Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że niezły wynik,  jak na pierwszy sezon. 

Ja mam ok. 12kg/dobę obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Proszę o pomoc w ustawieniu pieca.

Piec Krzaczek SKP 3D 18 KW

Sterownik do pieca firmy TECH ST-480

Podajnik ekoenergia

Piec zainstalowany w nowym domu zamieszkanym w 2014 roku.

 

Powierzchnia grzewcza domu  -129 m. - parterowy

W domu zamontowanych jest 7 grzejników oraz podłogówka.

Temperatura zadana CO - 60 stopni

Temperatura CWU - 47 stopni

Regulacją temperatury w domu zajmuje się regulator pokojowy firmy Tech.

Temperatura ustawiona w następujący sposób:

- w godzinach 22:00-14:00 - 18 stopni

- w godzinach 14:00-22:00 - 22 stopnie

 

Ustawienia pieca:

w trybie praca

czas podawania - 5 sec.

przerwa podawania - 25 sec.

siła nadmuchu - 25 bieg z max 100

tryb pracy pomp - pompy równoległe

histereza kotła - 2 stopnie

histereza CWU - 3 stopnie

przysłona na wentylatorze przysłonięta w 80 %

 

w trybie podtrzymania:

praca podtrzymania - 10 sec

przerwa podtrzymania - 20 min

Wentylator w podtrzymaniu:

czas pracy - 35 sec

czas przerwy - 15 minut

 

Zużycie eko w obecnych temperaturach 20 kg/dobę

 

Problemem w piecu jest przesypujący się węgiel z jednej strony retorty.

W momencie, kiedy ustawiony jest nawiew mniejszy eko nie pali się równomierne na całej retorcie.

Zwiększenie nawiewu powoduje zbrylanie się eko w jeden wielki spiek - praktycznie kamień.

 

Proszę o pomoc w którym kierunku mam iść z ustawieniami - czy zobaczę w popielniku popiół jak z papierosa  :)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmieniłem ustawienia w pracy:

 

czas podawania - 2 sec.

przerwa podawania - 12 sec.

siła nadmuchu - 12 bieg z max 100

tryb pracy pomp - pompy równoległe

histereza kotła - 2 stopnie

histereza CWU - 3 stopnie

przysłona na wentylatorze w pełni otwarta

 

Poniżej zdjęcia - podpowiedzcie - czy dobrze się pali - czy dobry ogień

post-61027-0-10838300-1480013513_thumb.jpg

post-61027-0-68285600-1480013519_thumb.jpg

post-61027-0-25505200-1480013524_thumb.jpg

post-61027-0-01330000-1480013533_thumb.jpg

post-61027-0-31475400-1480013543_thumb.jpg

post-61027-0-02221100-1480013548_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się jara. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

koledzy jakie ustawienia zmienić, żeby spalić całość paliwa-eko-groszku (zostaje mi trochę niespalonego eko-groszku w popielniku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie.Tak sie zastanawiam czy nie za duzo spalam opalu.Piec to Blue Stel 12kw i ogrzewa ok.120mkw po podlogach i 150l boiler na 4 osoby.Pale mialem 23 za 370zl tona.Od 6 grudnia do dzis spalilem okolo 400kg.Podawanie mam 4s co 90s i w takich ustawieniach piec nagrzewa sie okolo 23 minut do zadanej temp.55(15 razy poda wegiel po 4s) i pozniej stoi bezczynnie okolo 40 minut i znow zaczyna sie z 15 razy poda i nadzor.Mial dobrze sie wypala,sadza do przyjecia w piecu ale czytajac osiagniecia innych to zpalili by mniej niz ja za ten czas.Gdzie jeszcze mozna cos zmienic w ustawieniach (dodam ze sterownik to st480 z pid i dziala w pidzie ale wylaczona funkcja halotronu do wentylatora bo zdecydowanie mniej tak spala niz jak halotron wlaczony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy dzisiaj zastałem. Sterownik Titanic palnik Eko energia. Aktualnie podawanie 5 s. Przerwa 30 . Nadmuch 4/12 przysłona otwarta . To samo działo się na przymknietej przysłanie, z większym wiatrem z mniejszym . Ręce już mi opadają. Nigdy nie miałem takich problemów.

