Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zwiekszyl czas przerwy podawania i zmniejszyl troche nadmuch a w podtrzymaniu dal podawanie 8s co jakies 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po kolei.

Czas podawania 6s

Czas przerwy 26s

Nadmuch 40%

Praca podtrzymania 10s

Przerwa podtrzymania 5 minut

Wentylator w podtrzymaniu, czas pracy 8s

Wentylator w podtrzymaniu, czas przerwy 5 minut

Czas przerwy 40 i obserwuj, jak kopczyk spada to - 2 jak dalej niedopałki to + 2 itd. Wentylator między 30 a 33 w zależności od koloru płomienia. Podtrzymanie tu musisz popracować. A ile ci teraz pracuje piecyk w podtrzymaniu ? Przy nastawach obecnych ?

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura rośnie bo co 5 min dorzucasz mu 10. A on powinien więcej odpoczywać. Zmień na 6 i na 20 min. Jak temperatura rośnie to dodawaj kolejne 5 minut

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość opiera się na błędnym założeniu, że jak kocioł stoi w podtrzymaniu, to spala mniej i oszczędza opał. Do tego histereza kotła kilkustopniowa... Parametry podtrzymania istotne są w okresach przejściowych i latem przy grzaniu CWU. 

Osobiście starałbym się tak ustawić spalanie w trybie ręcznym, aby kocioł pracował ciągle na jak najmniejszej mocy z taką dawką paliwa i nadmuchem, aby tej zadanej nie osiągał. W tym trybie wystarczą trzy-cztery nastawy w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz. Choć to opcja dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Dla "leniwych" są sterowniki z funkcjami PID, modulacji, fuzzy logic itp., Tam ustawiamy najczęściej dawkę paliwa i dmuchawę dla mocy nominalnej kotła, a sterownik "sam" dobiera parametry w zależności od obciążenia kotła. Ale i tu trzeba od czasu do czasu wprowadzić korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na te 5 s co 45s ale cykle sa długie a podtrzymanie krótsze, także nie wiem czy wyjdę na tym dobrze ale zostawię tak na pełną dobę (tzn aż się węgiel skonczy) i zobaczę ile wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla "leniwych" są sterowniki z funkcjami PID, modulacji, fuzzy logic itp., Tam ustawiamy najczęściej dawkę paliwa i dmuchawę dla mocy nominalnej kotła, a sterownik "sam" dobiera parametry w zależności od obciążenia kotła. Ale i tu trzeba od czasu do czasu wprowadzić korekty.

Ja wczoraj pierwszy raz odpaliłem PIDa (wgrałem softa od Pieklorza na Talosa).

Niby do ustawienia full mocy, ale jakoś pęd wiatraka mnie przeraża :D

Dałem mu ustawienia na pół gwizdka i tak sobie pyrka - póki co nieźle...

Jak się oziębi trzeba będzie podkręcić moc - ale to już raczej nie problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odkręć te 2 motylki i uchyl klapke do połowy

Witam,

 

Czy to jest ta klapka na wentylatorze? - Mam taką po obu stronach i nie wiemczy to z jednej strony wystarczy odkręcić. 

post-76310-0-61790700-1512550133_thumb.jpg

post-76310-0-75050800-1512550138_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze taką rure co sie też coś tam reguluje  - załączam zdjęcie czy z tym też coś się robi?? bo instalator mówił żeby nie ruszać nic..

post-76310-0-70082100-1512550194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, oki to jak wróce jeszcze zerkne czy mam tą klapke od wentylatora. A z tym czopuchem nic sie nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz regulować ciąg kominowy . Jeżeli Ci pali za dużo możesz przymknąć o ząbek lub dwa i zobaczyć czy Ci nie spadnie . Czasem może być ciąg za duży i będzie wyciągał ciepło z pieca . Dobrze widzę że masz czujnik temperatury spalin ? Jaka masz temperaturę spalin jak piec chodzi ?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to spróbuje ten czopuch  o jedno oczko zmienić, ale nawet nie wiem czy jest na maxa otwarty czy nie - bo się nie znam na tym kompletnie. Półki w środku ostatnio były czyszczone, jakeś dwa dni temu i rzeczywiście sporo tam było takiego "czarnego pyłu" Gdzie się sprawdza tą temp. spalin - bo też nie wiem gdzie to odczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ż poprzednich wiadomości wnioskuje że masz PID wyłączony . Masz sterownik automatyczny, który sam steruje praktycznie procesem spalania i pilnuje żeby piec , wentylator, podajnik chodził optymalnie aby jak najlepiej wykorzystać opał i jak najmniej i najczęściej do spalić . Proponuję włączyć automat PID i zobaczyć jak wtedy proces spalania będzie wyglądał. Też mam sterownik z PID tylko innego producenta i jest ogromna różnica;)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pale w dwustanie, bo odradzali mi pida ze względu że to więcej pali jak nie umiem ustawić w dwustanie dobrze..a to mój pierwszy sezon z ekogroszkiem takze dopiero się ucze i chcę to jakoś ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w tym pidzie też trzeba coś poustawiać czy nie? Bo tam jest taka opcja włacz pid i tylko sie zaznacza"tak" lub"nie", a reszte ustawien wtedy nei ma znaczenia czy jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak nie spróbujesz to się nie przekonasz takie moje zdanie . Ja nie chce inaczej palić jak z PID i widzę w stosunku do dwustanu oszczędności . Ekogroszek jest wypalony do zera . Nie trzeba tak często pieca czyścić z tego czarnego pyłu jak to mówisz tylko będziesz miała taki siwy osad a nie smołe. U mnie spalanie też jest mniejsze o około 5 kg w stosunku do dwustanu .

 

 

Jeżeli chodzi o sterownik i ustawienia PID musi się ktoś wypowiedzieć kto ma taki sterownik bo ja akurat mam innej firmy . Jest kilka wątków na forum o tym sterowniku. Warto zajrzeć w instrukcję też.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.