Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1214 odpowiedzi w tym temacie

#1201 OFFLINE   astragtc

astragtc

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 41 postów
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 18 wrzesień 2017 - 09:15

Witam ojciec kupił piec na ekogroszek ,,stempin piece '' i ma mały problem ... piec ustawiony na 51 ' C od piątku a temp. na piecu nie idzie wyżej jak 34 ' C ...Chciałbym dodać ,że piec ma zamontowany zawór 4d (4-drożny)-ustawiony po środku (w skali 1-10 na 5).Piec ogrzewa tylko dom ,wody nie trzeba ogrzewać mamy gaz.

Na początku podam ustawienia na sterowniku TITANIC +  ,które ustawił hydraulik :

-nast .kotła  51' C

-czas podawania 10 s

-temp. kotła 31,3 'C

-podgląd temp CWU  22'C

-podajnik włącz

-nastawa CWU 50'C

-temp.pracy pomp. zima

-krotnośc 01

-czas przerwy w podtrzym. 10 min

-czas przedmuchu 06 sek

-wydajnośc dmucha.05 bieg

Co jest nie tak ustawione ,że piec nie może podciągnąć temperatury wyżej ? piec mało teraz pali ,wszystko ładnie wypalone ,nie ma spieków .

Użytkownik astragtc edytował ten post 18 wrzesień 2017 - 09:25

• 0

#1202 ONLINE   Oldek

Oldek

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:07

Na początku podam ustawienia na sterowniku TITANIC +  ,które ustawił hydraulik :

-temp.pracy pomp. zima

-krotnośc 01

-czas przerwy w podtrzym. 10 min

-czas przedmuchu 06 sek

-wydajnośc dmucha.05 bieg

Ja wczoraj także pierwszy raz w tym sezonie grzewczym rozpaliłem.

Ważny jest także czas między podawaniami, czego nie opisałeś

tryb pracy pomp w Twoim przypadku powinien być "brak CWU"

Moje wczorajsze ustawienia na Titanicu

podawanie 9 sek, czas miedzy 01:10, dmuchawa 03, krotność 02, podtrzymanie 10 minut, przedmuch 25 sek.

zawór 4D, ustawiony na 2,5 kocioł 60°C, na CO wchodzi 35°C, na powrocie mam 56°C bez kompy kotłowej.

• 0

#1203 OFFLINE   astragtc

astragtc

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:36

czas miedzy podawaniem 4mni 40 sek mam ustawione , a co to jest CWU ?

• 0

#1204 ONLINE   Oldek

Oldek

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:53

czas miedzy podawaniem 4mni 40 sek mam ustawione , a co to jest CWU ?

Czas miedzy podawaniami powinien być około 1 minuty. CWU to podgrzewacz ciepłej wody.

Ja również nie korzystam z zasobnika ciepłej wody z kotła, więc czujnik cwu podłączyłem do

powrotu kotła i na wyświetlaczu sterownika widzę jaka jest tam temperatura.

Tylko w parametrach instalatora trzeba zmienić wybór temperatury zadanej z "tylko nastawa"

na "nastawa+strefy"

Załączony plik  temp.jpg   44,01 KB   7 Ilość pobrań

• 0

#1205 OFFLINE   astragtc

astragtc

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:59

pozmieniem troche i zobacze czy coś sie zmieni ....dzięki Oldek.

• 0

#1206 OFFLINE   Dayan

Dayan

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:59

Co do czasu przerwy to różnie bywa.

Najlepiej ustalić stały czas podawania (5s, 10s) i potem robić przerwe w stosunku do podawania. U mnie 1:4 to już dość mocno palił a 1:3 to piekło w kotle. U ciebie jest 1:31 więc nie ma co się dziwić, że nie osiąga temperatury. Zacznij od 1:10 (10s podawania, 100s przerwy) i obserwuj dostosowując nadmuch.

