Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie okrągłe na górze tylko dosuszające w połowie palnika pomiedzy kotłem a podajnikiem

jak ma węgiel wysoką spiekalność to trzeba niestety zejść z nadmuchem

jak spieka to jeszcze ratunkiem jest krótsze podawanie 2-3 sekundy ale trzeba często zmieniać w serwisowym bo jest kaganiec założony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak te

zaklej 3 sztuki

wtedy większa ilość powietrza trafi na palnik poprzez otwory w koronie a nie dołem od strony ślimaka. obniży to też temperaturę złoża i powinny sie zmniejszyć spieki. możliwe że po tym zabiegu będziesz musiał zmienić moc nadmuchu ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwierając zasobnik robisz jakby drugi komin tóry jest bliżej paleniska i jest krótszy wiec powietrze zasuwa w jego stronę

rada- przełączać ster w tryb ręczny aby wyłaczył sie wentylator 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam jeszcze , zawsze jak otwieram zasobnik i akurat chodzi dmuchawa leci mi z niego dym . Czy to normalne ?

Nie koniecznie musi to być dym może to być mieszanka z parą wodną ja tak miałem jak palilem groszkiem z "taniego opału" widocznie był wilgotny. Temperatura podajnika 47 więc odparowywalo w podajnika do zasobnika a zapach jakbym koksem palił. Teraz pale innym grochem i dymu ani pary nie ma wogole

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40% dla 11 biegu to może być trochę mało

spróbuj podnosić stopniowo o 10% i zostaw na dobę aby ocenić co dała zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problem temperatury zadanej nie osiągał Panowie wczoraj fachmistrz przyjechał i ustawił popierwsze primo ustawianie pieca zaczynamy od ustawienie załączenia sie pomp ja miałem na 35s teraz mam 63 centralne i wode podawanie 14s przerwa 60s dmuchawa otwarta na 1cm i moc 40% temperatura zadana na piecu 65 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak piec nie dojdzie do 63C to pompy nie chodzą. a co w sytuacji jak temp. spadnie dużo poniżej 63 - o ile podłoga długo się wystudza i nagrzewa o tyle w pomieszczeniach gdzie masz grzejniki będzie to odczuwalne. no i wychładzanie wody w układzie - po załączeniu pomp strzał chłodniejszej wody nie wpłynie dobrze na pracę układu oraz na spalanie.

 

a piec nie osiągał zadanej temperatury na pewno z innych przyczyn a nie temp. załączenia pomp - aleza mało danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc odnośnie ustawień pieca z podajnikiem Kawah KDC EKO DUO 20 KW. Był serwisant z firmy ustawił parametry, kazał nic nie ruszać ale piec nie osiąga zadanej temperatury jak i szybko wypala ekogroszek ok 70 kg na dzień, przy czym zdarzaja się sytuacje, że w nocy włącza się alarm temperatura nie rośnie i piec przestaje grzać.  Powierzchnia ogrzewalna dom 180 m2. Czy tak powinno to być? 

Ustawienia:

czas podawania: 10 sek

przerwa podawania: 95 sek

praca podtrzymania 10 sek

przerwa podtrzymania: 30 m

siła nadmuchu 25 bieg

wentylator w potrzymaniu czas pracy 15 s

czas przerwy 15 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 kg to za moim zdaniem za dużo jak na 180 metrów... Masz nowy dom, dopiero go wygrzewasz ? Dom nieocieplony ?  Palnik jak widzę masz z ekoenergii jak widzę ?

Coś nie tak z tymi twoimi danymi, sprawdź to czy coś nie przekręciłaś.

Moc wentylatora przy paleniu, czas i przerwę napisałaś

Co do przerwy to napisz jeszcze raz przerwa w podawaniu 30 minut ?

Wentylator 25 ?

i znowu czas przerwy 15 min ? Co to jest

Może chodziło ci o czas wstępnego i dodatkowego nadmuchu ?

 

A i sterownik masz St 480 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taki mam sterownik.

Spisałam te dane z pieca tak jak ustawil ten serwiant z kawahu. Jeszcze raz podejdę i sprawdzę. Jeśli mam coś dodatkowo podać to proszę napisać to spiszę. A i dom nie jest nowy, ocieplenie jako takie tyle że już dawno to było. Steropian + panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie to. Plus zdjęcie jak się pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki węgiel kupujesz z jakimi parametrami ? . Wartość opałowa, spiekalność. Opał masz suchy ? Dom pierwszy rok ogrzewasz ?  PID masz wyłączony ? Czy masz duże niedopałki w popielniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

min 27 KJ/kg, opal raczej suchy bo zanim laduje do podajnika to lezy w worku w kotłowni to ma czas na przesuszenie. Teraz kupiłam 30KJ aby przetestowac, ale rowniez nie potrafi ogrzac do zadanej temperatury.

