Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem z 5 s na 4 s i zobaczymy ,czy zostanie coś niespalonego ekogroszku (przerwa miedzy podawaniem 40 s).Temperatura dochodzi do żądanej ,przy której piec się wyłancza - czyli tak jak powinno być ... zobaczymy co będzie wieczorem w popielniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jak poprzednicy pisali. Niedopal masz, bo wegiel nie zdazy sie spalic na palenisku. Nalezy wydluzyc przerwe pomiedzy podawaniem. Albo skrocic samo podawanie. Lepiej jest podawac np. 2 sek i czekac 20 sek niz podawac 10 i czekac 100 sek. Palenisko pracuje wtedy stabilniej. Przy odpowiednim powietrzu.

Duzo zalezy tez od wegla. Ja mam od dwoch sezonow silnie spiekajacy wegiel, ktory musi dlugo lezec na palenisku. Podaje 5 sek ( bo mniej moj sterownik nie ma) a przerwa 100 sek wtedy dopiero wegiel spala sie na popiol przy obecnosci drobnych, kruchych spiekow..

 

Troche masz duzy ten kociol jak na te powierzchnie. Gdybys  uzywal 100% mocy to pewnie palilbys jakies 60-70 kg na dobe. Musisz go ustawic na relatywnie niskiej mocy. Czyli np 3 sek podawania i 40 sek przerwy. Powietrza tylko tyle zeby plomien byl nie rwacy ( za duzo ) i nie mdly czerwony (za malo). Poczekaj kilka godzin. Jezeli beda nadal niedopaly, wydluzaj przerwe o 5 sek i znowu czekaj. Stabilne palenisko powinno miec kopczyk zaru 3 do 4 cm ponad korone paleniska (nie popiolu na koronie). Nalezy dazyc do tego zeny kociol pracowal jak najdluzej na niskiej mocy. Lepsze to niz ostre palenie i co chwila podtrzymanie. Druga sprawa to ustawienie podtrzymania. Palenisko nie moze sie zapadac, czy  robic sie zbyt ciemne.

 

Obejrzalem ten kociol na stronie. Masz chyba zwykla retorte pierwszej generacji nieobrotowa. W tym przypadku korona retorty powinna byc uszczelniona silikonem 1200 stopni. Bez tego palenisko przepusza lewe powietrze nie pracujac optymalnie. I wychladza przy tym kociol. A co za tym idzie skokowo wzrasta zuzycie wegla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mam teraz inne pytanie- ustawilam piec w tryb "priorytet bojlera" i mam na piecu żądaną temp. 50stopni apiec osiąga 61-62 stopnia, natomiast wodę ustawiłam na zadaną 45stopni a osiąga tylko 34 stopnie.

Co z tym robić??

 

Jak dam na tryb "ogrzewanie domu", to wtedy nie mam cieplej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Witam ponownie.

Mam teraz inne pytanie- ustawilam piec w tryb "priorytet bojlera" i mam na piecu żądaną temp. 50stopni apiec osiąga 61-62 stopnia, natomiast wodę ustawiłam na zadaną 45stopni a osiąga tylko 34 stopnie.

Co z tym robić??

 

Jak dam na tryb "ogrzewanie domu", to wtedy nie mam cieplej wody

To juz kwestia samej instalacji. Podejrzewam, ze jest dosc skomplikowana. Lub jej ewentualnych bledow. Brak ocieplenia rur w kotlowni przy zadanej 50 st. moze tez prowadzic do takich rewelacji. A 50 stopni zadanej to zbyt malo jak dla kotla. Zywotnosc, sadza itd. To ze osiaga ponad 60 to albo zbyt duza ustawiona moc. Albo PID tak przeciaga. Zalezy od prowadzenia sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz kwestia samej instalacji. Podejrzewam, ze jest dosc skomplikowana. Lub jej ewentualnych bledow. Brak ocieplenia rur w kotlowni przy zadanej 50 st. moze tez prowadzic do takich rewelacji. A 50 stopni zadanej to zbyt malo jak dla kotla. Zywotnosc, sadza itd. To ze osiaga ponad 60 to albo zbyt duza ustawiona moc. Albo PID tak przeciaga. Zalezy od prowadzenia sterownika.

