Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł nie trzyma zadanej temperatury.


Szkodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od 11 dni jestem "szczęśliwym posiadaczem kotła na pellet" marki Heitz z palnikiem kipi oraz sterownikiem ecoMAX920P1.

Kocioł pracuje aktualnie w trybie "lato", nagrzewa tylko bojler CW 140L, lecz gdy kocioł wchodzi w tryb "POSTÓJ" i nie ma potrzeby wygrzewania bojlera kocioł wychładza się przez noc nawet do 30 stopni... Histereza kotła ustawiona jest na 8 stopni oraz włączone jest sterowanie pogodowe kotła. Moim zdaniem kocioł powinien pracować w zadanej temp bo gdy wychładza się do 30 stopni i rozpalając się by wygrzać bojler w kotle zbiera się woda (poci się). Myślę że jest coś przestawione w ustawieniach sterownika lecz nie mogę nic znaleźć dlatego pisze do was o pomoc/rade. 🙂

 

PS. wysyłam zdjęcie kotłowni 🙂

20220517_184309.jpg

20220517_184320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie da się tego obejść. Tak długo jak nie ma zapotrzebowania kocioł się nie odpali. Inne kotły gdzie kocioł utrzymuje temperaturę zadaną użytkownicy narzekają, że grzeje sam siebie i marnuje opał.

Inna sprawa. Poocieplaj te wszystkie rury. Bo to dzięki nim ciepło z kotła ucieka koncertowo. Należałoby też wstawić regulator ciągu kominowego jeżeli nie ma. To też zmniejszy wychładzanie kotła w postoju. Tym bardziej im większy będzie wiatr na zewnątrz.

Sterowanie pogodowe kotła w tym układzie to jak kwiatek do kożucha. Zresztą to nie tylko w tym a w każdym układzie. Ustaw zadaną kotła na 70 i wyłącz tę pogodówke.

Edit. Należało by też odpowiednio ustawić histerezę na boilerze. Nie za dużą i nie za małą. Ale taką w sam raz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w trybie lato ale jak wyłączysz pompy od termostatu to kocioł grzeje sam siebie plus komin  ,odpala się od histerezy kotła a pompy nie pracują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w temacie ale z zimie będziesz miał wieczny problem z niedogrzanym powrotem. Mało widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwu to nie za mało ustawione? Wygląda jakby zadana była 34 a uzyskał 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.