Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakaz Palenia Węglem W Krakowie,a Może I W Małopolsce


henryk1953

Rekomendowane odpowiedzi

ale rozumiesz że był pierwszy długoterminowy plan  przygotowywany ponad 5 lat ,było wiadomo co i jak i gwarancja n 15 lat i co zrobiono ??? to co widać ,ale możemy sie cieszyć bo Polska węglem stoi a w elektrowniach wiatrowych to drzwi na palenisko juz juz sa trzeba tylko popielnik dorobić i będziemy mieć prad z węgla bo z wiatru jest nieopłacalne ... cała Europa z tego łacha drze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem ale nie jestem przy korycie i popieram Ciebie w tych Twoich poczynaniach. Choć czasem bywam kontrowersyjny,ale to tylko dla przekory.Przecież teraz mogłem napisać "a nie mówiłem" motają się na wszystkie strony żeby pokazać to że Ich jest lepsze. poz .Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też przegiąć w drugą stronę

http://innogy.forbes.pl/zakaz-sprzedazy-aut-spalinowych,artykuly,203908,1,1.html

Chociaż to pewnie i tak nieuniknione, ale chyba lepiej żeby zdecydował o tym rynek. Takie wspieranie przez rząd rodzi różne pokusy wśród firm, jak płatna "dzierżawa" akumulatorów.

A czy u nas to miała być taka rewelacja? Niby gmina pozakładała solary chętnym u mnie we wsi, ale w lato połowa albo całe zakryte prześcieradłem, a w zimie dalej lud radośnie nagina śmieciuchami, a paliwa coraz gorszej jakości, bo norm nie ma, jakieś brykiety z flotu czy nawet mułu już się pokazały po marketach. Jak już zakazywać, to sprzedaży śmieciuchów. Samo nauczenie ludzi górnego palenia dałoby wymierne efekty. Ale kto się odważy wprowadzić coś w rodzaju prawa jazdy na kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili jest wszytko tak niestabilne a dopuki jestesmy w strukturach UE to powiem tak kazda godzina tych rzadów to godzina szybcie ugrzeżniecia we własnym g...... bo terminy wprowadzenia zakazu palenia opałem stałym sa powszechcnie znane ,a jesli ta Banda jakimś cudem dojedzie do konca kadencji to nie widze tego alby w pare lat zamienić wegiel na ogrzewanie elektryczne gazowe olejowe w całym kraju no chyba że mamy plan wyjscia z UE ale jeszcze o tym nie wiemy  .

Energa pod tymi rzadami juz inwestycje zatrzymała ,ludzie foto i elektrowni wiatrowych montują znikome ilosci ,opłaty zakładów energetycznych rosną  a malały przez 7 lat poprzez inwestycje z 70gr brutto za kWh w 2008 roku do 58 gr brutto w 2015 roku ,poprzez wymianę liczników zdalne zarządzenie nowe sieci infrastrukturę i w ogóle ,teraz juz doszła opłąta OZE doszła opłata przejściowa ,za chwile podwyżka za jakość i przesył oczywiście w imię dobrej zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2017r wchodzą nowe warunki techniczne do budowy domów.

http://www.administrator24.info/artykul/id8861,od-1-stycznia-2017-zmiana-warunkow-technicznych-dla-nowych-budynkow

Ajak i czym ogrzewac te domy , by spełnic te wrunki,-tu:

http://muratordom.pl/filmy/budowa-domu/porady-prawne/czym-ogrzewac-dom-od-2017-r-by-spelnic-nowe-warunki-techniczne,0_kkui37gh/

Samym gazem lub prądem nie przejdzie.

Chcieli dobrze ,a wyszło jak zwykle. Kopciuchy górą.

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co bysmy nie pisali to i tak jesteśmy rok w D ....  mogliśmy mieć juz zamontowanych ponad 1GW fotoogniw ludzie sie za tym zabijali i co wyszło ??? - dobra zmiana , za ta enerią poszło by ogrzewanie elektryczne termomodernizacje i ogólny dobrobyt

co śmiechłem to moje :), sam jestem fanem fotowoltaiki szczególnie takiej on-grid ale z całym szacunkiem :) takimi tekstami pokazujesz, że nienawiść do pisu przysłania Ci logiczne myślenie. 

Jakim cudem te 1GW ogniw ma pomóc polsce w zastąpieniu śmieciuchów w okresie kiedy dzień trwa najkrócej a liczba dni pochmurnych np w takim lutym potrafi być i 90%....

