Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie ponieważ w popielniku widzę koksiki  i mam pytanie czy to zależy do węgla czy kombinować coś z nastawami ( jeśli węgiel to rozumiem że wydłużyć czas) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

maaciej88

nadal obnizaj nadmuch i dopytaj dokładnie o to uszczelnienie chociaż obstawiam że nie był wcale ewentualnie tylko silikon pod koronę poszedł a przydałoby sie i od strony wewnętrznej oraz dodatkowo zakleić otwory dosuszające na połączeniu palnika z kotłem. tam sa otwory którymi sporo powietrza wpada od dołu przez ślimak obniżając złoże i powodując wyższą temperaturę palnika i spiekanie

 

Julo

jak kopci to skoryguj nadmuch na zero a jak nadal będzie mało to zrób dodatni [/quote

 

Dopytam na pewno, sam nie chce grzebać bo pewnie coś nabroje.

 

Co mogę zrobić to obnizam ten nadmuch... ustawiłem na 35% i zobaczę co dalej...

 

Druga sprawa to nie wiem czy dobrze ogólnie wygląda paliwo na palniku... wrzucam filmik...

 

Trzecia kwestia jest taka ustawienia na podłogowe mam temp min 30 stopni a max 40... jak dobije do 40 wyłącza pompę, trzyma temp a podłoga się wychladza... czy można jakoś coś ustawić żeby ta pompka ciągle chodziła? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maaciej88

niczego nie popsujesz przy tym palniku raczej- to dość wytrzymały sprzęt. 

jak nie ma pewności to lepiej założyć że nie był uszczelniony, wygasić wystudzić i uszczelnić zgodnie ze sztuką

potem dopiero korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy witam i proszę -błagam o pomoc.


Od 3 miesiecy mam piec Kwm-Sgr 19Kw z podajnikiem slimakowym ale z rynną. Sterownik to ognik plus pid sl28 Piec nie jest nowy ma 7 lat ale nowy u mnie. Spalilem juz 3t eko (dobrego kalorycznosc 26 w miarę suchy) a w domu zimno.


W piwnicy spedzam 12 godz dziennie  


Dom stary 100m2 nie ocieplony jeszcze. parterowy. Instalacja nowa ale bez zaworu mieszajacego. w domu 15st


Piec nie osiąga temp nastawionej tj 60st. dociera do 45 i staje. Od czasu rozpalenia do czasu tej temp 45 mija 6godz


Próbowalem juz wszystkic mozliwyc ustawień i nic. Jak zapalilem na ruszcie dodatkowym tym samym groszkiem to dobil bez problemu do 80st a kaloryferow nie dalo sie dotknąć  :)


 


Obecne ustawienia 


dmucawa 86%  (ze 100%)  przyslona zamknieta na ok20%


podawanie 6s


czas przerwy 35s


o podtrzymaniu nie pisze bo w życiu tam nie był..


Jak zrobie stosunek przerwy do podawania 1/5 to temp rosnie ale prawie caly opal ląduje na dole nie spalony. jak daje wiecej przerwy nie nabija temp i spada do nawet 40.


Prosze o pomoc w domu mam 2 dzieci a mam 15 st.


 


1 zdjecie jak sie pali 


2 Ile wyrzucilem opalu przez 3 mce


3 co wyrzucam  


4 film ale dodam inaczej bo sie nie da na forum


https://drive.google.com/file/d/0BwC8cOizkYZoR0dtT1Y4Y2hDRW8/view?usp=sharing


 


Pomóżcie proszę.


post-71635-0-55391200-1484895944_thumb.jpg

post-71635-0-78290000-1484895945_thumb.jpg

post-71635-0-67728900-1484895946_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłbym od poszukania instrukcji i wyczyszczenia palnika bo mam wrażenie patrząc na film że sporo otworów napowietrzających jest niedrożnych

potem dopiero próba zmiany ustawień

to co w popielniku ponownie do zasobnika i spalic jeszcze raz mieszając z nowym opałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwory są raczej drożne bo piec mi sie wylącza srednio co 3 dni i wtedy czyszcze. No cyba ze trzeba by rozmontowac podajnik i dokladniej wyczyscic? nie mam juz sily do nieGo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!!

 

Jestem tu nowa i potrzebuję pomocy.

W związku z nagłą awarią mojego starego pieca (zasypowego) musiałam zakupić szybko nowy

Instalator z pobliskiego sklepu po obejrzeniu domku zaistalował mi kocioł z podajnikiem Żywiec KDO ECONOMIC 35 Kw + sterownik COMPIT R531+ zawór 4drożny (dom z lat 70-tych, nieocieplony, dach płaski nieocieplony betonowy, piwnice niedociepłone, ok. 240 m2 do grzania, okna pcv ale mają już z 20 lat, drzwi balkon i wejście stare drewniane, strasznie dmucha + bojler na ciepła wodę, 4 osoby korzystają)

