Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Juz to chyba trzeci raz piszę. Spokój, cierpliwosc i obserwacja to podstawa. Obserwować i wyciągać wnioski a nawet zapisywac(bardzo przydatne). Pierwszy sezon to ma sie palic ladnie a niekoniecznie malo bo malo nie bedzie. Zacznij od jednych ustawien i zmnieniaj tylko jeden parametr o 1-2 sek lub % i zawsze daj czas ze 4h piecykowi na ustabilizowanie sie po zmianie i wtedy obserwuj co i jak. Czy kpiec zapadniety czy nie, czy w popielniku popiół czy niedopal no i czy nie grzejesz komina zamiast pieca(z tym jest problem bo w dwustanie tech nie wyswietla temp spalin i trzeba dokupić za pare groszy a wiedza o wiele wieksza). I nikt tu nie poda zlotych ustawien ktore dzialaja u wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ."..I nikt tu nie poda zlotych ustawien ktore dzialaja u wszystkich"

 

Bo takie nie istnieją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest trochę lepiej, mam czas podawanai 7s na 35s, w podtrzymaniu 10s co 10 minut a wentylator co 7 min na 11 s. Wentylator na 30%, jest mało spieków i spalił mniej ekogroszku. Moze spróbuje jeszcze ten czopuch przykręcic o jeden stopień. Albo coś z tym nadmuchem pokombinuje tyko nie wiem w którą strone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga koleżanko....nie wiem, co nazywasz czopuchem, ale nie jest to na pewno klapka przy wentylatorze, natomiast "rura" (czasami kwadratowa :) ) łącząca kocioł z kominem. Jeśli jest na niej tzw. szyber, to pozostaw go otwarty. Klapkę z boku wentylatora otwórz  również i dopiero po ok. 2-3 godzinach daj znać, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn klapki na wentylatorze nie mam żadnej także nie mam co otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej wrzucałam zdjęcie, ktoś radził zeby ten czopuch odkręcić bo tym się ciąg kominowy reguluje

Piec Na Ekogroszek- Ustawienia - strona 76 - Kotły z podajnikiem - Forum o ogrzewaniu (13397).html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyber odkręcić... nie czopuch :) To się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, czyli to takie co tam do regulacji jest przekręcić o jeden stopień?? to coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati9102  - Nr.1 czopuch z szybrem    Nr.2   przysłona i klapka wentylatora

post-18548-0-53737800-1512738437_thumb.jpg

post-18548-0-77767100-1512738458_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, dziękuję ;)) To takiej przysłony na wentylatorze nie mam;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapkę na wentylatorze masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-74918-0-76911400-1512741585_thumb.png

Czy taki masz piec ? Tu gdzie strzałka jest wentylator i na tym okrągłym elemencie nie masz okrągłej klapki/przesłony przykręconej na 2 nakrętki (motylki) takiej na drugim zdjęciu wstawionym przez szelest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz i podajnik jest obudowany osłonami z blachy . Trzeba zdjąć osłonę.post-18548-0-18083700-1512745888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koledzy małe proste pytanie ... jak mam trochę niespalonego eko groszku to : skrócic czas podawania ,czy skrócic przerwę miedzy podawaniami .. co proponujecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszysz wtedy moc. A co z dmuchawą i temp. spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to spróbuje skróćic czas podawania o 1s i wtedy zobaczę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie podawania nie jest równoznaczne że zmniejszeniem mocy jeżeli nie dopala to jest groszku za dużo lub za słaby nadmuch.

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw

- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli za dużo groszku podaje to dlatego chce zmniejszyc czas podawania o 1s ,gdyby to nie pomogło do lekko ,,dam większy nadmuch '' oczywiście obserwując tzw. kopiec ,żeby sie za mocno nie zapadał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.