Jestem 3x NIE do substytudiowania energetyki wiatrowej i fotowoltaiki bo większość tej technologii jest produkowana w chinach lub europie zachodniej. Jeżeli rząd jednak jest zmuszony do walki z CO2 itp to już lepiej obniżyć VAT na materiały do termomodernizacji oraz na kotły pelletowe i buffory ciepła, ew. rozwijać własną gałąź pomp ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

temu tam PIS się nie podoba a mnie się podoba i wyżej ich cenię niż tych durni co ten zamęt sieją ale wracając do tzw ekologi , co z tego że były dotacje i kto z nich korzystał ? ten co palił śmieciuchem czy ten co ma jakąs kasę ? ano ten drugi i on bez tej dotacji też by sobie poradził ale sęk w tym że 80 może więcej procent pali tymi śmieciuchami z powodu zbyt niskich dochodów i im te dopłaty latają koło worka bo z nich najnormalniej nie skorzystają z wiadomego powodu a druga strona to te dopłaty to też taki ciut pic na wodę bo jak podliczysz wszystkie wydatki aby się załapać potem kredyt i firmy które to ustrojstwa zawyżają kosmicznie swoje wyceny suma sumarum jest to daremne i nietrafione , w EU też powoli odchodzą od dotacji tego typu bo ta wytworzona energia jest nikomu w tym momencie niepotrzebna , chyba że ktoś z niezdrowym myśleniem pakuje się w akumulatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe przypomnienie z ostatniej dyskusji na naszym forum, w której polityka doprowadziła do kłótni i wyzwisk:

 

Rozumiemy, że każdy ma swoje poglądy (w tym i polityczne) i jak najbardziej można je w kulturalny sposób wyrażać. Zwłaszcza, że w ten wątek siłą rzeczy trochę z polityką jest związany. Natomiast nie będziemy tolerować wszelkiego rodzaju wyzwisk (żeby nie było wątpliwości także tych wykropkowanych).

 

Proszę stosować się do powyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czy ty rozumiesz że chodzi o bilans ,mamy tyle wegla tyle elektrowni i tyle możliwości wytwórczych że uzywamy zaledwie 60% naszych możliwości ,a co kogo interesuje że zimą jest najmniej energii ze słonca chodzi o bilans roczny a zimą i tak zużywamy najmniej energii  ,a jesli by jeden z dziesiatym miał po 40kW na dachu i dostawał za to 36-40 tys rocznie (tak jak miało to być ) to myślisz że palił by węglem w domu ???? zdrowy rozsadek by nie pozwolił ,było coś dla szarego człowieka z planem (dziesiecioletnim ) w tym przypadku 15 letnim a w zamian wungiel 

a w imię tych zmian mam podejście do palaczy wunglym  takie samo jak człowiek który rzucił palenie .... nie ma litości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie koledzy jak jest u mnie w miejscowości http://www.powietrzetuchow.pl/jakosc-powietrza/

dzisiaj mgła jak cholera i takie piękne wyniki mamy , wszystkie ciuchy po zakupach walą mi dymem i wędzonym drewnem normalnie masakra.

Ruszył program dotacji na wymianę kotłów także w domach prywatnych z tym że warunkiem otrzymania dotacji jest ocieplenie domu patrząc na np mój dom to żeby otrzymać dotację to najpierw muszę ocieplić dom za 40 tysięcy to potem dostanę dofinansowanie na wymianę kotła ale max 8 tysi paranoja normalnie.

Edytowane przez tommy07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O  widzi dla tego u mnie izolacji na elewacji nie ma a za to są fotoogniwa i grzanie prądem i myslę ze do końca roku na dachu będzie zaprzęgnięte 11kW foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,mamy tyle wegla tyle elektrowni i tyle możliwości wytwórczych że uzywamy zaledwie 60% naszych możliwości ,

przeczytaj mój post 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15614-zakaz-palenia-węglem-w-krakowiea-może-i-w-małopolsce/?p=281082

Ja to sprawdziłem i przeprowadziłem wyliczenia. Mi wyszło, że pomysł ogrzewania prądem jest możliwy do realizacji bo padły głosy czy sieć wytrzyma.

Nadal uważam, że dotowanie fotowoltaiki i wiatru to zły pomysł. 

Ps. podobno pod legnicą są złoża węgla brunatnego 10x większe niż w Bełchatowie, czyli można powiedzieć leżymy na "złocie" ale pakietami klimatycznymi związaliśmy sobie ręce.