 

480e5eff0b9fd1abd30f078576af2137.jpg9fbba06b5de60a09acbb9612ceb51ede.jpg647324c1f985f58dca37be113abad0e0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie już nie wiem co mam zrobić.

 

czas podawania - 2 sec.
przerwa podawania - 15 sec.
siła nadmuchu - 9 bieg z max 100
tryb pracy pomp - pompy równoległe
histereza kotła - 2 stopnie
histereza CWU - 3 stopnie
przysłona na wentylatorze w pełni otwarta

 

praca podtrzymania - 15 sec

przerwa podtrzymania - 30 min

Wentylator w podtrzymaniu:

czas pracy - 20 sec

czas przerwy - 12 minut

 

Zdjęcia:

1. martwi mnie że chyba za głęboko się pali

2. to co mi wychodzi z popielnika

3. w trakcie pracy

 

 

post-61027-0-37452600-1484073774_thumb.jpg

post-61027-0-30618600-1484073823_thumb.jpg

post-61027-0-89286400-1484074087_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie nisko Ci się pali bo masz jakiś niepokojący biały nalot na dole retorty. To jest Ekoenergia 25kW ? A masz założony czujnik temperatury podajnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne   www.ekoenergia.eu tam jest palnik 10KW a później 25KW, może masz jakiś starszy model z I generacji. A może piec masz 18kW.. :) ale mniejsza z tym . 36 stopni jest ok 45 stopni to jest jeszcze dopuszczalna. Zazwyczaj sterowniki mają ustawioną graniczną temperaturę 60 stopni. W każdym bądź razie mój tak ma. Ten biały nalot jest "niepokojący" zadzwoń do ekoenergii i zapytaj się czy to jest normalne, ja czegoś takiego nie miałem i nie mam. Może wynika to z tego że masz mocno wilgotny węgiel lub miał. Co do nastaw to ja bym spróbował czas podawania 5 przerwa 30 . Jak będziesz miał niedopałki to zwiększ przerwę, ale nie więcej jak co 3.  Wentylator dałbym na 30%. Po 2-3 godzinach pracy skoryguj to. Jak kopczyk opadnie to trzeba dołożyć o 1 podawanie i znowu korygować przerwę. Ja się męczyłem przez miesiąc żeby to odpowiednio ponastawiać . :(. Nie ma tzw. "złotej nastawy" wszystko zależy od węgla, wilgotności, kaloryczności, spiekalności. Daj znać czy się udało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy witam i proszę -błagam o pomoc.

Od 3 miesiecy mam piec Kwm-Sgr 19Kw z podajnikiem slimakowym ale z rynną. Sterownik to ognik plus pid sl28 Piec nie jest nowy ma 7 lat ale nowy u mnie. Spalilem juz 3t eko (dobrego kalorycznosc 28 suchy) a w domu zimno.

W piwnicy spedzam 12 godz dziennie  

Dom stary 100m2 nie ocieplony jeszcze. parterowy. Instalacja nowa ale bez zaworu mieszajacego. w domu 15st

Piec nie osiąga temp nastawionej tj 60st. dociera do 45 i staje. Od czasu rozpalenia do czasu tej temp 45 mija 6godz

Próbowalem juz wszystkic mozliwyc ustawień i nic. Jak zapalilem na ruszcie dodatkowym tym samym groszkiem to dobil bez problemu do 80st a kaloryferow nie dalo sie dotknąć :)

 

Obecne ustawienia 

dmucawa 65%  (ze 100%)  przyslona zamknieta na ok 80%

podawanie 7s

czas przerwy 35s

o podtrzymaniu nie pisze bo w życiu tam nie był..