Ale co zrobić żeby woda osiagnęła te 45 stopni zadane? Bo to chyba nie za dobrze jak temp. cwu wynosi 34 stopnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia instalacji.

Jeżeli kocioł ma ustawioną temperaturę to ma do niej dobić.

 

Wrzuć foto ze sterownika.

 

Gdzie sprawdzasz info o temperaturze ?

 

Piec przebija temperaturę bo grzeje wodę jak się pompa wyłączy i nie ma odbioru ciepła to temp. na kotle szybuje

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mam teraz inne pytanie- ustawilam piec w tryb "priorytet bojlera" i mam na piecu żądaną temp. 50stopni apiec osiąga 61-62 stopnia, natomiast wodę ustawiłam na zadaną 45stopni a osiąga tylko 34 stopnie.

Co z tym robić??

 

Jak dam na tryb "ogrzewanie domu", to wtedy nie mam cieplej wody.

 

Kolego, jeśli masz sterownik TECH to:

1.  tryb "ogrzewanie domu" - jak sama nazwa wskazuje to tylko ogrzewanie CO

Spróbuj w trybie pompy równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, okazało się że ten czujnik " kabelek był źle wciśnięty - jak kolega z forum podpowiadał.

Natomiast też jest tak ze temp na piecu mam zadaną 50 st, a osiąga powyzej 60. Natomiast cwu zadana mam na 45 stopni a dobija do NAWET 60 STOPNI i wtedy przelączyłam na " ogrzewanie równoległe" bo temp. cvwu rosła cały czas i bałam się ze się coś popsuje .. Generalnie ma teraz dużo spieków, nie dopala sie na popiół i też nie wiem co jest nie tak:

moje ustawienia to 7s podawanie, 35 s przerwa, podtrzymanie 10s co 10 minut a wentylator dmucha w podtrzymaniu co 7 minut przez 10 sekund, i moc wentylatora jest na 34 stopnie - prędzej na tych ustawieniach było juz o wiele lepiej, ale teraz cos znowu sie popsuło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati po pierwsze temp na piecu powinna byc powyżej 60st jako zadana. Po drugie przy pracy w dwustanie i sporej mocy, bedzie ci przebijal temp. Po trzecie, jeśli dobrze rozumiem to woda w cwu grzeje sie nawet jesli pompka od cwu nie chodzi? Więc cos jest z instalacja tego cwu lub grawitacja go ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy. Mam piec kawah 20kw. Do ogrzania dom 180m2. Piec spala mi 35 kg na dobę. Czy to normalne spalanie. Dom energooszczędny. Ocieplony .

Palisz pierwszy sezon ?

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Drugi sezon. Ale teraz założyłem czujnik pokojowy termostaty na kaloryferach bo mialo być oszczędnie. Ale nic to nie pomoglo.

A w pierwszym sezonie ile ci palił ?

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek dużo i nie dużo to pojęcie względne zależy jak palisz.

Jeżeli w domu masz 24 ° i mieszkasz wysoko w górach to nie duzo.

 

Ale jeżeli w domu masz 22-23 ° i nie mieszkasz w krainie lodu to dużo.

 

Ja mam 25 kw i pali mi 36 - 40 kg tylko że owsa kaloryczność ok 18 z tym że ogrzewam garaż i górę domu gdzie jeszcze trochę hula wiatr

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy. Mam piec kawah 20kw. Do ogrzania dom 180m2. Piec spala mi 35 kg na dobę. Czy to normalne spalanie. Dom energooszczędny. Ocieplony .

Wydaje mi się to dużo. Obecnie spalam 20kg ruskiego eko (24Mj?). Powierzchnia ogrzewana taka jak twoja. Kamienica przedwojenna właściwie nieocieplona. Rodzice na parterze utrzymują w pokoju 25C, ja na piętrze 22-23C.

Czy w domu masz dach? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko napisałem, bo uważam, że przy ocieplonym budynku twoje spalanie jest kosmiczne. 35kg dziennie to miałem przy -5C na zewnątrz w swojej nieocieplonej kamienicy.

To, że masz spieki o niczym nie świadczy. Jeżeli są to spieki z czarnym niespalonym ekogroszkiem to faktycznie marnujesz opał bo go niedopalasz. Jeśli spieki w kolorze popiołu to po prostu za macno dmuchasz i sę popiół zlewa pod wpływem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.