• 0

#1207 OFFLINE   astragtc

astragtc

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:10

zostawiłem czas podawania na 10 s i czas miedzy podawaniem 2 min...a z nadmuchem tez cos zmieniać (zmniejszyć) ?

Użytkownik astragtc edytował ten post 18 wrzesień 2017 - 11:13

• 0

#1208 OFFLINE   Dayan

Dayan

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:36

Jak zwiększysz podawanie węgla, co właśnie zrobiłeś, bez zwiększania powietrza to w końcu zacznie ci wyrzucać niedopały. Delikatnie zwiększ powietrze. Jak kocioł zacznie łatwo dochodzić do zadanej a nie będzie ci się podobał popiół to schodź delikatnie z mocy wydłużając przerwe w podawaniu i kontrolując nawiew.

Jak to zawsze bywa na początku trzeba się zaopatrzyć w zgrzewke piwa, zeszyt z długopisem i notować: jaka zmiana -> jaki efekt.

• 0

#1209 OFFLINE   mkjasinski

mkjasinski

Nowy Forumowicz

• Nowy Forumowicz
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 19:29

Dobry wieczór Szanowni Forumowicze,

piszę do Was, bo mam problem z moim piecem. Chyba się wychładza przez dmuchawę, ale nie wiem tego do końca, dlatego proszę o pomoc w tunningu. Dzisiaj odpaliłem i coś często włącza się dmuchawa, nie trzyma temperatury. Jest to pierwszy sezon z mieszkańcami, w zeszłym roku paliłem, ale nie zwracałem uwagi na ustawienia, aby było ciepło. W tym roku już chciałbym troszkę o to zadbać i proszę o pomoc.

Pełną konfigurację zawarłem na dwóch filmach.

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję  :)

• 0

#1210 OFFLINE   gaizka2

gaizka2

Stały Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 21:33

Dla mnie trochę ten płomień słaby. Próbowałeś dac więcej powietrza ? Jaki ekogroszek ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#1211 OFFLINE   mkjasinski

mkjasinski

Nowy Forumowicz

• Nowy Forumowicz
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 22:12

Dla mnie trochę ten płomień słaby. Próbowałeś dac więcej powietrza ? Jaki ekogroszek ?

Hmmm... a co znaczy więcej powietrza? Który z tych parametrów ustawić? Jestem totalnym laikiem. Co do ekogroszku, to nie jest żaden markowy, ale jest pożądny, suchy i powinien mieć od 25-27 MJ/kg. Tak zapewniał również sprzedawca.

Coś jeszcze pokombinowac z tymi czasami?

• 0

#1212 ONLINE   Oldek

Oldek

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano wczoraj, 11:40

Hmmm... a co znaczy więcej powietrza? Który z tych parametrów ustawić? Jestem totalnym laikiem. Co do ekogroszku, to nie jest żaden markowy, ale jest pożądny, suchy i powinien mieć od 25-27 MJ/kg.

Więcej powietrza, to inaczej większa moc dmuchawy. Jako że jesteś laikiem odpiszę jako laik również :D

Groszek masz aż za dobry na tą porę (jeśli sprzedawca mówi prawdę). Na czeskim nie powinieneś przy

tej temperaturze mieć problemów. mieć problemów. Dmuchawa w kotle chodzi cały czas w procesie

grzania, czyli wtedy gdy nagrzewa kocioł do temp. którą ustawiłeś, a także gdy kocioł jest w podtrzymaniu

temperatury w cyklu który masz w sterowniku, a u Ciebie zwie się "czas oczekiwania w podtrzymaniu " (chyba).

Masz tam chyba ustawione 28 minut, więc częściej nie powinna się włączać. Piszesz że nie trzyma temperatury.

Nie chcę zgadywać, ale chyba zbyt krótko obserwowałeś kocioł po rozpaleniu.

Jeśli jest tak jak piszesz że chcesz zadbać w tym sezonie o ogrzewanie, trzeba poczytać chociażby na tym

forum wiele wątków związanych z ustawieniami kotła.