Pierwszy rok ogrzewam ekogroszkiem i caly czas probuje znalezc optymalne ustawienia. Na poczatku zarlo duzo ekogroszku. Potem ten serwisant zmienil na te ustawienia, ktore podalam i spalalo worek na dzien tak jak mowil(przy tym ze na dzien przestawiane bylo tylko na wode). Niestety przyszly mrozy i od grudnia spala 4 worki w 1,5 dnia, czasami nawet w 1 dzien. Podejrzewam że dlatego że nie moze zalapac zadanej temperatury i piec pracuje na okraglo pobierajac ekogroszek. A ten PID to gdzie mam sprawdzic czy jest wylaczony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

min 27 KJ/kg, opal raczej suchy bo zanim laduje do podajnika to lezy w worku w kotłowni to ma czas na przesuszenie. Teraz kupiłam 30KJ aby przetestowac, ale rowniez nie potrafi ogrzac do zadanej temperatury.

Pierwszy rok ogrzewam ekogroszkiem i caly czas probuje znalezc optymalne ustawienia. Na poczatku zarlo duzo ekogroszku. Potem ten serwisant zmienil na te ustawienia, ktore podalam i spalalo worek na dzien tak jak mowil. Niestety przyszly mrozy i od grudnia spala 4 worki w 1,5 dnia, czasami nawet w 1 dzien. Podejrzewam że dlatego że nie moze zalapac zadanej temperatury i piec pracuje na okraglo pobierajac ekogroszek. A ten PID to gdzie mam sprawdzic czy jest wylaczony? 

A producent na worku jaki napisany ? I kupowałaś na składzie autoryzowanego dystrybutora ? Ja bym na tą chwilę zrobił tak zwiększ wentylator z 25% na 45% i zmniejsz podawanie na 8 a przerwę na 65 . Jak będą niedopałki w popielniku to wydłuż czas o jakieś 4s. I kontroluj co 4 godziny. Ja przy tym samym palniku co Ty masz mam nastawy 45% wentylator, 8 podawanie i 70 s przerwa.  Dobrze jak to zrobisz rano a nie wieczorem . Albo zostaw nastawy takie jak Ci zrobił serwisant tylko wrzuć 50-60% wentylatora zamiast 25%. I zostaw na noc. Dziwne jest to że ten piec cały czas Ci chodzi jak piszesz.... i nie osiąga temperatury ? A na piecu masz wartość zadaną 65-70 C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma producenta na worku. Worki zakupione w skladzie opalu, ktory ma wegiel z polskich kopaln. Testowałam kilka składow, czy tez z marketow, wszelkie rozne ekogroszki bo myslalam ze problem jest wlasnie w weglu. Ale zaden nie potrafi dogrzac do zadanej temperatury. Na piecu mam zadana temperature na 55 st gdyz na 65 st boje sie ze sie bedzie wylaczal ze temp nie rosnie i wtedy to wogole nie bedzie grzal. i przy tych 55 st zadanych osiaga do 48 st i tyle. I caly czas pracuje, nie ma ani razu sytuacji aby było na podtrzymaniu. Woda zadana na 46 st i osiaga na 44-45. Pokretlo nad piecem jest ustawione na skali srodkowej. To dziś wrzucę ten wentylator tak jak radzisz a jutro rano zmienię resztę ustawień i będę obserwować czy się coś zmienia i bede pisac. Dziękuje za dotychczasowa pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem teraz z kolegą który miał problem podobny problem jak Ty. Z tym że on miał węgiel z Obi w dodatku mokry. Piec pracował 24 g. Ale on miał ponad 50 procent niedopalonego węgla w popielnika a Ty tego nie masz. Zobaczymy czy wentylator pomoże. Zadzwoń jeszcze do firmy Tech jutro rano. Oni też mają doświadczenie w tej materii. Przy okazji sprawdza Ci ustawienia na piecu.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem się zapytać masz czujnik temperatury spalin ?

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego czujnika. 

Tez probowalam ekogroszek z Obi, kupilam 150 kg na próbę 26 KJ bodajże i nie dość że był mokry i duzo mialu to spalił się w 2 dni. To odpuściłam całkowicie OBI. Zmieniłam ten wentylator na 55 % i narazie czekam ale nie widzę żeby wzroslo cos wyzej niz 48 na piecu ale moze potrzebuje czasu bo to dopiero 40 min, Zadzwonie jutro do tego kawaha co ustawial w pazdzierniku czy on ma jakis pomysl, i zadzwonie tez do techa jak radzisz. moze ktos w koncu ruszy ten piec bo sie biedny zadyszy pracujac 24 h a ja zbankrutuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.