Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż pompy ciepła


Dunikosz

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę coraz bardziej o tej pompie ciepła. A jak czytam, że niedługo wymuszą na nas dodatkowa opłatę za emisje CO2 przez system grzewczy budynku to już w ogóle będzie drogo i krucho. Czytałem właśnie pakiet Fit for 55. Ten plan zakłada konieczność uzyskiwania uprawnień do emisji CO2 przez więcej branż niż dziś. Oprócz transportu system ETS który wymusza zapłatę za każdą tonę wyemitowanego gazu, spalonego węgla i prądu wyprodukowanego konwencjonalnie - masakra. Dlatego ostro szukam innych rozwiazań. Ile może kosztować taka pompa ciepła dla 10-leniego domu – budowanego w standardzie sprzed dekady. Dość dobrze ocieplony, szczelny, podłogówka tylko na dole, 200 metrów. Jakie ceny orientacyjnie z montażem i może z tą fotowoltaiką? Czy sam mogę policzyć jakiej pompy potrzebuję i sam ją zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ceny mogą być różne. Napiszę to co zawsze: znajdź w googlu dziesięć firm z okolicy, takich co montują pompy ciepła, napisz do wszystkich taką samą wiadomość z prośbą o ofertę. Część firm Cię oleje, a część będzie chciała przyjechać do Twojego domu i powiedzą jak to widzą i za ile. Taka wizyta nic nie kosztuje.

Jeśli umiesz wybrać pompę i ją samodzielnie zamontować, to możesz to zrobić. Chyba, że wybierzesz wersję split, to musisz mieć uprawnienia F-gazowe.

Ja zapłaciłem 35 tysięcy za montaż pompy i przeróbki w kotłowni - razem ze wszystkimi potrzebnymi elementami, które wcale też tanie nie są. I w tej cenie też było wykonanie fundamentu pod pompę i podciągnięcie kawałka przewodu siłowego i wszystko co potrzebne do zainstalowania i uruchomienia pompy. Ja musiałem tylko posprzątać wcześniej kotłownię.

Fotowoltaiki nie mam. Mam za to taryfę G13. Za prąd za dwa zimowe miesiące zapłaciłem 766 złotych - w tym grzanie, gotowanie i cała reszta urządzeń elektrycznych.

 

I dodam jeszcze, że miałem oferty na montaż pompy ciepła za 55 tysięcy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby zrobić audyt i wtedy dobrać urządzenia. Fotowoltaika z pompą ciepła jest teraz super rozwiązaniem bo możesz mieć bardzo ekologiczny system i praktycznie zerowe koszty eksploatacyjne. Nie wiadmo jeszcze jak potoczą się losy najnowszego projektu nowelizacji ustawy o oze, a więc i systemu opustów i rozliczenia energii z PV w nowym roku. Tak czy inaczej na pewno będzie się opłacało zainwestować, ale pewnie warunki będą nieco mniej korzystne niż jest teraz.

Jeżeli chodzi o ofertę, to zachęcam Cię do złożenia zapytania ofertowego na naszej stronie internetowej lub poszukania naszej firmy partnerskiej w sieci sprzedaży na naszej stronie internetowej. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje. Korzystając z sieci sprzedaży możesz znaleźć firmę która pracuje na naszych urządzeniach i znajduje się w Twojej okolicy.

Jakbyś miał jakieś pytania dotyczące naszych urządzeń, to chętnie odpowiem tu lub na priv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wszystko fajnie tylko te pomysły aby było tanio prowadzą do tego że koszt tych pomysłów oscyluje niebezpiecznie w okolicach ceny mieszkania w bloku (kupno) i mieć święty spokój ze wszystkim , musi być jakaś granica zdrowego rozsądku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

musi być jakaś granica zdrowego rozsądku .

Ależ jest przeważnie da się to zbudować o połowę taniej robiąc samemu.

 

7 godzin temu, Rafino09 napisał:

dostałem 20 tysięcy zwrotu.

Teoretycznie tak ,ale praktycznie to chyba zabrała firma montująca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Montaż pompy ciepła

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.