Skocz do zawartości

KrzysiekR

Forumowicz
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Domek ok. 170 m2, ocieplony 15 cm styro + piana pur 20 cm oddasze







    =
  • Instalacja
    około 100m 2 podłogówki + grzejniki na poddaszu
  • Kocioł
    SAS BIO SLIM 17 KW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

488 wyświetleń profilu

Osiągnięcia KrzysiekR

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. i tak właśnie planuję zrobić, metodą prób i błędów do celu :-) dziękuję za pomoc i poświęcony czas, pozdrawiam
  2. mówię właśnie o tym +- 80 %, chodzi mi o to ustawienie, producent zaleca -40% dla podłogówki i nie wiem czy przez to zawór nie pracuje z mniejszą czułością i w moim przypadku przegrzewa pomieszczenie, z tym zalecanym -40% może chodzi o dużą bezwładność podłogówki..... jak byś mi mógł jeszcze tylko podać ile masz ustawione to +- 80%. dzięki
  3. co do miejsca czujnika - mam w odpowiednim, brałem to pod uwagę o czym piszesz. zastanawiam się jeszcze nad tym parametrem - korekta czujnika pokojowego, który zalecają ustawić na -40%, może u mnie powinien być bliżej 0%................ może to ustawienie na minus powoduje że zawór reaguje mniej czule i mimo osiągnięcia zadanej temperatury on podaje w podłogę wodę o temperaturze, która w efekcie spowoduje nagrzanie do conajmniej 23 stopni .......... tak sobie gdybam........jeszcze mam pytanko odnośnie ustawienia "korekty czasu reakcji " zakres jest od 1 do 10, w ustawieniach serwisowych CO2 (mieszacz). jak masz ustawione? pozdrawiam, z góry dzięki za info i pomoc
  4. dzisiaj zmieniłem krzywa na 2, temperatura zadana na Co2 - 22 stopnie, tymczasem sterownik pokazuje że w pomieszczeniu już jest 22,3 a nadal podaje w podłogę 30 stopni....... może to kwestia korekty czujnika pokojowego , który wg instrukcji zalecają ustawić na -40%. a ja miałem na 0 %. mógłbyś napisać jak u Ciebie?
  5. jaka powinna być? miałem 22 stopnie. ogólnie to problem polega na tym że moim zdaniem piec przegrzewa. Chciałbym żeby działało to w ten sposób aby gdy zadam mu na Co2 22 stopnie to po osiągnięciu zawór bardziej precyzyjnie reagował na to i zmniejszał temepraturę podawaną w podłogówkę lub bardziej się zamykał, w przypadku spadku temperatury do np. 21.6 otwierał się i zwiększał. tak to sobie wyobrażam. ale czy to możliwe?
  6. może ktoś pomoże? SAS bio SLIM 17 kw. Budynek dwukondygnacyjny - parter podłogówka z zaworem trójdrożnym z siłownikiem na obiegu, poddasze grzejniki z głowicami termostatycznymi i na obiegu pompa. Chodzi mi głównie o parter i podłogówkę. CO2 ustawione na czujnik zewnętrzny i wewnętrzny. Charakterystyka pogodowa 3. Temperatura ogrzewania ustawiona 22 stopnie. Jak powinien prawidłowo zachowywać się zawór trzydrogowy i jak powinien reagować gdy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta zadana temperatura? powinien się całkowicie zamknąć czy nie? W przeszłości zdarzało się że całkowicie się zamykał, wówczas pompa nadal chodziła (u mnie chodzi cały czas) i w okienku pokazywało że temperatura wody (czynnika) wacha się około 24 stopni. Pytam bowiem obecnie mam ustawioną temperaturę 20,4 stopnia a w pomieszczeniu jest 22 stopnie i temperatura wody zasilającej podłogówkę wynosi około 27-30 stopni. Gdybym ustawił temepraturę Co2 na 22 stopnie wówczas w pomieszczeniu temperatura doszłaby do 23.5 stopnia. Piec chodzi w trybie PID wyłączony, paliwo inne, wg. ustawień które jakiś czas temu podawał jeden z kolegów reklamując je jako bardzo dobre. (co potwierdzam) Czy wpływa na zachowanie zaworu to mają takie ustawienia jak -korekta czasu reakcji (w ustawieniach serwisowych w skali od 1 do 10) ? -korekta czujnika pokojowego (w instrukcji zalecają ustawienie -40%) ? A może ktoś z kolegów podałby mi swoje wszystkie ustawienia włącznie z serwisowymi dla Co2? Pozdrawiam i liczę na pomoc :-)
