Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie 100mkw

 

7 minut temu, Scigacz21 napisał:

Mi  pellux 12 kw pali 25-30 kg teraz dom 90mkw nieocieplony grzejniki bufor 300L 

 

 

8 minut temu, Scigacz21 napisał:

Mi  pellux 12 kw pali 25-30 kg teraz dom 90mkw nieocieplony grzejniki bufor 300L 

 

 

Teraz, Asia1054 napisał:

czyli uważasz że to normalne

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same niewiadome ...dom nowy ?? instalacja jaka ?? grzejniki ? podłogówka ..... ochrona powrotu zapewniona ......nikt tutaj wróżką nie jest ..............na spalanie wpływa wiele czynników 

Jak temperatury spadną będzie palił 30kg a może i więcej

Przede wszystkim ocieplić budynek........wtedy można podyskutować o kwestiibustawień

Edytowane przez Kriss12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Asia1054 napisał:

mam tekla draco bio 12kw i na dobę pali 23 kg, obecnie

 

czy to jest dużo? dom jest  nieocieplony.

 

Na początek proponuję zrobić audyt na stronie Ciepło Właściwie.pl https://cieplowlasciwie.pl 

Po wpisaniu wszystkich parametrów Twojego domu takich jak powierzchnia, rodzaj i grubość murów i pozostałych wartości, dowiesz się ile potrzebuje energii Twój konkretny budynek. Wtedy porównasz te wyniki z tym co spalasz i dowiesz się czy spala Ci za dużo czy za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie potrafie zejsc nizej przy tych temp nizej niz te 25 kg caly czas sprawdzam rozne opcje juz 3 sezon a we wczesniejszych sezonach palil wiecej jak nie potrafilem dobrac ustawien teraz jest o niebo lepiej mam instalacje na dwa zawory 3D ochrona powrotu bufor czujnik pokojowy pogodowy itd ale dom nie ocieplony i jednak cieplo ucieka kilka poprawek w instalacji by sie przydalo ale narazie jest jak jest a czy e poprawki by cos daly nie wiem poki ich nie zrobie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdłuższe zdanie jakie czytałem ever :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścigacz 21 masz inny kocioł także troszkę zbładzileś na tym forum
Swoją drogą masz duże spalanie jak przy buforze.
Też mam bufor i takie spalanie to mam na kilka dni

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, czarny38 napisał:

Ja tak mam od początku czyli 7 sezon, nie mam regulatora ciągu a trzęsie chyba całymi rurami kominowymi, przysłonięcie ręką wentylatora w palniku uspokaja te drgania. Jak już chwilę pochodzi to zanika i jest spokój.

I nie widzisz w tym nic dziwnego, niepokojącego? Domownicy pobudzeni w środku nocy, bo piec się rozpala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny ale sterownik Estyma dlatego czytam ten watek napisalem ze dom nie ocieplony stary wiec duza strata ciepla a bufor maly 300 L mozna powiedziec wieksze sprzegło przy tych temp bufor trzyma 3 godz a kotlownia jest w budynku obok jakies 10 metrow wiec sa straty i nie wiem jak sa zaizolowane rury w ziemi bo nie ja to robiłem dopiero na przyszla wiosne bede kopal i kladl nowa izolacje w ziemi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ozi80 napisał:

I nie widzisz w tym nic dziwnego, niepokojącego? Domownicy pobudzeni w środku nocy, bo piec się rozpala...

Początkowo byłem przerażony, nie mam pojęcia co jest przyczyną. Zmiana ustawień niewiele daje, logicznie myśląc skoro przysłaniając wentylator wibracje zanikają, zmniejszylem nadmuch od 5 do max 25. Teraz zdaża się to jakby żadziej ale ciągle się zdaża. Jak drzwi do kotłowni mam zamknięte to w domu tego nie słychać pewnie dlatego że mam instalacje plastikową w podłogach i po takich rurach drgania się nie przenoszą. Pogodziłem się z tym i przestałem przejmować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie  dużego spalania, jeśli ktoś uważa, że dużo spalania i chce uzyskać pomoc, to wpis powinien zawierać pełne dane .

