Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zmieniło się coś w temacie podłączenia czujnika spalin, czy nadal mamy wybór albo fotokomórka albo czujnik spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyka czyli.np. czujnik zewnętrzny,czujnik pokojowy
Czujniki wpływają na ekonomię spalania.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary komina jak proszono wcześniej na tej podstawie też można wstępnie określić zasadności regulatora..
Kominiarz ci raczej tego nie zmierzy szybciej serwisant.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalna praca.zamontuj czujniki o jakich ci pisano. Regulator ciągu...
I kawkę wypij zamiast siwiec

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Asia1054 napisał:

temperatura zadana 65. piec sie rozpala idzie do 73,7 przez godzine i 5 minut. potem stop temperatura spada do 52,3 i czysci i rozpala wchodzi w tryb modulacji temperatura jeszcze spada do 48,8 i potem podnoosi sie do 73,7. ja mam juz dosc. zaraz osiwieje.

Piec się nagrzewa godzinę i pięć minut od temperatury 48.8 st ? ile trwa postój po osiągnięciu zadanej i wygaszeniu kotła? ile tych odpaleń w ciągu doby jest ? wiesz ile ma pojemności wodnej ten kociołek ? Jeśli kocioł będzie pracował na okrągło bez długich postojów to tak będzie  . Same czujniki nie zmniejszą zużycia przy pellecie to trzeba palić rozsądnie grzać tyle ile trzeba i kiedy trzeba nic więcej , jeśli są błędy w instalacji to pellet tego nie wybacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano kocioł przez godzinę i 5min pracuje od temp 48.8 do 73.7. Potem się wygasza ( tylko nie wiadomo czy z przegrzania, czy z czujnika pokojowego). Jeżeli po wygaszeniu nie pracuje pompa CO, to kocioł sobie stygnie do 52.3.  Następuje odpalenie + załączenie pompy CO. Zanim palnik wejdzie na max moc, to zimna woda zalewa go i temp spada do 48.8.

Start pompy jest ustawiony na 45 st. Poprawiłem... Myslalem, że na 30 st. 

Edytowane przez Trener40
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie dotyczące grzania wody użytkowej. Mimo zadanej temperatury komfortowej 40 stopni oraz ekonomicznej 35 woda grzeje się ciągle do 50-55 stopni. Kolega stwierdził, że to normalne i nie będę w stanie nad tym zapanować.. Mimo, że woda jest cieplejsza od nastawy o 15 stopni, kocioł ciągle puszcza gorącą wodę do bojlera. Czy spotkaliście się z czymś takim?

Tekla Draco Bio Compact 12 kW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne jest jeśli ktoś chce w ten sposób zabezpieczyć powrót kotła i ciągle jest obieg przez wężownice , w innym przypadku to nie jest normalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia1054 - Żeby zoptymalizować proces palenia i zaoszczędzić pellet koniecznie zainstaluj czujnik temperatury pokojowej. W ofercie estymy są dwa rodzaje - przewodowy i bezprzewodowy.

CTP-02R (bezprzewodowy) ; CTP-02 (przewodowy)

Posiadając jeden z wyżej wymienionych czujników ustawiamy kocioł w tryb pracy automatycznej. Po spadku temperatury w pokoju o zadaną histerezę kocioł się rozpala i tak długo grzeje aż w pomieszczeniu uzyskamy temperaturę zadaną. Po jej uzyskaniu kocioł się wygasza i oczekuje do schłodzenia o wcześniej wspomnianą histerezę.

Taki tryb pracy jest najbardziej ekonomiczny gdyż kocioł nie pracuje na okrągło. Można jeszcze ustawić nocne spadki temperatury co również pozwoli na oszczędności. Zalecał bym w takim sposobie palenia na ustawienie dość wysokiego podawania tak aby kocioł pracował na 100% swoich możliwości. Prędzej nagrzeje prędzej się wyłączy.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy wyłączony obieg CO,  kocioł będzie tak długo pchał gorącą wodę do bojlera aż temperatura kotła spadnie poniżej Delta źródła w menu CWU. Jeśli obieg CO jest aktywny pompa CWU wyłącza się od razu gdy w bojlerze zostanie osiągnięta zadana temperatura 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Asia1054 ma wszystkie kaloryfery z termostatami, to czujnik pokojowy wg mnie jest zbędny. Wręcz może przeszkadzać, bo np. sterownik wyłączy ogrzewanie CO, bo w pokoju, w którym jest czujnik, zrobi się ciepło, a tymczasem w pozostałych nadal będzie zimno. Przy termostatach, to piec się sam wygasi, jeśli wszystkie termostaty się zamkną i nie będzie odbioru ciepła.
Przydać się może czujnik pogodowy, żeby sterownik wiedział jak bardzo grzać dom.
A dużo spala, bo może zamiast grzać dom, to grzeje podwórko, bo jego ciepło ucieka kominem. Ale to się dowiemy, jeśli poda nam jaką ma temperaturę spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kaloryferach z termostatami to i czujnik pogodowy nie za wiele pomoże. Pisząc powyższy post nie doczytałem że Asia1054 ma termostaty. Moim zdaniem termostaty z kotłem stałopalnym najlepiej funkcjonują z buforem. Kocioł go naładuje i się wygasza a dystrybucja ciepła trwa nadal. Po rozładowaniu akumulatora następuje ponowne odpalenie kotła i jego ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ten termostat może pomóc  jest szansa że kocioł się odstawi na dłużej , słonko przyświeci przez okno , zrobi się cieplej i nie będzie potrzeby grzania , głowice nie zamkną się wszystkie na raz , poza tym po zadziałaniu termostatu i wygaszeniu kotła pompa jeszcze będzie jakiś zasilała grzejniki a po spadku temperatuty na kotle o histerezę kocioł się nie odpali by się dogrzać jeśli termostat tego nie zażąda . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by się to sprawdziło, jeśli czujnik temperatury byłby w najzimniejszym pomieszczeniu. W tym, w którym najpóźniej zamknie się termostat.

 

Godzinę temu, Daniel1 napisał:

Przy kaloryferach z termostatami to i czujnik pogodowy nie za wiele pomoże.

Uzasadnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.