  7. w chwili obecnej sytuacja trochę się zmieniła. piec chodzi w trybie palenie podtrzymanie. CO2 - podłogówka na całym dole sterowana czujnikiem wewnętrznym i zewnętrznym, poddasze CO1 - grzejniki ustawione w sterowniku na sterowanie ręczne (posiadają głowice termostatyczne) oraz z tego samego obiegu podłogówka w łazience i pralni (sterowana ręcznie, bez żadnych termostatów, nigdy się nie rozłącza) Pytanie dotyczy ustawień PROGRAM CO1. Czy w takiej sytuacji możliwe jest aby wprowadzić takie ustawienia w sterowniku (taki program) aby wyłączał on całkowicie obieg CO1 w określonych godzinach? . Chodzi mi głównie o tą podłogówkę w łazience i pralni bo grzejniki, wiadomo, po osiągnięciu temperatury rozłączą termostaty? Może koledzy mają jakiś pomysł? Poza tym jak wcześniej pisałem nie wiem czemu, ale u mnie funkcja PROGRAM dostępna w ustawieniach sterownika poprawnie działa tylko w CWU np. program CWU 14:00 - 18:00 wówczas pompa załącza się tylko w tych godzinach. Czy istnieje możliwość poprawnego działania dla pozostałych obiegów?
  8. Może jednak jakiś kolega coś podpowie? Mam następujące pytanie. mam piec sas bio slim 17 kw pelet. każdy z obiegów w swoich ustawieniach ma program który można ustawić godzinowo. Jest obieg CWU, CO1 - grzejniki i CO2 - podłogówka ( z której jeszcze nie korzystam). Chodzi mi o taką rzecz. Piec chodzi w trybie palenie - wygaszanie. Gdy ustawię Program CWU na godz. np. 4:00-6:00 i 16:00 - 18:00 a pozostałe obiegi wyłączę piec rozpala się i bez problemu chodzi w wyznaczonych godzinach. Natomiast gdy chciałbym w innych godzinach ustawić program CO1 przy włączonym CWU wówczas piec nie reaguje, jest tak tak jakby nie widział programu. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć czemu tak jest? Czy jest na to jakiś sposób. Chodzi mi aby uzyskać taki efekt że np. w godz. 3:00-5:00 chodzi obieg CWU po czym się wyłącza i od godz. 5:00 do 8:00 załącza obieg CO1. Jest to możliwe?
  9. chyba palenie - wygaszanie i palenie - wygaszanie eco ? bo u mnie tylko takie opcje są. w podtrzymaniu nie mam eco. mi o uszy się kiedyś obiło, że w jednej z tych opcji są wyłączane pompy a w drugiej nie. ale u siebie nie zaobserwowałem żadnej różnicy.
  10. ja mam do kolegów następujące pytanie. mam piec sas bio slim 17 kw pelet. każdy z obiegów w swoich ustawieniach ma program który można ustawić godzinowo. Jest obieg CWU, CO1 - grzejniki i CO2 - podłogówka ( z której jeszcze nie korzystam). Chodzi mi o taką rzecz. Piec chodzi w trybie palenie - wygaszanie. Gdy ustawię Program CWU na godz. np. 4:00-6:00 i 16:00 - 18:00 a pozostałe obiegi wyłączę piec rozpala się i bez problemu chodzi w wyznaczonych godzinach. Natomiast gdy chciałbym w innych godzinach ustawić program CO1 przy włączonym CWU wówczas piec nie reaguje, jest tak tak jakby nie widział programu. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć czemu tak jest? Czy jest na to jakiś sposób. Chodzi mi aby uzyskać taki efekt że np. w godz. 3:00-5:00 chodzi obieg CWU po czym się wyłącza i od godz. 5:00 do 8:00 załącza obieg CO1. Jest to możliwe?
  11. rymol, dnia 16 Sty 2018 - 11:07, napisał: ok, co do blokady pompy 100%- faktycznie jest taka opcja ale dostępna wyłącznie przy zmianie opcji z "mieszacz zamontowany" na "brak mieszacza", wg. mnie powstaje wówczas konflikt interesów. co do ustawienia za zaworem temperatury około 20 stopni też wydaje mi się to mało korzystne gdyż niepotrzebnie będzie się wychładzała podłoga. optymalnym wg. mnie rozwiązaniem byłoby zamknięcie się zaworu i wyłączenie pompy, wówczas woda o temperaturze około 30 stopni pozostała by w podłogówce i powoli stygła oddając przy tym ciepło. co do tej blokady to faktycznie jest tak jak kolega pisze tylko po co mi wówczas zawór trzydrogowy i czy on wówczas spełni swoje zadanie?
