bo mu jest za gorąco i temp na kotle idzie w górę.Z kolei jak ktoś okręci grzejnik to znowu kocioł pracuje na zbyt niskiej temperaturze i nnie może dojść do zadanej. I tak w kółko.

Generalnie uważam że modulacja w moim kotle i przy tym sterowniku jest o kant d...y potłuc.Moim zdaniem moc palnika powinna już się już powoli zmniejszać na 10 lub stopni przed osiągnięciem temp. zadanej.Ale jest także moc spada dopiero po osiągnięciu zadanej na kotle.Jest to za późno bo siłą rozpędu kocioł jednak dobija jeszcze + te 5 stopni i się wygasza.

Witam kolegę w nowym sezonie grzewczym :-). Skwituje kilkoma zdaniami opisywany problem gdyż także taki mam. FL2 w sterowniku slim nie jest dostosowane do kotła z wymiennikiem żeliwnym gdyż po obniżeniu mocy przez logarytm FL2 żeliwo zachowuje się zupełnie inaczej niż stal. Wolniej się wychładza i oddaje więcej ciepła niż wymiennik stalowy i kocioł prawie za każdym razem się wyłącza i przekracza o 5 stopni temp według zadanej. Dlatego już kilku krotnie podnosiłem na tym forum ten problem. Można go bardzo łatwo rozwiązać dając możliwość jak to jest w sterowniku Touch regulacji temperatury przewyższenia. Niestety dobrej woli producenta w tej kwestii nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kris1978 napisał:

Mam Tekla Bio 25 kw  .Dom 220 m ogrzewanie podłogowe

Ja myślę że tu jest problem. Ja swój 280m dom ogrzewam Pellux compact 12 i nie ma za bardzo co robić nawet zmniejszyłem podawanie aby przestał taktować. Spalanie sezonowe mam w granicach 4,5 T.

Edytowane przez KrisW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest modulacja. W moim kotle jeśli chodzi na 30% to ma za mało mocy aby utrzymać zadaną temperaturę czyli raczej do mojego budynku nie jest aż tak bardzo przewymiarowany. W FL2 może i się sprawdza do kotłów z wymiennikiem stalowym ale żeliwny zachowuje się zupełnie inaczej - opinia dużej firmy hydraulicznej. Dlatego do Tytanów powinien być inny algorytm w FL2 albo jak już wspominałem możliwość zmiany tych nieszczęsnych 5 stopni. Nawet jeśli kocioł jest trochę przewymiarowany do na małej mocy modulacji powinien ogarnąć a nie na okrągło się przegrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.