Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła własnej konstrukcji


maniek83

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy jest cło na PC, ale VAT na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki tema bo skuterek elektryczny u nich kosztuje 900 dolców a transport tysiąc dolców i pies pogrzebany , kontener pomp by tza zamówić , ale są nowe Chińskie pompy po 6 tys zł oglądałem je na olx-sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkuj co chcesz kupić, będzie łatwiej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też kombinowałem jak zrobić swoją. Ogarnąłem temat i lepiej pomęczyć fachowca od Haiera co ma duże upusty i pompka monoblok ta 8 kW za 9500 z gwarancją i sterownikami i święty spokój.

Samoróbkę  to najlepiej rzeźbić z agregatu skraplającego ( 5 kPLN ) wymiennika płytowego ( 1kPLN ) i sterownika 0-10V ( niedrogi ale tu zaczynają się schody). Całość musi poskładać ktoś z uprawnieniami fgaz.

Monoblok to dwie rury z wodą i kawałek kabla. Działa za 24 godziny od zakupu i oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoblock i powietrzne to jakieś nieporozumienie ja składam gruntówkę :) Wszystko jest dostępne nawet sterownik. Zamiast płacić marżę i opłatę marketingową za markę to można złożyć sobie porządny sprzęt.

Za 10 tysięcy to masz pompe gruntową ze stałym COP w zasadzie bezusterkową na 20-25 lat. Oczywiście takiej w sklepie nie kupisz, a przynajmniej nie za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maniek83 napisał:

Za 10 tysięcy to masz pompe gruntową ze stałym COP w zasadzie bezusterkową na 20-25 lat. Oczywiście takiej w sklepie nie kupisz, a przynajmniej nie za te pieniądze.

Poproszę o linki do części.

 

Pewnie się nie doczekam ... ale co tam HEHE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maniek83 napisał:

Znajdź sobie a co ja jestem informacja publiczna? Najlepiej to kup sobie grzałki ze zmywarki i 20kWp PV...

Już Cię lubię ! 

 

Czyli jesteś typowym bajkopisarzem... Pozdrawiam i miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maniek83 napisał:

Brak argumentów, pogrążasz się kolego. Może wiesz jak działa grzałka od zmywarki ale do PC to raczej brakuje ci trochę skoro nie wiesz gdzie szukać części hyh.

Gdzie mi do Ciebie. FAKT ! Ukłony i miłego dnia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.10.2020 o 11:08, maniek83 napisał:

Monoblock i powietrzne to jakieś nieporozumienie ja składam gruntówkę :) Wszystko jest dostępne nawet sterownik. Zamiast płacić marżę i opłatę marketingową za markę to można złożyć sobie porządny sprzęt.

Za 10 tysięcy to masz pompe gruntową ze stałym COP w zasadzie bezusterkową na 20-25 lat. Oczywiście takiej w sklepie nie kupisz, a przynajmniej nie za te pieniądze.

z jakim stałym COP ???

a pompe gruntowa tojestes w stanie złozyć taniej na inwerterze ,tylko po co jak nigdy gruntowa nie wygra z powietrzną ????

ani z zakresie wydatków poniesionych na cała inwestycje jak i uzysków COP w skali roku ,no chyba że bedziesz porwnywał COP stycznia czy lutego jak bedzie -18st st bo wtedy faktycznie moze bedzie drobna przewaga gruntowej nad powietrzną

Osiągnij na tej samoróbce takie COP przy tych temp i o tej porze ,przy ciągłej pracy urządzenia od września

i nie zapomnij ze mierzymy do poboru energi wszytkie pompki które pracują dla układu CO tak samo jak w pompie powietrznej

wyniki z przed chwili jednego z obiektów 220m2 srednio zaizolowany(5cm na elewacji ) na grzejnikach obecnie 42st  ,w domu 23st

temp zewnętrzna -1st

20201226_091615.jpg

20201226_091349.jpg

20201226_091332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno biłem się z dylematem gruntówka kontra monoblok powietrze/woda.Dzisiaj nawet gdybym miał możliwość montażu wymiennika gruntowego,koszty poniesione są nieadekwatne do zysków porównując do układu powietrze-woda.Klimat sie zmienił,sensowność wymiennika gruntowego również.Skomplikowanie układu też przemawia na jego niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu przecież już wiadomo że pompa PW wychodzi taniej , chyba że dolne zródło jest bardziej termalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy sie zmieniają,klimat się zmienia,technologia idzie do przodu a my często jesteśmy niereformowalni i upieramy sie za starymi przekonaniami.Widze to po sobie i jak często musze odchodzić od niedawnych pomysłów,gdzyż nie mają już racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 11:34, automatyk napisał:

przeliczyłes wszytko ? ze upierasz nad tak archaicznym rozwiazaniem ?

jaki przewidujesz cały koszt inwestycji ?

Tak, wszystko będzie mnie kosztować 12 tysięcy.

Archaiczne urządzenie to klima wystawiona na działanie warunków zewnętrznych, niestabilność DZ w postaci powietrza, hałas, defrost i wiele innych mało przyjemnych rzeczy.

Moja gruntówka będzie działać jeszcze długo po tym jak wymienicie swój 3ci agregat. Nie piszę tego złośliwie po prostu te wszystkie rzeczy brałem pod uwagę podejmując decyzję.

Skoro amerykańscy "uczeni" twierdzą, że klimat na Ziemi może zmienić się w 10 lat to równie dobrze w 5 lat może powrócić do tego co było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To ja ci proponuję sklecić z klimatyzatora 7 kw heiko koszt 2950 zł plus wymiennik cieczowo gazowy 30 kw za ok 6 stówek lutowanko i odpalanko a zmieścisz sie w max 4,5 tysiaka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berthold61, masz "gotowca" z przeróbką tego klimatyzatora na PC ?  Bo Ja byłbym gotowy w tych pieniądzach przerabiać  .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.