Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 10s co 10m i też jest OK, wydaje mi sie że kolega w podtrzymaniu za dużo przedmuchuje i wypala kopczyk a ciepło idzie w komin, to oczywiście może być mała część tego dużego spalania ale zawsze coś, poza tym tak dlugie i częste dmuchanie może powodować spieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieki to nie tylko dmuchanie, ale również min. konstrukcja palnika, za nisko zawieszony deflektor, wkładki szamotowe "zmniejszające" palnik oraz wysokokaloryczny węgiel, mający tendencję do spiekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek. Nie pamiętam jakie parametry. Ale testowałem 3 różne i zawsze spalanie jest podobne czyli prawie 2 worki na dobę. Różnica jest tylko w spiekacg bo albo są albo mniejsze . Czy klapka którą jest zamontowana pomiędzy wentylatorem a kanałem nadmuchowym ma jakiś wpływ na spalanie. Zauważyłem że w moim piecu zawsze jest otwarta na Maxa. Próbowałem nawet ściągnąć strony obciążające Ale jest chyba coś zepsute bo się nie zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli palisz w dwustanie to ta klapka musi sie otwierac i zamykac. Musisz sprawdzic czemu jest zblokowana.

Gdy wentylator dmucha to powinna sie otwierac, a gdy went nie dmucha to musi sie zamknąć zeby nie zaciagalo powietrza i zar nie schodzil zbyt nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli palisz w dwustanie to ta klapka musi sie otwierac i zamykac. Musisz sprawdzic czemu jest zblokowana.

Gdy wentylator dmucha to powinna sie otwierac, a gdy went nie dmucha to musi sie zamknąć zeby nie zaciagalo powietrza i zar nie schodzil zbyt nisko.

 

 

Hmm .. W żaden sposób nie pokrywa się z informacjami serwisowymi Defo

 

Klapka-wentylatora-w-kotle-zPID-z-podajn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. W żaden sposób nie pokrywa się z informacjami serwisowymi Defo

 

Klapka-wentylatora-w-kotle-zPID-z-podajn

To co wstawiles rzeczywiście nijak nie pokrywa sie z tym co napisałem ale tez nijak nie dotyczy twojego palenia w piecu.

 

Najważniejsze jest to zeby wiedziec co sie czyta i pisze.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Twoja fotka dotyczy górny ruszt vs. podajnik ale bez rozgraniczenia dwustan czy PID

a to co pisze lechumb to właśnie podział automatu dwustan vs. PID

 

Na zdjęciu wskazano w sposób zrozumiały i czytelny że przy paleniu z użyciem podajnika klapka ma być na stale otwarta.

 

W której instrukcji Defro wskazuje na inne ustawienia klapki w zakresie pracy kotła z użyciem podajnika przy pracy "dwustan vs. PID" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tu nie podważam tego co piszesz, ale jeden z kolegów fajnie to opisał że dmuchanie ponad 40s zaczyna spiekać popiół i tworzą się spieki

To chyba pisałem ja :P

To zależy od węgla - jak jest "papierowy" to szybciej się wypala, jak jest tęgi to można go dłużej trzymać. Zależy to też od mocy nadmuchu, dlatego wolę mniejsze podawanie i krótsze przerwy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wskazano w sposób zrozumiały i czytelny że przy paleniu z użyciem podajnika klapka ma być na stale otwarta.

 

W której instrukcji Defro wskazuje na inne ustawienia klapki w zakresie pracy kotła z użyciem podajnika przy pracy "dwustan vs. PID" ??[/quote

 

Gorne zdjecie przedstawia prace w pid gdzie musi byc klapka otwarta na stale. Dolne zdjecie obrazuje palenie bez uzycia podajnika i bez zadnych czasow podawania itp bo palisz na ruszcie wodnym lub awaryjnym i doplyw powietrza regulujesz otwieraniem lub przymykaniem dolnych drzwiczek. Ty palisz w dwustanie i twoja klapka musi byc zamknieta kiedy jest w podtrzymaniu a uchylac sie pod naporem powietrza gdy went chodzi wiec musi luzno chodzic. Jesli ja zamkniesz calkowicie to niby ktoredy dotrze powietrze do palnika? A gdy ja otworzysz i zablokujesz to w podtrzymaniu bedzie palnik zaciagal powietrze co bedzie skutkowalo skokiem temp w górę, zapadaniem sie kopca, wysoką temp podajnika. Mam nadzieję ze bardzo dokladnie wyjaśniłem twoje fotki. Innego wyjaśnienia nie ma ale ty mozesz palic jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pati po pierwsze temp na piecu powinna byc powyżej 60st jako zadana. Po drugie przy pracy w dwustanie i sporej mocy, bedzie ci przebijal temp. Po trzecie, jeśli dobrze rozumiem to woda w cwu grzeje sie nawet jesli pompka od cwu nie chodzi? Więc cos jest z instalacja tego cwu lub grawitacja go ładuje.

