Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no genralnie takie wielkie spieki, czasami się rozkruszy, a czasami nie bo jest wielka bryła. Myślicie że ustawienia które podał" RadzioRadman" będą dobre?.

Już czytałam ten wątek kilkukrotnie, nawet od początku od 1 strony ale coś nie moge dojść do dobrych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa i ostatnio piec zgasł i wyrwało jakąś śrubę od ślimaka co blokuje, musiałam wzywać hydraulika żeby mi to naprawił, ponoć to nic groźnego i się zdarza/. Ale zdarzyło się akurat jak wsypałam pierwszy raz na próbe jeden worek ekogroszku czeskiego, myślicie ze to przez złej jaKOŚCI WĘGIEL MOGŁA POWSTAĆ AWARIA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Teraz mam takie ustawienia:

 

Moc wentylatora: 28%

czas pracy: 7 s

przerwa podawania: 33s

 

W podtrzymaniu mam czas podawania 9s co 8 min, a wentylator dmucha przez 13s co 6 min i 40 s.

 

Czy aż tak drastycznie zmieniac ustawienia?? 5s podawanie i takie długie przerwy?? Czy to nie spowoduje że spieki będą o wiele większe??

Generalnie mam obecnie sporo spieków i nie wiem co z tym zrobić.

Jak twoje ustawienia sa dobre to nie zmieniaj , czy przy twoich ustawieniach piec szybko dochodzi do zadanej temp, być może za dużo węgla podajesz wydłuż przerwę, czy przy tak częstym podawaniu wypala Ci wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa i ostatnio piec zgasł i wyrwało jakąś śrubę od ślimaka co blokuje, musiałam wzywać hydraulika żeby mi to naprawił, ponoć to nic groźnego i się zdarza/. Ale zdarzyło się akurat jak wsypałam pierwszy raz na próbe jeden worek ekogroszku czeskiego, myślicie ze to przez złej jaKOŚCI WĘGIEL MOGŁA POWSTAĆ AWARIA?

ta śruba to zawleczka  chroniąca silnik , pewnie jakiś kamień był w węglu i ślimak nie mógł go przepchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ciężko ze spiekami , być może węgiel jest spiekający , powiem szczerze że już 3 miesiące testuje różne węgle i spieki są w każdym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moje ustawienia nie są zbyt dobre, węgiel też próbowałam różny ale każdy pali podobnie. Teraz pale węglem Anmag gold, prędzej był sambudrol power max. próbowałam też czeskim ale wtedy była awaria pieca i wole już nie próbowac.

Coś jest nie tak, że nie mam popiołu takiego typowego tylko wielkie spieki, dużo spieków, i generalnie po 3, 4 dniach jest pełny pojemnik od popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak po 4 dniach to chyba dobrze a co z temperaturą szybko dochodzi i jaki ogień jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura dochodzi w miarę szybko w pracy jakieś 10-15 cykli. Ale jak wskakuje na podtrzymanie to tam za długo nie wytrzymuje i znowu załącza się praca i tak w kółko.

Generalnie idzie ok. 30 kg węgla na dobę, a to trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydłuż przerwę do 42 sek, wydaje mi się że masz też za bogate nastawy , wydłużaj czas przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. jak wydłużałam czas przerwy to w zasadzie do osiągnięcia zadanej temperatury było więcej cykli i nie wiem czy w efekcie to nie gorzej? Ktoś tez isał tutaj na forum że lepiej zmniejszyć czas przerwy żeby był większy "ruch" w złożu. Dlatego już się troszkę pogubiłam w tych ustawieniach i się zastanawiam czy nie włączyć pida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palisz anmag goldem to palisz petardą.

Masz teraz stosunek podawania do przerwy jakieś 1:4 i masz niedopalony węgiel.

Możesz skrócić podawanie do 4-5 sekund by stosunek wzrósł do 1:7 1:8 dla tego węgla może i więcej, lub wydłużać przerwę żeby taki stosunek węgla uzyskać. Możesz dzwignąć też nadmuch - jak się kopiec zapada zmniejsz stosunek do 1:6 itd itd
Nie patrz ile pracuje, ile się odstawia - patrz co się dzieje na palniku - na to masz wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze jak jest więcej cykli im kocioł mniej razy w podtrzymaniu tym lepiej i czyściej dla niego , wydaje mi się że masz za dużo węgla nie zdąży się spalić a nowa dawka go już wypycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to spróbuję wydłużyć przerwę bo generalnei najmniejszy czas podawania jaki mogę ustawić to 5s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie

 

Wcześniej na forum pisałem, że borykałem się z niedopalonym węglem, ¾ retory mi tylko się paliło (nie na środku tylko od str podajnika) powstawały zgrzewy czy inaczej spieki, pale węglem eko 29 kaloryczność, piec posiadam z firmy KAMEN DUAL KONFORT 26kw, ogólnie powinienem mieć ok. 24kw, dom o powierzchni 220m2 stare poniemiecki budownictwo nie ocieplony i  dach pokryty dachówką nie ocieplony, okazało się, że do tego kotła 26kw włożyli retortę i podajnik  ekoenergia 35kw wydaje mi się że tu był problem, od ekoenergia dostałem drugą retortę z dodatkowymi nawiertami jednak za dużo nie pomogło chodź było znacznie lepiej z napowietrzaniem. Ale tylko spokój nas ratuje...... trzeba było coś innego wymyślić i o to poniżej przedstawiam efekt mojej pracy i cierpliwości:

