Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Drewnem szacun jak ogarniesz, ale wiadomo że jak zimno w domu trzeba coś poradzić:) Ja co jakiś czas mam problem bo znowu brak ognia przy rozpalaniu, okazuje się ze stary nie wydmuchany popiół z tego miejsca gdzie jest grzałka zalega i grzałka nie może rozpalić nowego peletu. pomaga wyczyszczenie odkurzaczem i tak co parę dni. Kiedyś tak nie było i nie wiem od czego tak się robi. Palę Olczykiem. Dokąd Wam dojeżdża ten okrągły ruszt czyszczący czy do samej tej grzałki? Czy jest jakaś odległość od czoła palnika? Bo wudaje mi się że u nie za daleko chyba jest i dlatego nie zbiera tego poppiołu zaraz przed grzałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumping - W moim palniku ten pierścień czyszczący zatrzymuje się około 1 - 1,5 cm od grzałki (skrajne położenie pierścienia). Jak chcesz możesz rozkręcić osłonę palnika i podregulować ten wodzik który porusza pierścieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdjolem osłonę palnika o nie do końca podjeżdża pod grzałke. Dopiero jak mu pomogłem to ładnie dojechał. Popsikałen smarem i na razie ok. Ale zobaczmy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla znawców: czy VideRoom można montować samodzielnie czy trzeba wzywać autoryzowanego serwisanta? Posiadam Tekla Draco D Bio 15.

Jeżeli ktoś montował sam to czy to proste? I oczywiście jak z ceną. Prawdopodobnie kiedyś serwisant powiedział mi cenę katalogową już z montażem, czy u Was było inaczej. Patrzę na cennik Estyma:

Pakiet GATEWAY 2 (RADIO GATEWAY + cz. zew. CTZ-RG + VIDE ROOM RG) - 1119 zł, bo planuję do tego dobrać jeszcze czujnik temp zew, bo również niepodłączony.

Czy Draco D Bio może współpracować w ogóle z modułem bezprzewodowym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinb2019 Montuj sam w tym nie ma żadnej filozofii. Ceny sprawdź w Tekli tam przy zakupie w pakiecie dla klientów Tekli masz dużo lepsze ceny niż w Estymie. Mimo że te promocje kierowane są do nowych nabywców to z doświadczenia wiem że jak napiszesz do nich i podasz nr kotła to też się załapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli nie chcesz zbednego bajeru jakim jest vide room tylko czujnik pokojowy i zewnetrzny to kup same czujniki wyjdzie cie kolo 200-300 zl ja u siebie osobiscie zalozylem czujnik zewnetrzny na scianie zewnetrznej budynku  jak i w domu bo takie dwa czujniki dostalem do kotla i wszystko smiga :) kosztowalo mnie to tylko prace jaka wykonalem podlaczajac to do sterownika co tez jest proste tylko trzeba wyczytac z instrukcji gdzie wpiac przewody w sterownik :) jak bym mial wydac tysiaka wolal bym kupic Vide net i miec kontrole przez internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Scigacz21 napisał:

a jesli nie chcesz zbednego bajeru jakim jest vide room tylko czujnik pokojowy i zewnetrzny to kup same czujniki wyjdzie cie kolo 200-300 zl ja u siebie osobiscie zalozylem czujnik zewnetrzny na scianie zewnetrznej budynku  jak i w domu bo takie dwa czujniki dostalem do kotla i wszystko smiga :) kosztowalo mnie to tylko prace jaka wykonalem podlaczajac to do sterownika co tez jest proste tylko trzeba wyczytac z instrukcji gdzie wpiac przewody w sterownik :) jak bym mial wydac tysiaka wolal bym kupic Vide net i miec kontrole przez internet :)

Lubię pogmerać przy ustawieniach, a dom mam piętrowy, kotłownia w piwnicy - więc słabo ze schodzeniem.

Poza tym, myślałem na początku o VideNet - ale czytając szczątkowe opinie - mało tam można konfigurować ludzie są średnio zadowoleni.

Schemat podłączeń jest raczej prosty RADIOGATEWAY RG pod CAN tylko, ew prąd też stamtąd - reszta parowanie.

Nie wiem jeszcze czy serwisant nie musi tego wbić w papiery żeby gwarancja była?

I cena wychodzi podobnie jak z najnowszego cennika Tekla - https://www.teklakotly.pl/media/transfer/doc/cennik_06_2020_a4_min_2.pdf

Pakiet GATEWAY 2 (RADIO GATEWAY + cz. zew. CTZ-RG + VIDE ROOM RG) - 1119 zł
Taki sam zestaw składany z estyma.pl ok 1100 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Może ktoś pomoże? Od kilku miesięcy dzieje mi się coś takiego, co zarejestrowałem na filmiku:

 