Pomóżcie proszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne   www.ekoenergia.eu tam jest palnik 10KW a później 25KW, może masz jakiś starszy model z I generacji. A może piec masz 18kW.. :) ale mniejsza z tym . 36 stopni jest ok 45 stopni to jest jeszcze dopuszczalna. Zazwyczaj sterowniki mają ustawioną graniczną temperaturę 60 stopni. W każdym bądź razie mój tak ma. Ten biały nalot jest "niepokojący" zadzwoń do ekoenergii i zapytaj się czy to jest normalne, ja czegoś takiego nie miałem i nie mam. Może wynika to z tego że masz mocno wilgotny węgiel lub miał. Co do nastaw to ja bym spróbował czas podawania 5 przerwa 30 . Jak będziesz miał niedopałki to zwiększ przerwę, ale nie więcej jak co 3.  Wentylator dałbym na 30%. Po 2-3 godzinach pracy skoryguj to. Jak kopczyk opadnie to trzeba dołożyć o 1 podawanie i znowu korygować przerwę. Ja się męczyłem przez miesiąc żeby to odpowiednio ponastawiać . :(. Nie ma tzw. "złotej nastawy" wszystko zależy od węgla, wilgotności, kaloryczności, spiekalności. Daj znać czy się udało. :)

Masz rację piec mam SKP 3D 18 KW :) Spróbuje tych nastaw co piszesz - dam znać. A do Ekoenergii dzwoniłem bo z jednego rogu eko mi wywala do popielniku a w tylej części popielenia żar zapada się do środka. Kazali mi zrobić zdjęcia, opisać problem i do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalot na dole palnika i przebarwienia to efekt zbyt nisko schodzącego żaru- pali sie zbyt głeboko- tak bywa w ekoenergiach. wynik napowietrzania pionowymi nacięciami i otworów dosuszających które wdmuchują w złoże od dołu dodatkowe powietrze. w efekcie spalanie zachodzi już w obrębie ślimaka i przegrzewa się rura podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację piec mam SKP 3D 18 KW :) Spróbuje tych nastaw co piszesz - dam znać. A do Ekoenergii dzwoniłem bo z jednego rogu eko mi wywala do popielniku a w tylej części popielenia żar zapada się do środka. Kazali mi zrobić zdjęcia, opisać problem i do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi. 

Jeśli nie odpowiadają to bym zadzwonił do serwisu producenta twojego pieca. Bo coś jest "mocno" nie tak . Tą temperaturę z czujnika podajnika podałeś mi kiedy piec miał włączoną dmuchawę, czy też był w końcowej fazie  "czuwania" ? . Bo jeśli w stanie pracy to pomiar jest mniej "precyzyjny", dlatego że  wentylator chłodzi. Sprawdź temperaturę na czujniku podajnika jak spadnie Ci temperatura zadana na kotle i piec się wtedy ma "załączyć" . Zaobserwuj to , bo może być tak jak TIMON120777 pisze że to jest od tego że Ci żar za mocno na dół schodzi. A to wtedy jest sytuacja niebezpieczna, bo może Ci się podajnik zapalić. / to oczywiście być tylko hipoteza/ ale lepiej dmuchać na zimne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główny problem tych palników to przegrzewanie rury podajnika i nierównomierne spalanie wynikające z innego sposobu napowietrzenia

proponuję poczytać watek 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11043-krs-tech-aqua-duo-15-kw/ 

tam jest mnóstwo o zaklejaniu otworów zarówno dosuszających jak i głównych w palniku i o sposobach jego uszczelniania. można zacząć od końca bo ostatnio koledzy sporo nowych rzeczy wrzucali.