I b. dobrą radę kilka postów wcześniej dał kolega Dayan

"Jak to zawsze bywa na początku trzeba się zaopatrzyć w zgrzewke piwa, zeszyt z długopisem i notować:"

• 0

#1213 OFFLINE   mkjasinski

mkjasinski

Nowy Forumowicz

• Nowy Forumowicz
  • Pip
  • 6 postów

Napisano wczoraj, 12:23

Więcej powietrza, to inaczej większa moc dmuchawy. Jako że jesteś laikiem odpiszę jako laik również :D

Groszek masz aż za dobry na tą porę (jeśli sprzedawca mówi prawdę). Na czeskim nie powinieneś przy

tej temperaturze mieć problemów. mieć problemów. Dmuchawa w kotle chodzi cały czas w procesie

grzania, czyli wtedy gdy nagrzewa kocioł do temp. którą ustawiłeś, a także gdy kocioł jest w podtrzymaniu

temperatury w cyklu który masz w sterowniku, a u Ciebie zwie się "czas oczekiwania w podtrzymaniu " (chyba).

Masz tam chyba ustawione 28 minut, więc częściej nie powinna się włączać. Piszesz że nie trzyma temperatury.

Nie chcę zgadywać, ale chyba zbyt krótko obserwowałeś kocioł po rozpaleniu.

Jeśli jest tak jak piszesz że chcesz zadbać w tym sezonie o ogrzewanie, trzeba poczytać chociażby na tym

forum wiele wątków związanych z ustawieniami kotła.

I b. dobrą radę kilka postów wcześniej dał kolega Dayan

"Jak to zawsze bywa na początku trzeba się zaopatrzyć w zgrzewke piwa, zeszyt z długopisem i notować:"

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Poczytałem wczorajszej nocy i wiem już więcej. Poznałem te wszystkie mądre słowa jak przedmuchy, podtrzymanie itd.

Na chwilę obecną już chyba nie jest źle, zobaczę po kilku dniach ile wypali eko, ale jedno jeszcze mnie niepokoi, tworzą się takie spieki (załączone zdjęcie) i nie wiem jak sobie z tym poradzić, albo ekogroszek do dupci, albo za słabo wypala? Popiołu też jest dużo jak na jeden dzień palenia. Załączam również zdjęcie z ilością wypalonego eko przez niecałą dobę - podajnik był pełen.

• 0

#1214 OFFLINE   Dayan

Dayan

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano wczoraj, 13:46

Nie ma idealnego ekogroszku (moje doświadczenia). Zawsze trzeba wybrać mniejsze zło. Jak się nie spieka to żużluje na większej mocy. A jak już nie żużluje to robią się kalafiory z koksu.

Ze zdjęcia słabo widać ale chyba ci nie dopala do końca. Zanotuj ustawienia jakie masz i wydłuż przerwe w podawaniu o 10-15s, powietrza nie ruszaj. Zobacz co będzie po kilku godzinach.

Nie napisałeś, albo nie zauważyłem, czy w końcu piec dobija do zadanej temperatury.

• 0

#1215 OFFLINE   mkjasinski

mkjasinski

Nowy Forumowicz

• Nowy Forumowicz
  • Pip
  • 6 postów

Napisano wczoraj, 14:28

Nie ma idealnego ekogroszku (moje doświadczenia). Zawsze trzeba wybrać mniejsze zło. Jak się nie spieka to żużluje na większej mocy. A jak już nie żużluje to robią się kalafiory z koksu.

Ze zdjęcia słabo widać ale chyba ci nie dopala do końca. Zanotuj ustawienia jakie masz i wydłuż przerwe w podawaniu o 10-15s, powietrza nie ruszaj. Zobacz co będzie po kilku godzinach.

Nie napisałeś, albo nie zauważyłem, czy w końcu piec dobija do zadanej temperatury.

1. wydłużam "czas pauzy" z 50s do 65s, konfiguracja zapisana

2. tak, dobija do zadanej temperatury

• 0