Skocz do zawartości

michu1

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 200m2 po podłodze ściany 24cm + grafit 15cm poddasze wełna 30cm
  • Instalacja
    120m2 podłogówka + 4 grzejniki płytowe
  • Kocioł
    TEKLA Draco BIO Compact 23 FII

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Trójmiasto

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia michu1

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Z tego co poczytałem jedynym sensownym powodem takich spieków w pellecie jest nadmiar powietrza. Zainteresował mnie kształt dzisiejszego spieka. Miał "kratery" w miejscach gdzie są dziury w ruszcie. Oświeciło mnie wtedy, że ruszt musi się nie ruszać! Test wyjść open/close - ruszt nie reaguje, słychać tylko przekaźnik. Rozebrałem palnik i po dłuższych oględzinach okazało się, że wtyczka IEC od siłownika rusztu była luźna...
  2. Pomocyyy... Co trzy dni piec wywala awarię bo palnik się zawala:(
  3. Cześć Teklarze, Zacząłem palić 2 tygodnie temu i nie mogę dojść do ładu z ustawieniami. A może to kwestia pelletu? Dodam, że w ostatnim sezonie nie było problemu a pellet tej samej marki (Sylva) Robią się wielkie spieki na palniku w zasadzie to jeden wielki spiek żużlowy. Piec zasyfiony strasznie pyłem a było wyczyszczone na glanc. Walczyłem z ustawieniami dmuchawy ale nie udało mi się dojść do niczego sensownego. Zrobiłem próbę wodną pelletu i tam nie ma zastrzeżeń. Wszystko rozpuściło się w chwilę i nic nie pływało. Naocznie też nie było żadnego syfu. Czy ktoś miał podobny przypadek i wyszedł z tego ustawieniami? Czy reklamować pellet?
  4. Gdzieś kiedyś w wątku czytałem, że ktoś ustawił wybieg pompy na CWU. Przejrzałem całe menu ale nie znalazłem opcji zmiany pompy z CO na CWU do wybiegu kotła. Ktoś wie?
  5. Tak, grzałem wodę i teraz włączyłem ale problem już miałem od początku. Ostatnio ustawiłem moc min 100%, zagrzał mi CO i CWU, potem zmniejszyłem moc min do 30%. Od tego czasu jest lepiej i pracuje z mocą nawet 55%. Być może było coś co przeszkadzało palnikowi i się to wypaliło (czujnik/ruszt)?
  6. Czy ktoś wie dlaczego moc palnika nigdy nie osiąga więcej niż nastawione minimum? Przykładowo teraz mam moc min 30% i moc max 100% a palnik działa z mocą 27-30% i nie osiąga zadanej CO i CWU dopóki nie zwiększę ręcznie min palnika do 60-70%. Próbowałem podnosić czas podawania ale nic nie dawało.
  7. Dzięki za sugestie. Popróbuję z czasem podawania. Obecnie mam ustawione 2.2.
  8. Hmm, ale jak ustawie moc minimalną 80% to palnik zawsze będzie pracował z tak dużą mocą nawet jak nie będzie potrzebował. Czas podawania to to samo co podawanie max.?
  9. Podbijam pytanie. Pomóżcie proszę bo sezon grzewczy coraz bliżej...
  10. Cześć i czołem! Czytam ten wątek już od jakiegoś czasu bo stałem się posiadaczem kotła Draco BIO Compact 23 FII. Eksperymentowałem z różnymi nastawami o których pisaliście tu wcześniej. Jednak mam problem do rozwiązania którego nie mogę dojść. Zadaje temperaturę na kotle 60℃. Przy ustawieniu mocy palnika na minimum 40% nigdy nie osiąga zadanej temperatury na kotle a w konsekwencji w pomieszczeniu (regulator pokojowy). Moc palnika oscyluje w okolicach 30-40%. Dopiero jak ustawie moc minimalną na 80-90% to wtedy temperatura dochodzi do zadanej. Proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem. Moje nastawy: Kocioł Temp. zadana 60 Hist. załączenia 10 Hist. wyłączenia 5 Min. temp. pomp 40 Wybieg pompy 20 Min. temp. powrotu 40 Czas mieszacza 180 Palnik Korekta powietrza 0 Moc min. 40 Moc max. 100 Wartość opałowa 4.9 (spisane z worka z pelletem) Ilość paliwa test 31.8 (zważone i przeliczone) Podawanie max. 2.2 Próg foto 25 Wstępna dawka paliwa 15 Tlen dla mocy 30% 14 Tlen dla mocy 100% 10 Moc dmuchawy modulacja 20-20 / 40-40 / 60-55 / 80-73 / 100-90 Ogrzewanie 1 Temp. CO ręczna 50 Zwiększenie temp. źródła 10 Temp. max. 70 Wsp. korekcji temp. CO 6 Obniżenie temp. CO 15 Min. temp. CO pomp 20 Stała pompa OFF Szczegóły instalacji - Dom z poddaszem użytkowym 200m2 (po podłodze) ściana pustak 24cm + grafit 15cm poddasze wełna 30cm - Podłogówka parter rozdzielona na dwa mieszkania z 2 termostatami pokojowymi - Grzejniki na poddaszu - Dwie pompy na oddzielne podłogówki (szafki) plus pompa na grzejniki - Zawór 4D - Zgodnie z sugestiami i zbyt wysokim ciągiem kominowym (27Pa) założyłem regulator DARCO - Temperatura spalin na czopuchu około 120℃ Proszę o sugestie :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.