 

Postradam Sterownik tech k480 zPID, temperatura zadana kotła 65stopni, a c.u.w 45, ustawienia pid aktualnie przy zmniejszeniu retorty:

 

Podawanie: od 1s do 3s

Przerwa w podawaniu: od 30s do 190s

Praca wentylatora od 10 % do 40%

Obroty wentylatora: 60obr/min do 400obr/min

 

Wymyśliłem swój patent na zmniejszenie retorty, który udostępniam na zdjęciu może komuś się przyda taka informacja. Oczywiście wkładkę przed zamontowaniem posmarowałem lub inaczej nałożyłem na nią silikon do 1800stopni żeby uszczelnić ją.

Efekt jest taki, że mam  prawie sam popiół(delikatne dopieszczenie jeszcze ustawień), temperatura utrzymuje się na skali 60-68 stopni nie wchodzi w nadzór PID, mniej pobiera węgla , temp. Spalin waha się miedzy 98 a 115 stopni. jedyny minus jest taki, że potrzebuje więcej czasu przy rozpalaniu żeby osiągną temperaturę zadaną. Mogę zawsze wysłać zdjęcia popiołu przed i po przeróbce, oraz udzielić więcej informacji co i jak próbowałem robić i jakie tego efekty były.

 

Jeden z użytkowników forum dobrze pisze „nie da się od razu osiągnąć efektu, bo każdy dom jest różny, natomiast trzeba być  cierpliwym i dużo czasu przy obserwowaniu poświęcić” co się z tym zgadzam w 100%, bo nie da się tak od razu ustawić idealnie pieca

Moja rada jest taka, że do każdej zmiany ustawień trzeba czasu min 24h, żeby dobrze zobaczyć efekt zmian i delikatnie każde ustawienie przemieniać +/-, nie chaotycznie bo nawet 1s czy % może wszystko zmienić na dobre lub na złe ustawienia

 

pozdrawiam

post-75791-0-29224100-1516311134_thumb.jpg

post-75791-0-30259200-1516311150_thumb.jpg

post-75791-0-48206900-1516311468_thumb.jpg

post-75791-0-32078900-1516311481_thumb.jpg

post-75791-0-66097100-1516311488_thumb.jpg

post-75791-0-73803400-1516311498_thumb.jpg

post-75791-0-99618600-1516311506_thumb.jpg

post-75791-0-64999800-1516311520_thumb.jpg

post-75791-0-28572100-1516311531_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to spróbuję wydłużyć przerwę bo generalnei najmniejszy czas podawania jaki mogę ustawić to 5s.

Wydłużaj przerwe, wiem , że masz taki sam problem jak był u mnie, właśnie wczoraj poprzez wydłużanie przerwy w podawaniu go chyba wyeliminowałem

Musisz sie pogodzić z tym, że będzie pracował kilkanaście cykli i w podtrzymaniu kilkanaście minut, takie widocznie zapotrzebowanie (ja mam podobnie)

Nie obawiaj się długich przerw w podawaniu, inaczej nie wyeliminujesz spieków z niedopałem, wydłużaj po 1-2 sekundy i patrz co się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a więc po nocy zmieniłam ustawienia czas podawania 7s, czas przerwy 50 s i w podtrzymaniu z przerwy 8 minut dałam na 7 minut i  w efekcie nie ma poprawy, tez spalanie ponad 25kg na dobę ( jakieś 30 kg).

Wydaje mi się ze może i mniej spieków jest ale spalania to nie poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a więc po nocy zmieniłam ustawienia czas podawania 7s, czas przerwy 50 s i w podtrzymaniu z przerwy 8 minut dałam na 7 minut i  w efekcie nie ma poprawy, tez spalanie ponad 25kg na dobę ( jakieś 30 kg).

Wydaje mi się ze może i mniej spieków jest ale spalania to nie poprawiło.

a ile nadmuchu, wydłuż jeszcze przerwę jak szybko dochodzi do zadanej temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie

 

Wcześniej na forum pisałem, że borykałem się z niedopalonym węglem, ¾ retory mi tylko się paliło (nie na środku tylko od str podajnika) powstawały zgrzewy czy inaczej spieki, pale węglem eko 29 kaloryczność, piec posiadam z firmy KAMEN DUAL KONFORT 26kw, ogólnie powinienem mieć ok. 24kw, dom o powierzchni 220m2 stare poniemiecki budownictwo nie ocieplony i  dach pokryty dachówką nie ocieplony, okazało się, że do tego kotła 26kw włożyli retortę i podajnik  ekoenergia 35kw wydaje mi się że tu był problem, od ekoenergia dostałem drugą retortę z dodatkowymi nawiertami jednak za dużo nie pomogło chodź było znacznie lepiej z napowietrzaniem. Ale tylko spokój nas ratuje...... trzeba było coś innego wymyślić i o to poniżej przedstawiam efekt mojej pracy i cierpliwości:

