Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zrobiłem zdjęcie deflektora.

post-68999-0-55167300-1488710782_thumb.jpg

post-68999-0-81692000-1488710838_thumb.jpg

Wyczystka czyszczona w środę na wieczór czyli 3-4 dni

post-68999-0-28715400-1488710948_thumb.jpg

Dodatkowo zdjęcie jak bardzo uchylają mi się drzwiczki na dole.

post-68999-0-12813700-1488710871_thumb.jpgpost-68999-0-96623200-1488710931_thumb.jpg

Filmik z pracy tego lewego powietrza.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_sdfmzc-MKw"frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Pozdrawiam Minek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Minek3

mam pytanie bo nie nie wiem czy dobrze widzę ten Twój deflektor - czy on poziomo jest na całej powierzchni nad paleniskiem aż od ściany podajnika czy tylko dochodzi do fabrycznego deflektora stalowego. ? Jakiej grubości szamotka ? Za odp. z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deflektor oryginalny został wyjęty, Jest to płyta szamotowa gr.2cm i jest na całej długości paleniska (do samego końca dołożona).

Pozdrawiam Minek3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do ekogroszku nie wiem bo troszkę drogi jest,

ale deflektor służy do zwiększenia temp. spalanego paliwa a jak wiadomo przy wyższych temp. jest mniej sadzy.

Więc powinien działać tak samo, niezależnie od podanego paliwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 Witam wszystkich forumowiczów. :)

   Jestem tutaj nowy. Od 1,5 miesiąca jestem posiadaczem kotła Stalmark Duo Boss 24 Kw ze sterownikiem st 650H. Palę ekogroszkiem Pieklorz. Codziennie uczę się  optymalnych ustawień sterownika. Największym problemem jest spora ilosc sadzy, kociołek czyszczę co 2 dni i jestem negatywnie zaskoczony aż taką produkcja tej sadzy...

Na pewno dłużej użytkujecie już swoje Stalmarki, jakie ustawienia polecilibyście dla w/w sterownika?

Rozważam też zamontowanie deflektora (szamotowego lub płyta z włókna ceramicznego), montował ktoś z Was już deflektorek, w jaki sposób to najlepiej wykonac?

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deflektor oryginalny został wyjęty, Jest to płyta szamotowa gr.2cm i jest na całej długości paleniska (do samego końca dołożona).

Pozdrawiam Minek3

Witam :-)

Gratuluję udoskonalenia Stalmarka i pprawy problemów z sadzą.

 

Jestem nowy na forum . Od 1,5 miesiąca jestem posiadaczem kotła Stalmark Duo Boss 24 Kw ze sterownikiem st 650H. Palę ekogroszkiem Pieklorz. Codziennie uczę się  optymalnych ustawień sterownika. Największym problemem jest spora ilosc sadzy, kociołek czyszczę aż co 2 dni i jestem negatywnie zaskoczony aż taką produkcja tej sadzy... Dużo czasu jak na kocioł z podajnikiem spędzam przy nim w piwnicy...

Na pewno Pan dłużej użytkuje podobny kociołek, jakie ustawienia poleciliby Pan dla w/w sterownika st 650-h?

Rozważam też zamontowanie deflektora (szamotowego lub płyta z włókna ceramicznego), montował ktoś z Was już deflektorek, w jaki sposób to najlepiej wykonac i podwiesic?

Piec ma ruszt wodny (awaryjny)

Uprzejmie proszę o kilka słów porady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Napisz czy dorobiłeś deflektor? Ja mam tylko włożony że wszedł ciężko na niczym się nie czy ma :)
Mam identyczny sterownik wiec proponuje od siły nadmuchu 21-25% przerwa podawania 3:30 do 5:00 histeza 2C

Daj 22% i przerwę podawania 4:00min histeza 2C z tym że musisz obserwować czy pali ci się na środku paleniska tak jak powinno być
w razie czego wydłużasz lub skracasz przerwę podawania.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 7.12.2014 o 09:18, beethoven napisał:

Witajcie,

czy ktoś z Was korzysta z pieca firmy Stalmark BOSS VEGAS 14 kw?

Zacząłem ogrzewać mój dom (jeszcze nie zamieszkany) i kombunuję z ustawieniami.

Dom mam ocieplony, założone mam 6 na 10 grzejników, działa również podłogówka, boilera natomiast niepodgrzewam.

 

Jakie macie ustawienia, i ile spala Wam ekogroszku?

 

W dniu 7.12.2014 o 09:18, beethoven napisał:

Witajcie,

czy ktoś z Was korzysta z pieca firmy Stalmark BOSS VEGAS 14 kw?

Zacząłem ogrzewać mój dom (jeszcze nie zamieszkany) i kombunuję z ustawieniami.

Dom mam ocieplony, założone mam 6 na 10 grzejników, działa również podłogówka, boilera natomiast niepodgrzewam.

 

Jakie macie ustawienia, i ile spala Wam ekogroszku?

Witajcie mam Boss Vegas 14 kw pale eko groszkiem proszę o ustawienia dom ocieplony 160 m2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.