Czy jak zwiększe temp. na 60 stopni to w efekcie piec nie będzie spalał więcej?. Generalnie mam teraz problem przy swoich nastawach taki, ze jest sporo spieków i też sporo niedopalonego węgla także juz sama nie wiem w którą stronę zmienić te ustawienia...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaobserwowalem takiego zjawiska zeby wiecej spalal. Napewno szybciej nagrzewa cwu i nie brakuje mu ciepla na inne obiegi. Taki to wlasnie urok dwustanu ze przy zmianie temp na zewnątrz trzeba korygować ustawienia. A przypomnij jakie ustawienia masz lacznie z podtrzymaniem i jaki to groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Czy jak zwiększe temp. na 60 stopni to w efekcie piec nie będzie spalał więcej?. Generalnie mam teraz problem przy swoich nastawach taki, ze jest sporo spieków i też sporo niedopalonego węgla także juz sama nie wiem w którą stronę zmienić te ustawienia...?

Nie odzujesz roznicy. Przy niedopale wydluzaj przerwe podawania. Co do spiekow to nalezy obnizyc nadmuch.

 

Nie zaobserwowalem takiego zjawiska zeby wiecej spalal. Napewno szybciej nagrzewa cwu i nie brakuje mu ciepla na inne obiegi. Taki to wlasnie urok dwustanu ze przy zmianie temp na zewnątrz trzeba korygować ustawienia. A przypomnij jakie ustawienia masz lacznie z podtrzymaniem i jaki to groszek.

A to sie zgadza. Mam niby od zawsze wegiel Pieklorz. Strasznie spiekajacy. Z przerwa doszedlem do 140 sek. I nareszcie spala sie w miare prawidlowo. Jeszcze trzy lata wczesniej na takich ustawieniach kociol wygaslby po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z przerwa doszedlem do 140 sek. I nareszcie spala sie w miare prawidlowo. 

 

A ile sek. podawanie? Ja przerabiałem 15 sek. 140 przerwa, wiatry od malutkich do średnio dużych

Już 4 miesiące przerabiam problem spieków, (czy szlaki w retorcie, jak zwał tak zwał to coś)

i nie przerobiłem tego tematu, ciągle to coś mam, co bym nie zrobił. Czy wiatr mały czy duży,

czy podawanie krótkie czy długie, czy coś wypiłem czy nie wypiłem, spieki są zawsze.

Miałem pod górkę do szkoły, ale ze szkoły już z górki. Może drzewnym spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Co do spiekow to maksymalnie skrocic podawanie. Przy odpowiedniej przerwie. Wiatru generalnie malo. U siebie mam 5 sek. Mniej sterownik nie moze. Spieki sa co prawda ale drobne i kruche. I wiecej juz niewiele da sie zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odzujesz roznicy. ...

 

 

Nie zaobserwowalem takiego zjawiska zeby wiecej spalal....

 

Hmmm. Dlaczego u mnie się to nie sprawdza?

 

Może dlatego że, im więcej ustawie na kotle to w kotłowni cieplej i żona wietrzy bo koty za ciepło mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koty to piecuchy, więc lubia ciepło. Ja nie odczułem zeby wiecej spalal, a ustawione bylo 60st, 67st, 70st, a teraz 65st. Jak sie ustabilizuje inst to i kociol bedzie sobie tylko pyrkal zeby utrzymac swoje parametry. Wiadome tez jest ze im wyzsza temp na piecu tym szybciej piecyk rekompensuje ewentualne spadki w inst. co bardzo widac na przykladzie cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zwiększe temp. na 60 stopni to w efekcie piec nie będzie spalał więcej?. Generalnie mam teraz problem przy swoich nastawach taki, ze jest sporo spieków i też sporo niedopalonego węgla także juz sama nie wiem w którą stronę zmienić te ustawienia...?

Pati widze że kociołem masz 14 kw , nie wiem jakiem masz ustawienia ale spróbuj takie :

 

Moc wentylatora 30 %

czas pracy podajnika 5 sek

czas przerwy 70 sek

 

podtrzymanie :

Moc wentylatora 40 %

czas pracy podajnika 15 sek

przerwa podawania 15 min

 

obserwuj co będzie się działo, masz kociołek 14 kw więc spróbuj na minimalnym podawaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati widze że kociołem masz 14 kw , nie wiem jakiem masz ustawienia ale spróbuj takie :

 

Moc wentylatora 30 %

czas pracy podajnika 5 sek

czas przerwy 70 sek

 

podtrzymanie :

Moc wentylatora 40 %

czas pracy podajnika 15 sek

przerwa podawania 15 min

 

obserwuj co będzie się działo, masz kociołek 14 kw więc spróbuj na minimalnym podawaniu

Witam ponownie.

 

Teraz mam takie ustawienia:

 

Moc wentylatora: 28%

czas pracy: 7 s

przerwa podawania: 33s

 

W podtrzymaniu mam czas podawania 9s co 8 min, a wentylator dmucha przez 13s co 6 min i 40 s.

 

Czy aż tak drastycznie zmieniac ustawienia?? 5s podawanie i takie długie przerwy?? Czy to nie spowoduje że spieki będą o wiele większe??

Generalnie mam obecnie sporo spieków i nie wiem co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.