  12. ok, co do blokady pompy 100%- faktycznie jest taka opcja ale dostępna wyłącznie przy zmianie opcji z "mieszacz zamontowany" na "brak mieszacza", wg. mnie powstaje wówczas konflikt interesów. co do ustawienia za zaworem temperatury około 20 stopni też wydaje mi się to mało korzystne gdyż niepotrzebnie będzie się wychładzała podłoga. optymalnym wg. mnie rozwiązaniem byłoby zamknięcie się zaworu i wyłączenie pompy, wówczas woda o temperaturze około 30 stopni pozostała by w podłogówce i powoli stygła oddając przy tym ciepło. co do tej blokady to faktycznie jest tak jak kolega pisze tylko po co mi wówczas zawór trzydrogowy i czy on wówczas spełni swoje zadanie?
  13. mam do kolegów pytanie. w mojej instalacji obiegiem co2 - ogrzewanie podłogowe steruje zawór trzydrogowy, (na obiegu jest też pompa) w opcjach sterownika mam wprowadzone sterowanie - czujnik zewnętrzny i wewnętrzny bo takie posiadam, zadana temperatura w pomieszczeniu np. 23 stopnie,jedną z opcji ustawień jest " czujnik pokojowy korekta" z instrukcji sterownika wynika, że dla ogrzewania podłogowego powinno się ustawić wartość -60%. moje pytanie dotyczy tego jak powinien zachowywać się zawór po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu tj. 23 stopnie bo u mnie cały czas pozostaje w pewnym stopniu otwarty, załączona jest również pompa, w związku z czym woda cały czas krąży w obiegu. czy nie powinno to działać w jakiś inny sposób? że np. gdy czujnik pokojowy wskaże że zadana temperatura została osiągnięta wówczas zawór powinien się zamknąć, zmniejszając tym samym jakby zapotrzebowanie a co za tym idzie ilość spalonego paliwa. (może powinienem ustawić jaką wartość wartość dodatnią zamiast -60%) dodam tylko, że co1 mam sterowany wyłącznie pompą, ochrona powrotu także na pompie. może któryś z kolegów mi podpowie jakieś dobre rozwiązanie, i czy instalacja wykonana w ten sposób jest odpowiednia dla tego pieca. pozdrawiam.
  14. dzięki, faktycznie ma to sens i tak zrobię, z tego co pamiętam teraz mam chyba 0,30kg ustawione i pewnie stąd takie wyniki. co do pierwszego pytania. w mojej instalacji mam zawór trzydrogowy na podłogówce CO2 na parterze i pompę na CO1 grzejniki na poddaszu, mógłby mi kolega podać swoje lub podpowiedzieć jakie ustawienia powinienem wprowadzić dla paliwa innego dla CO2 (chodzi mi o kalibrację, itd. , u mnie obecnie jest tak, że temperaturę ogrzewania mam ustawioną 22 stopnie, tymczasem w okienku na sterowniku wyświetlana jest temp. z czujnika wewnętrznego która wynosi 23 stopnie( czyli jest osiągnięta zadana) i mimo to pompa od CO2 cały czas pracuje.
  15. mam do kolegów dwa pytania. pierwsze dot. funkcji dot. blokada pompy o której pisze kolega powyżej, czy jest ona dostępna w sterowniku Recalarta? drugie pytanie dotyczy ilości spalania peletu. tak sobie przeglądam wpisy kolegów którzy twierdzą że osiągają spalanie na poziomie dochodzącym do 0,66kg/h. domyślam się że wartości te podają na podstawie opcji statystyk znajdujących się w sterowniku. u mnie też sterownik pokazuje że spalanie wynosi 0,80kg/h tymczasem po wsypaniu worka 15 kg zostaje on spalony w ciągu 10 godzin. czy któryś z kolegów wyjaśni mi o co chodzi i ewentualnie co zrobić aby wskazania sterownika były bardziej zgodne ze stanem faktycznym? pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.