Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie Awaryjne (Ups, Agregaty Itp).


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Moc przetwornicy powinna spokojnie wystarczyć, a czy gniazdo wytrzyma no cóż trzeba będzie sprawdzić, najważniejsze żeby wrazie czego spaliło się gniazdo w agregacie a nie sterownik 😉

 

Myślałem też żeby ewentualnie dokupić stabilizator napięcia i podłączyć to normalnie pod gniazdo 230, ale tu znowu jest problem że te tanie stabilizatory (do 200zł) mają dokładność 8% czyli skoki nadal będą duże, a kupno droższego stabilizatora mija się z celem.

Edytowane przez Mario33321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku mógłbyś agregatem zasilać kocioł tylko poprzez akumulator, który będzie buforem łagodzącym wahania mocy i napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Kupiłem dziś agregat inwerterowy do tego kotła https://www.ceneo.pl/40308443
Niestety okazało się, że nie ma pełnego sinusa (cokolwiek to znaczy ;p) i kocioł nie odpala.
Jaki UPS z baterią lub agregat mogę zakupić abym mógł awaryjnie odpalić ten kocioł?
Nie musi być jakiś bajerów typu automatyczne włączanie w razie utraty prądu i tp.
Kocioł ma działać i to jest jedyne moje wymaganie.
Budżet 2000 zł. Jestem totalnym laikiem w tym temacie, więc proszę o w miarę prosty przekaz 😉

Edytowane przez Shirai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam w "spadku" UPS PowerWalker VI 850 SHL FR, podczepiłem w/w ups do kotła Termet Ecocondens Gold20 i po przełączeniu na działanie z baterii wyskakuje błąd E 01. Jest to błąd który świadczy o braku stałej fazy a prędzej dwóch fazach.

Fazę w gniazdach w domu mam jak na zdjęciu, na wyjściu z UPS jest tak samo.

Gdy UPS przełączę na zasilanie z baterii to faza też jest po lewej stronie.

Problem pojawia się gdy na zasilaniu z baterii załącza się kocioł, wtedy na wyjściu z UPS w obu dziurach jest faza.

Co zrobić by było dobrze, by faza była tylko w jednej dziurce ?

 

faza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor o kurde, sprawdzilem jak kazałeś i działa poprawnie. Chodź wg. probówki w obu dziurkach jest faza.

Bardzo dziękuję za dobrą radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawdzam inwerter Easun 3kW na pakiet aku 24V i raczej pociągnie każdy odbiornik. Można nim ,,czyścić" przebiegi z każdego agregatu na ładny sinus. Zaletą jest automatyczne przełączenia na zasilanie z aku po zaniku zasilania z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób taki test podłącz na próbę sprzęt audio albo radio na fale długie lub średnie i opisz czy też tak ładnie czyści czy nie występują jakieś szumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 21:01, carinus napisał(a):

Na razie sprawdzam inwerter Easun 3kW na pakiet aku 24V i raczej pociągnie każdy odbiornik. Można nim ,,czyścić" przebiegi z każdego agregatu na ładny sinus. Zaletą jest automatyczne przełączenia na zasilanie z aku po zaniku zasilania z sieci.

U mnie podobny twór czeka na montaż tj. volt sinus pro ultra 6000, bez paneli, jako UPS. Wstawiam zamiast poczciwego sinus pro 1000. Do tego 4 bloki 12V 100Ah (w sumie 200Ah).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Chciałbym kupić przetwornice do awaryjnego zasilania, będzie używana może raz w roku, dlatego nie biorę pod uwagę agregatu. W zimę mam akurat akumulatory pod domem od jednej maszyny rolniczej 😅 Do przetwornicy byłaby podłączona pompa co wilo pico 1/4 (20w), siłownik zaworu afriso (nwm,jaki pobór), sterownik tech i2 (15w) i laddomat pompa (drugi bieg, ~60w).