Instalator zostawił mnie z dziwnymi parametrami:

czas pracy pod. 23 s

czas przerwy pod. 19 s

obroty went w trybie pracy 60%

jest to straszna katastrofa i wiem, że muszę to jakoś poustawiać ale nie mam pojęcia od czego zacząć

piec mam od 2 dni i jak tak dalej pójdzie to zbankrutuje na groszku

BARDZO PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miazga z tym twoim instalatorem... :( to Ty musisz mieć w piecu himalaje , w dodatku z wulkanicznej nieprzepalonej  skały ... a popielnik to musisz wymieniac co 4 godziny ... Uwielbiam takich fachmanów :(  ale do rzeczy, bo dłuuuuga droga przed Toba... :) ale głowa do góry

 

Na początek ustal sobie

czas pracy min. 8 bo z tego co widzę masz taki podajnik i to 35Kw? zestaw-podawcy-kdo-economic.jpg?14349024

przerwa na początek myślę 50

wentylator 40%.  60% to za dużo

Kopczyk staraj się ustawić tak żeby był o jakieś 3-4 cm nad głowicą. Jeśli będą niedopalenia to zwiększaj przerwę ale nie więcej jak o 3-4 . Musisz kontrolować to co 4-5 godzin . Wcześniej nie ma sensu.

Zrób jakieś foty będziemy mogli coś więcej pomóc.  Napisz jeszcze dokładnie jakim groszkiem palisz, producent + parametry. :)

 

PS. powiedz mi ty masz naprawdę 35Kw do tych 250 m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 35 KW bo inaczej podobno bym nie nagrzała ;-)

i tak mi aż 2 fachowców polecało

 

podajnik mam taki jak na zdjęciu

 

a jak zrobię tak mały czas podawania to nie zrobi mi się krater?

bo mnie straszono, że muszę mieć jakiś kopczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha groszek mam z KWK Jankowice i parametrów nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 35 KW bo inaczej podobno bym nie nagrzała ;-)

i tak mi aż 2 fachowców polecało

 

podajnik mam taki jak na zdjęciu

 

a jak zrobię tak mały czas podawania to nie zrobi mi się krater?

bo mnie straszono, że muszę mieć jakiś kopczyk

Niech zgadnę. Piec kupowałaś u Sobika przy rondzie ? :) Tak musisz mieć kopczyk :) ale nie KOPIEC KOŚCIUSZKOWSKI :) tamte nastawy były o wiele za duże, poza tym ty masz o wiele przewymiarowany piec jak na taką powierzchnię. Na razie zrób tak jak napisałem, jak kopczyk Ci się będzie zapadał to zwiększaj nastawy o 1. A Jankowice to nie jest dobry pomysł na twój piec. Będziesz miała duże spieki , bo ten węgiel jest mocno kaloryczny i spiekalność ma koło 40 . Najlepiej Chwałowice, taniej i spiekalność na poziomie 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki ! i tak u Sobika, no ale trudno muszę sobie teraz jakoś poradzić, bo za późno znalazłam to forum i już jest musztarda po obiedzie ;-)

będę dzisiaj testować te nastawy i zobaczymy co się stanie.

napiszę jak tylko coś ustalę DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusia wbij dane domu na tę stronę.

 

http://cieplowlasciwie.pl/

 

Prawdopodobnie starczył ,by kocioł 25Kw z grzaniem CW

 

Pozwoliłem sobie według twoich informacji nanieść uzyskane dane i wyszedł wynik.

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/22vx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie normalne ? Widzę że tu chyba leży problem moich spiekow. Dysze też miałem uszkodzona 1 ząbek wylamany... ale widzę że nie obędzie się bez wymiany tej dolnej części też?

już kiedyś widziałem nawet chyba na tym forum podobna usterkę- upalony fragment dołu palnika- tego się raczej  nie pospawa i trzeba wymieniać

jak już się zdecydujesz to sugeruję zakup czegoś innego niż ekoenergia o zblizonej lub mniejszej mocy. popytaj Pieklorza o dobry "okragły" palnik z obrotem lub bez 

będzie mniej problemów z regulacją procesu spalania niż w tym palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem ekoenergia. Bo była od ręki że tak powiem. Ale jak padnie znowu to już będę szukał czegoś innego . Wiesz nigdy w nie miałem z nią większych problemów dopiero od 3 tyg . Ciekaw jestem jaki był powód wypalenia tego ? Za nisko trzymałem żar?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej to właśnie jest przyczyną wypalenia- pali się nisko tuż przy ścianie i takie numery się dzieją. mogło być też tak gdy się wykruszy silikon dany od środka i tamtędy zaczyna dmuchać co w efekcie daje podobny wynik końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadmuchem do góry

możesz zacząć od zwiekszenia szczeliny na dmuchawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można określić z jaką mocą pali kocioł , obecnie mam ustawienia
moc wentylatora 48 %
czas pracy podajnika 7 s
czas postoju podajnika 34 sek
spala 1,15 kg wegla na godz czyli 27 kg na dobe można określić jakoś moc . Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

jak można określić z jaką mocą pali kocioł , obecnie mam ustawienia

moc wentylatora 48 %

czas pracy podajnika 7 s

czas postoju podajnika 34 sek

spala 1,15 kg wegla na godz czyli 27 kg na dobe można określić jakoś moc . Dzięki

tabela mocy

post-67642-0-43009500-1485156380_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.