Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z piecem na ekogroszek


Mateusz1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3 tyg jestem posiadaczem pieca na eko groszek  kotlomet 12kw jestem ciemny w tym ale wydaje mi się że tak jak teraz chodzi Piec to jest nie dobrze. Ponieważ cały czas praktycznie chodzi nieraz może ma przerwę na 10 min.  Worek 25kg starczy na półtora dnia. Dom 75m2. Trochę wolno dobija do temperatury a znowu szybciej spada np dobije do 53 wyłączy się przy 50 włącza się podtrzymanie chodzi powoli ale teperatuta spada cały czas aż do 45 i wtety zaczyna rosnąć tęp na piecu 50 bo więcej jak jest to później jest za gorąco. Grzejniki mam skręcone żeby tak nie grzało. Wydaje mi się że za dużo ekogroszku spala i za długo chodzi i na dodatek nie spała się cały bo robią się małe spieki. Pomóżcie proszę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Problem z piecem na ekogroszek

Jeśli chodzi oto co myślę to w pid bo modulacja mam wlączona jeśli chodzi o to sory ale jestem ciemny w tym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to technix  argos pid podajnik 10 s pauz 60 s limi obrotów dmuch 30% pod dawka dmuchawy 15min 15 sek moc dmochawy w pod 30% a spadaja niedopałki dam zdiecie 

IMG_20210108_164941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół wg mnie jakiś tragiczny nie jest, z tego zdjęcia nie widać za wiele niedopałków. Jeśli jednak rozkruszysz to co widzisz na zdjęciu i nie rozlatuje się na drobny pył tylko masz w palcach kawałeczki węgla to niedopałki, możesz spróbować krócej podawać, aby węgiel miał więcej czasu na dopalenie.

Mam ten sam sterownik, z tego co opisujesz to działa w PID i działa prawidłowo. Nie powinien się odstawiać. Nie napisałeś jaka temp zadana, jaka histereza, masz zawór 4D?

Jak na ten metraż i ocieplenie spala faktycznie dość sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół się rozlatuje jak go ścisne jest parę takich grubszych niedopałkow. Tepertuta 50 st tego zaworu nie mam szwagier ma mi zamontować jakoś za tydzien dziś wsypałem eko  obi niby popiół 3 do 5 od 28 do 30 j 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powrót nie jest  za ciepły tam samo grzejniki u dołu troszkę zimne ale odpowietrzone prawidłowo nie wiem co jest.. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom Mam ocieplona tylko w przedsionku nie mam grzejnika i tam trochę zimio jak się otworzy drzwi a na powrocie nie wiem jak sprawdzić ile jest. A ten zawór co daje dziękuję że mi chcesz doradzić bo ja jestem ciemny w tym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d regulujesz nim jaka temp ma iść na instalacje a jak masz właściwą zadana na kotle to i powrót będzie dogrzewal.Jak niemasz termometru na powrocie to nie sprawdzisz jaki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mateusz1991 napisał:

Witam od 3 tyg jestem posiadaczem pieca na eko groszek  kotlomet 12kw

Jeżeli wcześniejszy piec spalał podobne ilości węgla to widocznie budynek potrzebuje takiej energii cieplnej i nie wiele tu da się poprawić ,pomoże docieplenie budynku.Dla lepszego komfortu temperatury w pomieszczeniach regulujemy albo głowicami termostatycznymi  na grzejnikach albo zaworem czterodrogowym ,Gdy nie posiadamy takich rozwiązań pozostaje regulacja przepływu wody ręczna zaworami przy grzejnikach .Kocioł można ustabilizować {zeby nie zalewała go zimna woda gdy nie ma ochrony powrotu } przez bojler CWU puszczając go razem z pompą CO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od książki :)  Producenci kotłów podają jakieś wymagane parametry, choć to się zmienia z roku na rok i coraz wyższe temperatury zalecają zarówno dla kotła jak i powrotu. A czy to ma coś wspólnego z rzeczywistością - nie wiem, zapewne część z tych wymagań jest sztucznie podkręcana żeby chronić tyłek producenta w razie awarii (a temperaturę powrotu miałeś 50 stopni cały czas? Nie? Uuuu panie, to żeś kocioł zepsuł). 
Poza tym chyba bardziej istotna jest temperatura samego kotła, tj na wysokości wymiennika ciepła, bo to tam najczęściej dochodzi do uszkodzeń przez korozję. Na dole kotła,  gdzie wchodzi powrót, tam zwykle nic nie koroduje nawet jak temperatura wody na wejściu jest niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy jak kto uważa jaka temp powrotu jest niska a jaka wysoka tzn dla jednego np 40 na powrocie będzie ciepłe a dla drugiego zimne. Kiedyś nikt na to nie zwracał uwagi teraz jest jakieś wielkie halo ale fakt jest taki że przy kotłach podajnik owych ma to jednak znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nightwatch napisał:

z roku na rok i coraz wyższe temperatury zalecają zarówno dla kotła jak i powrotu. A czy to ma coś wspólnego z rzeczywistością - nie wiem,

Widocznie coraz gorszej jakości blacha i trzeba zapewnić jej lepsze warunki bytu żeby nie zdążyła zgnić przed upływem gwarancji .Z perspektywy użytkownika wystarczy pilnować aby w kotle głownie chodzi o wymiennik nie tworzył się w żadnej jego części kondensat {skropliny } .Niektóre konstrukcje wymienników trzeba szczególnie pilnować chodzi o dół ostatniego wymiennika pionowego do którego jest dostep dopiero po odkręceniu wyczystki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.