Sytuacja ma miejsce od razu po rozpaleniu, gdy palnik wejdzie już w modulację. Takie trzaskanie trwa około minuty, potem się uspokaja. Dzieje się to tylko i wyłącznie po rozpaleniu, ale też nie po każdym, jakby zależało może od ciśnienia na zewnątrz. Na filmiku nie widać tego efektu, który burzy spokój domowników. Jako, że mam metalowy wkład kominowy, to rezonans jest tak duży, że jeśli sytuacja ma miejsce np. w nocy, to jest w stanie obudzić cały dom. Drgania targają całym czopuchem i kominem, a "wyłączyć" je można tylko zamykając Regulator Ciągu Kominowego. Początkowo myślałem, że to może być spowodowane nowym peletem (związku nie powinno być żadnego, ale zgrało się w czasie), ale ostatnio wróciłem do poprzedniego peletu i problem nie ustąpił. Boję się, że tymi drganiami zaraz mi się coś tam uszkodzi/rozszczelni/wybuchnie ;) Kombinowałem z nastawami: zmniejszałem nadmuch, dawkę startową, nie mam więcej pomysłów. Piec ten stoi czwarty sezon i nic nie zmieniałem w instalacji, co mogłoby spowodować taki niepokojący efekt, który nagle pojawił się na wiosnę tego roku. Ktoś coś?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zgadza się, w Vide Room za dużo ustawieniami nie pogmerasz. U mnie on pełni funkcję narzędzia do podstawowym zmian: czyli temperatury w domu, czy temperatury wody. Jeszcze wyłączam nim palnik, gdy mam zamiar iść go wyczyścić. Żona sobie sprawdza temperaturę wody, czy może się iść kąpać, a ja czasem robię "ręczne zrzuty ciepła", gdy widzę, że np. kocioł nagrzany, a woda w bojlerze zimna. I to właściwie tyle. Ale przydaje się właśnie do tego, nie trzeba biegać do kotłowni, ani odpalać Vide Neta, żeby to zrobić.

Ja z kolei obecnie nie wyobrażam sobie braku Vide Neta. I tu już nie chodzi nawet o możliwości zmiany nastaw, które są niewiele większe niż na Vide Roomie, ale chodzi o te wykresy. Widzę, czy są problemy z rozpalaniem, czy moc jest odpowiednia, czy też za wolno/za szybko rośnie temperatura kotła. Na podstawie tego podejmuję decyzje, które już potem wdrażam w życie w kotłowni przy piecu, bo ani na Vide Roomie, ani na Vide Necie np. czasu podawania nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jednak dla mnie VideRoom będzie lepszą opcją, chcę zobaczyć co na piecu, ew skorygować temperaturę i to wszystko.

Nie jest pro userem i nie będę patrzał na wykresy, ma działać i być komfortowo - to wszystko :)

Zastanawiam się tylko nad dobraniem czujnika bezprzewodowego na górę do pokoju syna - CTP-2 RG, jest tam jeden z wielu grzejników. w domu - wszystkie grzejniki na jednym odwodzie. Więc zastanawiam się nad jego sensownością bo będzie mi zliczał temp tylko z jednego pokoju, a mam jeszcze grzejniki w sypialni i innych pomieszczeniach. Tam gdzie chcę mieć VideRoom mam obieg z podłogówką.

Mam już w domu zaczątek inteligentnego domu i zamówiłem właśnie głowice https://hejdom.pl/blog/17-tuya/342-tuya-zigbee-glowica-termostatyczna-moes-ts0601.html - prawdopodobnie zastosuje je na grzejniki i to one będą sterować temperaturą. Nie będzie tylko informacji do pieca, więc nie wiem jak to wszystko zagra.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w danym obiegu na wszystkich grzejnikach termostaty, to czujnikiem temperatury możesz namieszać. Musiałbyś go dać w najzimniejsze miejsce tego obiegu, bo inaczej będzie ci wyłączał ogrzewanie, mimo że w innych pomieszczeniach będzie dalej nie nagrzane, a termostaty otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czyli lepsze rezultaty komfortu uzyskam sterując głowicami - nie mieszając w to czujnika temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrekzo napisał:

Głowice termostatyczne plus stała pompa to chyba najlepsze rozwiązanie. 

 

Ale tylko zimą. W okresach przejściowych, gdy tylko chcesz raz, dwa razy na dzień lekko dogrzać, to już nie bardzo. Wtedy lepiej się sprawdza bez stałej pompy, szybkie dogrzanie domu do zadanej temperatury i wielogodzinne czekanie aż temperatura spadnie o wskazaną histerezę.

7 minut temu, marcinb2019 napisał:

Dzięki czyli lepsze rezultaty komfortu uzyskam sterując głowicami - nie mieszając w to czujnika temperatury.

Powiem tak. Czujnik zawsze możesz wyłączyć. Moze się przydać nawet przy termostatach pod warunkiem, że będzie w najzimniejszym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam czujnik w najchlodniejszym pokoju i temp praktycznie w calym domu jest 23 poza jednym tam jest zawsze cieplej to troche termostatem skrece i jest ok a sterownik sam dobiera temp wody wychodzacej na grzejnikipoprzez zawod 3D z silownikiem  i utrzymuje ta temp bardzo dobre rozwiazanie dodam ze mam bufor maly bo maly 300 l ale sterowanie jest plynne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozi80To wygląda jakby gazy, które nagromadzą się podczas rozpalania nie miały ujścia .....przy otwartych drzwiczkach też trzepie tym rck ?

Miałem coś podobnego, może nie w takim stopniu ale objawiało to takim buczeniem i drganiem kotła 

Czyściłeś ten długi czopuch kiedykolwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczę go raz do roku w lecie. Teraz też to robiłem i jak widać nie pomogło.

Otwierać drzwiczek nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozi80 napisał:

Boję się, że tymi drganiami zaraz mi się coś tam uszkodzi/rozszczelni/wybuchnie ;) Kombinowałem z nastawami: zmniejszałem nadmuch, dawkę startową, nie mam więcej pomysłów. Piec ten stoi czwarty sezon i nic nie zmieniałem w instalacji, co mogłoby spowodować taki niepokojący efekt, który nagle pojawił się na wiosnę tego roku. Ktoś coś?

Ja tak mam od początku czyli 7 sezon, nie mam regulatora ciągu a trzęsie chyba całymi rurami kominowymi, przysłonięcie ręką wentylatora w palniku uspokaja te drgania. Jak już chwilę pochodzi to zanika i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.