Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czyli nadmuch nie był za mocny

ja bym zostawił i nie ruszał nadmuchu. regulacja jedynie przerwą podawania jeśli kocioł osiąga zadana

jak przestanie to dopiero podnoszenie nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nie jest nowy i dalej trwa w nim remont to po pierwsze,temp zadana to 45 czasem 48 stopni w domu panuje temp 23,24 stopnie a gdzie mam sprawdzic jaka temp jest na powrocie ?a w piecu pali sie roznie raz jest idealnie a raz groszek jak by nie nadaza z rozpalaniem sie i okropnie dymi i nie moze nabrac temp zadanej

Również walczyłem z tym sterownikiem. Co prawda ARGON 2 ale w ustawieniach nie wiele się różni. 

Może coś dla siebie znajdziesz w moim temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20037-problem-z-ustawieniami-pieca/?do=findComment&comment=223541

Polecam również zadzwonić do producenta sterownika PROUND i poprosić o kontakt z serwiasntem, są bardzo pomocni w ustawieniach. 

 

Aha fajnie jak byś opisała instalacje, czy masz zawór 3D lub 4D, czy przesypuje niespalony groszek, jak wygląda popiół, kopczyk i jaki masz opał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nadmuch nie był za mocny

ja bym zostawił i nie ruszał nadmuchu. regulacja jedynie przerwą podawania jeśli kocioł osiąga zadana

jak przestanie to dopiero podnoszenie nadmuchu

Wygląda, że jest OK, teraz zaglądałem do pieca, jest sypki  popiół i nieliczne spieki z popiołu rozpadające się w palcach. Moja dmuchawa-wentylator to DM44kpp i ma następujące dane techniczne:

Wydatek powietrza: max 320 m^(3)/h

Ciśnienie sprężania: max 290 Pa

Liczba prędkości: 1

Rodzaj pracy: ciągły

Otwór wylotowy: 90x50mm

Gabaryty: 191x135x180mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O MATKO

a jakiej mocy kocioł i jaki palnik???

taki huragan to do kotła 50KW by wystarczył

ja u siebie zmieniłem na wentylator o mocy 40W i wydajności 160m3 a i tak jest za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że jest OK, teraz zaglądałem do pieca, jest sypki  popiół i nieliczne spieki z popiołu rozpadające się w palcach. Moja dmuchawa-wentylator to DM44kpp i ma następujące dane techniczne:

Wydatek powietrza: max 320 m^(3)/h

Ciśnienie sprężania: max 290 Pa

Liczba prędkości: 1

Rodzaj pracy: ciągły

Otwór wylotowy: 90x50mm

Gabaryty: 191x135x180mm

ile kolego pali Tobie eko groszku na dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kolego pali Tobie eko groszku na dzień ?

Dotychczas 139 dni palenia w sezonie 2015/2016, 2175 kg eko zużyte, temperatura w domu 21 stopni, zbiornik CWU 140 litrów, powierzchnia około 120 mk, garaż w domu, stare okna plastikowe z połowy lat 90. Dom częściowo podpiwniczony, ocieplenie średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super Tobie spala ekogroszku .... 16 kg na dzień to moim zdaniem super wynik,mój na ustawieniach fabrycznych 150 kg na 3 dni .... masakra ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

116 dni palenia, 1225kg Eko zużyte, temperatura w domu 22, łazienka 24, CWU 140l, Dom 112m2 w tym kotłownia 20m2, Dom ocieplony 10cm, dół jedna ściana budynku 5cm. Średnia na dzień dzisiejszy 10.5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie mi koledzy jak osiągnąć taki wynik 10 lub 15 kg na dzień to naprawdę super wyniki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ok. 17 rozpalilem piec,zasypaLem 150 kg ,teraz czyli ok.21 mam już 50'C na piecu ,ciekawe na ile dni to starczy ... przymknąLem komin zostawiając ok. 25 % .i co dalej wykonać żeby mniej palił ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie mi koledzy jak osiągnąć taki wynik 10 lub 15 kg na dzień to naprawdę super wyniki ...