Jaką mamy powierzchnię domu

jaką temperaturę utrzymujemy

Jaki rodzaj instalacja grzewczej -podłogówka/grzejniki -    siłowniki,zawory/bufor/sprzęgło  

czy są czujniki, pokojowe ,zewnętrzne

Rodzaj budownictwa, stary dom, nowy dom, ocieplenie

temperatura utrzymywana na kotle

itp dane

bez tego to możemy  wyciągnąć kulę albo fusy i wróżyć ;) taka e-porada ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś od Tekli nową wersję softu do IgneoTouch - soft 2,145TE.

Changelog brak - będę sprawdzał czy coś dodali, ale pewnie w interfejsie nic nie zobaczę. Sam posiadam obecnie - v2.118 TE

Macie jakieś porady na co zwrócić jeszcze uwagę, aby bezpiecznie wgrać soft, oczywiście posiłkując się instrukcją - Instrukcja instalatora igneo touch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcinb2019 napisał:

Macie jakieś porady na co zwrócić jeszcze uwagę, aby bezpiecznie wgrać soft, oczywiście posiłkując się instrukcją - Instrukcja instalatora igneo touch?

To nic trudnego, wyłączasz zasilanie demontujesz wyświetlacz, wkładasz kartę mikro SD z softem w gniazdo dla tej karty, włączasz zasilanie i czekasz cierpliwie aż pojawi się ekran (to chwilę trwa) jak już ekran po restarcie się pojawi znowu wyłączasz zasilanie demontujesz kartę i ponownie włączasz. To wszystko. Delikatnie postępuj przy wkładaniu karty, musisz delikatnie przesunąć taką blaszkę a potem ją otworzyć jak "drzwiczki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 09:46, Scigacz21 napisał:

ja u siebie mam czujnik w najchlodniejszym pokoju i temp praktycznie w calym domu jest 23 poza jednym tam jest zawsze cieplej to troche termostatem skrece i jest ok a sterownik sam dobiera temp wody wychodzacej na grzejnikipoprzez zawod 3D z silownikiem  i utrzymuje ta temp bardzo dobre rozwiazanie dodam ze mam bufor maly bo maly 300 l ale sterowanie jest plynne 

Czy kociołek często ładuje ten bufor?

Orientuje się może ktoś czy w nowym sofcie do Igneo Slim została dodana opcja regulacji temperatury przy której kociołek si wygasza. Do tej pory było to 5 stopni powyżej temperatury zadanej. W Tochu ta temperatura jest już od dawna regulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 2,145TE, na szybko względem v2.118 TE doszły opcje czyszczenia wymiennika, tryb cichy wymiennika. Zdjęcia w załączniku.

Czy orientujecie się czy VideRoom również się aktualizuje?

 

 

IMG_20201117_161842 (1).jpg

IMG_20201117_161900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak vide room też się aktualizuje karta sd . najważniejsza rzeczą jaka tam doszła jest zagrzej teraz ciepła wodę użytkową (boiler) niezależnie od ustawień.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kriss12 napisał:

A jest nowy soft ?

Tak jest nowy. Na pewno dodano w nim obsługę RadioGateway. Czy dodano coś nowego to nie wiem może ktoś z kolegów się orientuje?

Było by spoko gdyby dodali opcję możliwości ustawienia temperatury wygaszania po osiągnięciu temperatury zadanej. Jak już pisałem w Tochu jest ta opcja od dawna.

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodat po 5%dmuchawy na mocy minimalnej oraz max. Tak żeby był biały nalot na wymienniku

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 08:46, Ozi80 napisał:

Cześć. Może ktoś pomoże? Od kilku miesięcy dzieje mi się coś takiego, co zarejestrowałem na filmiku:

 

 

mam tak samo, od zawsze... swego czasu podkleiłem u góry klapę najmniejszymi podkładkami meblowymi, żeby tak nie stukało...choć w domu i tak tego nie słychać, jedynie w pokoju nad kotłem...

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.