 

Postradam Sterownik tech k480 zPID, temperatura zadana kotła 65stopni, a c.u.w 45, ustawienia pid aktualnie przy zmniejszeniu retorty:

 

Podawanie: od 1s do 3s

Przerwa w podawaniu: od 30s do 190s

Praca wentylatora od 10 % do 40%

Obroty wentylatora: 60obr/min do 400obr/min

 

Wymyśliłem swój patent na zmniejszenie retorty, który udostępniam na zdjęciu może komuś się przyda taka informacja. Oczywiście wkładkę przed zamontowaniem posmarowałem lub inaczej nałożyłem na nią silikon do 1800stopni żeby uszczelnić ją.

Efekt jest taki, że mam  prawie sam popiół(delikatne dopieszczenie jeszcze ustawień), temperatura utrzymuje się na skali 60-68 stopni nie wchodzi w nadzór PID, mniej pobiera węgla , temp. Spalin waha się miedzy 98 a 115 stopni. jedyny minus jest taki, że potrzebuje więcej czasu przy rozpalaniu żeby osiągną temperaturę zadaną. Mogę zawsze wysłać zdjęcia popiołu przed i po przeróbce, oraz udzielić więcej informacji co i jak próbowałem robić i jakie tego efekty były.

 

Jeden z użytkowników forum dobrze pisze „nie da się od razu osiągnąć efektu, bo każdy dom jest różny, natomiast trzeba być  cierpliwym i dużo czasu przy obserwowaniu poświęcić” co się z tym zgadzam w 100%, bo nie da się tak od razu ustawić idealnie pieca

Moja rada jest taka, że do każdej zmiany ustawień trzeba czasu min 24h, żeby dobrze zobaczyć efekt zmian i delikatnie każde ustawienie przemieniać +/-, nie chaotycznie bo nawet 1s czy % może wszystko zmienić na dobre lub na złe ustawienia

 

pozdrawiam

 

ten płomień to u Ciebie tak cały czas, przecież to jakiś wulkan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, spokojnie jak już dochodzi do temperatury zadanej płomień opada, bo PID wtedy reguluj nawiew, i go zmniejsza mam ustawiony zakres wentylatora oraz obrotów , z tego korzysta. mogę wysłać inne zdjęcie jak wygląda płomień przy osiągnięte temp., przy pid nie powinien wchodzić w nadzór, a histeryze mam ustawione +/- 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wszyscy i ja szukam pomocy w nastawach. Na węglu Stabek strasznie dużo zgorzeli aż po blokowanie górnej części. Tak jakby sastygająca lawa ale za to osiągało wyznaczoną do spoczynku temperaturę 50stopni. Teraz na eko groszku Domromil 27k/j nie mogę osiągnąć temp 50 stopni tak aby piec był w spoczynku. Cały czas chodzi.

Po za tym ogólnie dość duże spalanie , nie starcza tony na miesiąc oraz dużo wyciągam.

 

Piec Promar "Tajfun" komputer TMK Września

 

Na dziś ustawy:

a/temp. dzienna 50

b/temp nocna 47

c/temp ekonomiczna 45

Histereza kotła a/1  b/1  c/1

Temp wygaszania a/40 b/37 c/35

Minimalna moc dmuchawy 20%

Max moc dmuchawy 40%

Czas pracy dmuchawy w trybie czuwania  2xC4 =30s

 

Minim czas podawania węgla w trybie grzanie 7 s - max 10s, Przerwa 100s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​ignolec

​Nie znam tego sterownika, ale min czas podawanie, jak dla mnie, jest za długi. Jeśli piec pracuje w PID, to zmniejszyłbym go do 1 sek. a PID sam sobie określi jaki podać ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​ignolec

​Nie znam tego sterownika, ale min czas podawanie, jak dla mnie, jest za długi. Jeśli piec pracuje w PID, to zmniejszyłbym go do 1 sek. a PID sam sobie określi jaki podać ten czas.

 

Poradziłam sobie zmniejszając czas pomiędzy podawaniem do 60. Teraz jest ok, wreszcie piec osiąga spoczynek ;-) Wszystko dlatego że przy tym Stabku szukając dobrych parametrów jeździłam wszystkim czym się dało w górę i w dół i przy takiej jednostce było najlepiej a i tak tragicznie. Nie wiem co to za węgiel (tak, tak, ruski) ale ja sobie z nim nie poradziłam. Jak mnie dłużej nie było to łomem wybijałam z pieca zastygłe stopione coś. Wiem że inni też tak mieli ale czytałam też pochlebne opinie. Pytanie czy prawdziwe czy opłacone. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach, kiedy nazywało sie to jeszcze Czarna Perła, czyli dwa sezony temu (tez tym paliłem) , spalanie przebiegało bez problemu. Choć kalorii z tego zbyt dużo nie było. Jeszcze rok temu "ratowałem" resztkami Perły  "różowego" Taurona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.