termoizolacja domu i będziesz spalal dużo mniej niż obecnie

wydatek co prawda spory ale potem wymierne korzyści przez wiele lat

u mnie różnica w zużyciu pomiędzy ogrzewaniem przed termomodrenizacja i po jest rzędu 50%

wprowadzając się do nieocieplonego domu spaliłem 5,5 tony eko i 2m3 drewna w kominku

teraz spalam 3 tony eko a kominek nie był odpalany od 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Dzisiaj ok. 17 rozpalilem piec,zasypaLem 150 kg ,teraz czyli ok.21 mam już 50'C na piecu ,ciekawe na ile dni to starczy ... przymknąLem komin zostawiając ok. 25 % .i co dalej wykonać żeby mniej palił ...?

"Komina" sie nie przmyka. A co do filozofii ekonomicznego grzania grzania to poczytaj sobie tu: http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-ogrzewac-by-sie-ogrzac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za pomoc.

Zostawiłem te cholerne fabryczne ustawienia i przestawienie kocioł tak:

-nadmuch 50%

-czas podawania 7 s.

-przerwa między podawanie 37 s.

Ekogroszek po tych ustawieniach jest wypalony.

Czy można jeszcze jakoś inaczej ustawić te parametry ,aby spalal mniej ekogroszku ?

Zauważyłem także ,ze mając ustawiony pięć na 50'C ,po osiągnięciu tej temperatury kocioł trzyma tą temperaturę ok. 4 do 5 minut ,schodząc później do 47'C ( no i później wiadomo,załącza się dmuchawa ,podajnik i znowu dobija do 50'C).

Czy wam koledzy,kocioł utrzymuje temperaturę tak jak u mnie 4-5 minut i zaczyna spadać ? ,czy ewentualnie dłużej ,,trzyma '' wam ustawioną ....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Witam. Ponieważ moja kotłownia umiejscowiona jest w sutere(y)nie i piec ustawiony jest w odległości ok.1m od komina rura od czopucha pieca do komina przebiega prawie w poziomie. Zastanawiam się czy w związku z tym spaliny nie mają problemu z wydostawaniem się do komina co pogarsza jakość palenia się w piecu i osadzanie się sadzy w samym piecu. Znalazłem gdzieś w internecie coś takiego: WYCIĄG SPALIN Z PIECA CZOPUCH WENTYLATOR SEN80 75W 

 

post-66430-0-04990500-1455435309_thumb.jpg

 

Co Panowie sądzicie o takim rozwiązaniu, czy ktoś to stosuje, czy pomoże w moim przypadku?

post-66430-0-38037500-1455435308_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli,jak proponujecie ,żeby utrzymać dłużej temperaturę ustawioną ?

Jeszcze nie wiem jak ustawić tzw. Krotność ... ? Mam to ustawione na 1 ,czy to dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za pomoc.

Zostawiłem te cholerne fabryczne ustawienia i przestawienie kocioł tak:

-nadmuch 50%

-czas podawania 7 s.

-przerwa między podawanie 37 s.

Ekogroszek po tych ustawieniach jest wypalony.

Czy można jeszcze jakoś inaczej ustawić te parametry ,aby spalal mniej ekogroszku ?

Zauważyłem także ,ze mając ustawiony pięć na 50'C ,po osiągnięciu tej temperatury kocioł trzyma tą temperaturę ok. 4 do 5 minut ,schodząc później do 47'C ( no i później wiadomo,załącza się dmuchawa ,podajnik i znowu dobija do 50'C).

Czy wam koledzy,kocioł utrzymuje temperaturę tak jak u mnie 4-5 minut i zaczyna spadać ? ,czy ewentualnie dłużej ,,trzyma '' wam ustawioną ....?