Czy coś takiego w wersji `3000w` dałoby radę pociągnąć moją kotłownie ?Https://a.aliexpress.com/_mNp8sEs

Nie mówię, że konkretnie ta sztuka i że na pewno z ali, ale są sprzedawane różne wersje mocowe i nie wiem czy szukać 2000w czy 4500w itd. Więc gdyby ktoś mi mógł pod tym względem doradzić to byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 100W chcesz iść w takie moce 2000-4500 czy planujesz zapas na inne odbiorniki w przyszłości? To ile pociągnie to już zależy od realnej pojemności baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Posiadam agregat prądotwórczy TALLPERD TP9900X. Dostałem go i miał mi służyć w czasie przerw w dostawie prądu co zdarza się u mnie dosyć często. Dzisiaj w dzień nie było prądu, więc uruchomiłem agregat i podłączyłem przedłużaczem sterownik do kotła co. Sterownik tylko mrugał, dmuchawa zaczęła pracować, ale nie z taką mocą jak powinna. Nie załączyła się pompa obiegowa. Ewidentnie było coś nie tak. Jaka może być tego przyczyna? Z tego co wiem agregat posiada stabilizator napięcia. Nie było w instrukcji nic o uziemieniu agregatu, więc tego nie zrobiłem. Czy to może być przyczyna?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcie to raz, ale pewnie będzie prawidłowe. Może być tak, że sam agregat podaje tzw sinusoidą aproksymowaną, dlatego dmuchawa nie kręci tak jak powinna. to częsta przypadłość w takiej sytuacji. Można nawet spalić sterownik dmuchawy przez to, albo dmuchawę.

Żeby to sprawdzić, przydałby się oscyloskop, ale obstawiam ten problem.

image.png.2b5c7606826f402ad4317bc9bd375e42.png

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z obserwacji dodam, że te "wypasione" mierniki (jakoś to trzeba nazwać), przy kwadratowym sinusie pokazują 50 V mniej. Specjalnie kupiłem taki "miernik". 🙂 

image.png.2205dbe4a744e5ec0ff97d3eb3f49791.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS musi generować też przebieg sinusoidalny. Sprawdź najpierw, czy działa na UPSie sterownik. Jest to jakieś rozwiązanie, o ile UPS ma lepszą charakterystykę niż agregat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore ups daja rade przetworzyc ten zebaty sinus na odpowiedny,poki maja tryb agregat.

Mam (mialem) agregat inwerterowy 1000W,ale silnik podajnika pobil tego agregata po cca 6 godzinach pracy.Poczalo buczac,wlaczac,wylaczac sterownik i zasilanie amerycke 110V pojawil miernik.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kokap napisał(a):

w razie potrzeby UPS do agregatu?

Możesz upalić UPS. Wiem to z autopsji. 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MORIA 6 godzin dzialalo bez problemu 230,probowalem,bo musialem go troche pobudzic.Uskodzienie w inwerteru nieznalazlem na oko.Nie chce nowego inwertera do tego kupic,bo to polowa ceny kompletu i jasny problem na nim nie widziec.Nawet do moich potrzeb nie pociaglo kociolka,bo mysle,že nie da rady z wlaczaniem tego silnika podajnika.Bylo sluchac,že to wcisna gazu,kiedy podajnik zalaczyl i takie szoki szybke zmiany z zera na 100 tylko na kilka s nie wytrzymalo dlugo.Falownik pv pokazuje poczatkowo jakichs 400W,potym spada,ale može jest to wiecej przy wlaczeniu,czyli zapasu mocy jescze bylo,ale....

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus żadna  maszyna, nawet młotek nie lubi takiej szarpanej roboty. A agregat pewnie był jeszcze w trybie "econ" ? Invertery są fajne ale dość delikatne a przynajmniej te wcześniejsze takie były i falowniki często się w nich uszkadzały. Pewnie jakby razem z kotłem podpięta była jakaś żarówka 100watt, która zmuszałaby agregat do pracy na wyższych obrotach, to nic by się nie stało. Najwyżej wyskoczyłoby zabezpieczenie przeciążeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.