Nie doprowadzi to do szybkiego uszkodzenia wymiennika wskutek korozji możesz podać jakiś namiar gdzie o tym poczytać jak macie jakieś ciekawe materiały o przeróbce PC z klimatyzatora to wrzucajcie może być na PW
Grzyb jako dodatkowe docieplenie ścian a temperatura w mieszkaniu +16 to już zaczynamy spalać własną tkankę tłuszczową czyli na plus walka z otyłością .
Z pozoru nie opłacalne ale jak przyjrzeć się głębiej sprawie to posiadając już palnik SV 200 n można by dokupić póżniej nowy kocioł w 5 klasie przystosowany pod SV-kę i poskładać komplet w 5 klasie.
Tylko że to tak nie zawsze działa że podamy więcej powietrza i po problemie , ważne są też inne parametry jak zachowanie odpowiednich proporcji wielkości paleniska ,rusztu do przekroju otworu palnika.
Zastanów się jakiej mocy potrzebujesz palnik pamiętaj że DikijPetja robił palnik małej mocy chyba na 3-6 kW małe palenisko i komora zasypowa .Ostatecznie nie potrzeba aż tak skomplikowanego palnika żeby osiągnąć podobny efekt palenia bez dymnego.
Jako ciekawostkę dodam że mają wymiennik z podwójna rurą miedzianą w której znajduje się smar ma to wydłużyć żywotność na tysiące defrostów .Lamele rozstawione szeroko i pofalowane i 10 lat gwarancji.
Pomyliły mi się trochę nazwy chodziło mi o SUN firmy Hartman tam jest sprężarka panasonic i elektronika carel chociaż nie wykluczone że w tym sprsun będą podobne bebechy .
Ja też spawam w takich przypadkach nakrętki mig-magiem ale jak średnica poniżej M 6 trzeba uważać żeby się cały otwór nie zaspawał , chociaż nawet wtedy da się zawsze jeszcze wiercić.
Dobrze że jeszcze humor dopisuje , czasu nie cofniemy ale możemy wierzyć że czas zagoi wszystkie rany .Wkurzony jestem że przytrafia się to osobie która pomaga na co dzień innym to niesprawiedliwe . Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Możliwe że kolega wpadł na pomysł zabudowania mniejszej pompy ciepła PW i chce ją np użytkować tylko do -7 st a potem dogrzewać kotłem i mieć dodatkowo spokój z kontrolami.