Spróbuj zmniejszyć nadmuch na 30%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Witam. Ponieważ moja kotłownia umiejscowiona jest w sutere(y)nie i piec ustawiony jest w odległości ok.1m od komina rura od czopucha pieca do komina przebiega prawie w poziomie. Zastanawiam się czy w związku z tym spaliny nie mają problemu z wydostawaniem się do komina co pogarsza jakość palenia się w piecu i osadzanie się sadzy w samym piecu. Znalazłem gdzieś w internecie coś takiego: WYCIĄG SPALIN Z PIECA CZOPUCH WENTYLATOR SEN80 75W

 

attachicon.gifzws_z_b (1).JPG [attachment=35886:zws_b22.JPG

 

Co Panowie sądzicie o takim rozwiązaniu, czy ktoś to stosuje, czy pomoże w moim przypadku?

Wpływ będzie ale to przy rozpalaniu czasem możesz mieć brak ciągu chodź nie powinno. Przy paleniu taki jest ciąg ze spokojnie da rade i nie ma potrzeby inwestować w wentylator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli,jak proponujecie ,żeby utrzymać dłużej temperaturę ustawioną ?

Jeszcze nie wiem jak ustawić tzw. Krotność ... ? Mam to ustawione na 1 ,czy to dobrze ?

Zwiększ sobie temp na 60 - 65°
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ będzie ale to przy rozpalaniu czasem możesz mieć brak ciągu chodź nie powinno. Przy paleniu taki jest ciąg ze spokojnie da rade i nie ma potrzeby inwestować w wentylator

Przy rozpalaniu na pewno ale jak napisałem od pieca do komina mam prawie 1 m rury w poziomie i często zdarza się tak, że jak otwieram drzwiczki paleniska to wylatuje sporo dymu na kotłownie a jak już są kanały trochę zapchane to sporo dymu wydostaje się poprzez pojemnik z groszkiem (pomimo jakiegoś tam uszczelnienia). I wówczas jest siwo w kotłowni. Dlatego też zastanawiam się czy takie rozwiązanie by mi nie pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzyma 10-12 min. :)

Zrozumncie że to zależy od ustawionej mocy nastawami i odbioru. Może być w podtrzymaniu godzinę a może i 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termoizolacja domu i będziesz spalal dużo mniej niż obecnie

wydatek co prawda spory ale potem wymierne korzyści przez wiele lat

u mnie różnica w zużyciu pomiędzy ogrzewaniem przed termomodrenizacja i po jest rzędu 50%

wprowadzając się do nieocieplonego domu spaliłem 5,5 tony eko i 2m3 drewna w kominku

teraz spalam 3 tony eko a kominek nie był odpalany od 2 lat.

I tu się zgadzam i już  zaczynam myśleć o wymianie trzech okien na piętrze. Niestety starego typu plastikowe Portrokale - masakra, wieje jak diabli, szczęście, że mam rolety zewnętrzne, które dużo dają, ale jak się budowałem w 1994r. to tak na prawdę nie było z czego wybrać.

 

Dziękuję koledzy za pomoc.

Zostawiłem te cholerne fabryczne ustawienia i przestawienie kocioł tak:

-nadmuch 50%

-czas podawania 7 s.

-przerwa między podawanie 37 s.

Ekogroszek po tych ustawieniach jest wypalony.

Czy można jeszcze jakoś inaczej ustawić te parametry ,aby spalal mniej ekogroszku ?

Zauważyłem także ,ze mając ustawiony pięć na 50'C ,po osiągnięciu tej temperatury kocioł trzyma tą temperaturę ok. 4 do 5 minut ,schodząc później do 47'C ( no i później wiadomo,załącza się dmuchawa ,podajnik i znowu dobija do 50'C).

Czy wam koledzy,kocioł utrzymuje temperaturę tak jak u mnie 4-5 minut i zaczyna spadać ? ,czy ewentualnie dłużej ,,trzyma '' wam ustawioną ....?

Ja mam teraz ustawiony piec na 66 stopni, powrót dziś przy + 5 oscylował na poziomie 50 stopni, podawanie 5 s, przerwa 40 s, grzejniki 34 stopnie, w domu 21.5. W podtrzymaniu jakieś 20 minut to już maks. Nadmienię, że mam regulator pokojowy i pogodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.