dodatkowo w popielniku sporo niedopału a to świadczy o złych ustawieniach- możliwe że połączonych z niewłaściwym uszczelnieniem palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne   www.ekoenergia.eu tam jest palnik 10KW a później 25KW, może masz jakiś starszy model z I generacji. A może piec masz 18kW.. :) ale mniejsza z tym . 36 stopni jest ok 45 stopni to jest jeszcze dopuszczalna. Zazwyczaj sterowniki mają ustawioną graniczną temperaturę 60 stopni. W każdym bądź razie mój tak ma. Ten biały nalot jest "niepokojący" zadzwoń do ekoenergii i zapytaj się czy to jest normalne, ja czegoś takiego nie miałem i nie mam. Może wynika to z tego że masz mocno wilgotny węgiel lub miał. Co do nastaw to ja bym spróbował czas podawania 5 przerwa 30 . Jak będziesz miał niedopałki to zwiększ przerwę, ale nie więcej jak co 3.  Wentylator dałbym na 30%. Po 2-3 godzinach pracy skoryguj to. Jak kopczyk opadnie to trzeba dołożyć o 1 podawanie i znowu korygować przerwę. Ja się męczyłem przez miesiąc żeby to odpowiednio ponastawiać . :(. Nie ma tzw. "złotej nastawy" wszystko zależy od węgla, wilgotności, kaloryczności, spiekalności. Daj znać czy się udało. :)

Po wprowadzeniu zmian na palniku miałem coś takiego  -to raczej tragedia oraz wielkie nazwę to zbrylone kamienie jakie spadły do popielnika.

post-61027-0-93229800-1484167903_thumb.jpg

post-61027-0-98517000-1484167940_thumb.jpg

post-61027-0-88461400-1484167978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie odpowiadają to bym zadzwonił do serwisu producenta twojego pieca. Bo coś jest "mocno" nie tak . Tą temperaturę z czujnika podajnika podałeś mi kiedy piec miał włączoną dmuchawę, czy też był w końcowej fazie  "czuwania" ? . Bo jeśli w stanie pracy to pomiar jest mniej "precyzyjny", dlatego że  wentylator chłodzi. Sprawdź temperaturę na czujniku podajnika jak spadnie Ci temperatura zadana na kotle i piec się wtedy ma "załączyć" . Zaobserwuj to , bo może być tak jak TIMON120777 pisze że to jest od tego że Ci żar za mocno na dół schodzi. A to wtedy jest sytuacja niebezpieczna, bo może Ci się podajnik zapalić. / to oczywiście być tylko hipoteza/ ale lepiej dmuchać na zimne :)

hmmm i to jest dobre dwa razy zgłaszałem jako by, że coś jest nie taki z piecem.

Po przyjeździe serwisantów  - stwierdzenie, że to jest wina ekogroszku a nie pieca. Serwisant stwierdził, że po stronie pieca nie ma żadnych wad.

Pomyślałem zatem zmienię miejsce zakupu eko - brałem z trzech miejsc - i to samo. Powiedziałem na infolini producenta - i co słyszę....że wina eko.

Miało być taki pięknie -raz na tydzień wybrać popiół i zasypać podajnik - a ten piec jest moją zmorą :) Czekam na podłącznie gazowe - jak tylko mi założą to chyba zdecyduje się na całkowite przejście na ogrzewanie gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główny problem tych palników to przegrzewanie rury podajnika i nierównomierne spalanie wynikające z innego sposobu napowietrzenia

proponuję poczytać watek 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11043-krs-tech-aqua-duo-15-kw/ 

tam jest mnóstwo o zaklejaniu otworów zarówno dosuszających jak i głównych w palniku i o sposobach jego uszczelniania. można zacząć od końca bo ostatnio koledzy sporo nowych rzeczy wrzucali.

dodatkowo w popielniku sporo niedopału a to świadczy o złych ustawieniach- możliwe że połączonych z niewłaściwym uszczelnieniem palnika

dzięki Timon - poczytam wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie niedopalony

wydłużanie przerwy podawania na początek i to dość mocno aż do momentu eliminacji niedopału lub kiedy przestanie osiągać zadaną. jeśli mimo wydłużania przerwy moc spadnie i nie będzie rosnąć temperatura a niedopał nadal będzie to wtedy zacznij zwiększać moc nadmuchu

koryguj rzadko i czekaj na przystosowanie układu do zmian-4-6 godzin minimum zanim zrobisz kolejną korektę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.