Z drugiej strony informacje medialne niosą wieść, że niemcy zamykają atomówki ale budują węglowe więc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ze niemcy buduja bo odcielismy sie energetycznie i musza budowac bo atomowki nie wspolpracuja z energia odnawialna a weglowki tak

a stare sieci mieslimy na 30GW teraz po rozbudowie mamy nieprzebrane mozliwosci przesylowe (po za rejonem gdzie zawsze rzadzila znana nam opcja tam nawet powaznej sieci nie mozna przeprowadzic ) ale to juz ich problem (moze czesciowo tez wasz ) u nas problemu z energia nie ma kazdy co potrzebuje to dostaje czy nowy zaklad czy indywidulany potrzebujesz 40kW na dom prosze bardzo co potrzeba to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Panie automatyk , u mnie na chałupie też grama ocieplenia nie znajdziesz bo ściany mają 54 cm grubości a całą poprzednią zimę grzałem gazem teraźniejszą także a sezon grzewczy zaczyna się we wrześniu a kończy w kwietniu a i rachunki za gaz nie zbijają i są porównywalne z węglem a na węglu obiadu nie ugotowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze tylko ze gazu to sam sobie nie ukopiesz a prąd to już da sie zrobić

ale najważniejsze ze o jednego mniej co kopci węglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze tylko ze gazu to sam sobie nie ukopiesz a prąd to już da sie zrobić

 

Ja cię bardzo przepraszam , są wytwórnie biogazu i pewnie wiele gospodarstw rolnych skorzystałoby z takiego gazogeneratora, jakby był dostępny np w leasingu.

A prąd to możesz sobie zawsze kieratem ukręcić, będziesz jak ten Conan Barbarzyńca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze tylko ze gazu to sam sobie nie ukopiesz a prąd to już da sie zrobić

ale najważniejsze ze o jednego mniej co kopci węglem

Jak to nie ukopie ostatnio na obiad miałem fasolkę po bretońsku i gazu było aż nadto tylko szkoda , że nie można go było w rurę zapakować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tu ktoś wspomniał o możliwości generowania własnego gazu palnego, to szczególnie w gospodarstwach prowadzących produkcję zwierzęcą jest to świetna sprawa na zagospodarowanie odchodów, a i tak zostaje po tym nawóz. Takie coś trzeba dofinansowywać, a nie FV. Pewien minus jest taki, że gaz musi zostać zużyty na miejscu, to nie tak prosto jak z prądem raz przesłać go w jedną stronę, a raz w drugą. Ale można postawić taką biogazownię jedną na całą wieś, i grzać szkołę, a tylko niedobory uzupełniać gazem z sieci. Można z resztek roślinnych wytwarzać bioetanol, nawet w naszym klimacie, to nie są mrzonki, robią tak Niemcy czy Szwajcarzy.

A z tym dofinansowaniem paneli, to pewnie będzie tak jak w mojej gminie - po wypełnieniu tony papierów i deklaracji, po dostosowaniu instalacji, okazuje się, że trzeba wybulić 8 tysi za zestaw, za który gość na aukcji chce 11 już z montażem i podłączeniem. A przy dofinansowaniu przez pierwsze 5 lat właścicielem paneli jest gmina. Także chyba im podziękuję za jałmużnę i zelektryfikuję się na własną rękę.

Ale wracając do tematu - widzieliście ten wątek?

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22929-czy-to-pocz%C4%85tek-zakazu-palenia-flotem-w-ma%C5%82opolsce/

O węglu nikt nie wspomniał nawet, a zobaczcie jaki dym się zrobił jak wspomniano o zakazie flotu. Żadne kody, czarne protesty nic nie u nas nie zdziałają, ale spróbujcie tylko oderwać co niektórych od ich ukochanych śmieciuchów, zrobią bez mała Insurekcję.

A tymczasem sprawa jest prosta - floty i mułki niech sobie utylizują elektrociepłownie (coraz częściej właściciele kopalni), bo mogą dostosować do tego filtry i rzeczywiście spalić czysto. Wystarczy jeden taki blok (albo i atomówkę) postawić przy Zakładach Azotowych w Puławach, a zwolniony przez to gaz ziemny (1/3 krajowego zużycia) sprzedać ludziom. Chociaż tutaj cena jeszcze długo nie może być atrakcyjna, a to dzięki pewnemu jąkającemu się miłośnikowi polonezów:

http://wpolityce.pl/polityka/129671-za-gaz-placimy-jak-za-przyslowiowe-zboze-to-skutek-umowy-ktora-w-grudniu-2010-wicepremier-pawlak-podpisal-ze-sieczinem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko szkoda , że nie można go było w rurę zapakować :)

 

Jak to nie można? Bierz przykład z Niemców, tam sporo gospodarzy jak robi wentylację w oborze, to wyciąg kieruje to powietrze do kotłowni. Jest w nim nawet 10% metanu. Także poprowadź wyciąg z kibelka do kotłowni i kocioł dostanie skrzydeł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.