Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagar na wyjściu podajnika do palnika rynnowego.


ByCygano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki oto problem, latem roku bieżącego rozmontowałem podajnik i wyjąłem palnik z kotła, powodem tej operacji był nagar który zgromadził się w palniku w miejscu gdzie kończy się ślimak co powodowało zawężenie otworu, którym paliwo dostawała się do palnika. Wcześniej od dwóch sezonów tam nie zaglądano. Wyczyściłem ten nagar i wszystko złożyłem, po dwóch tygodniach delikatnego przepalania, po wygaszeniu zaglądam a tam nagar znowu się zgromadził. Palone było owsem.

Teraz pytanie co zrobił aby ten nagar tam nie powstawał w tak szybkim tempie ?

Mi się wydaje, że ślimak jest ciut za krótki, bo ten nagar tworzy się w miejscu gdzie nie pracuje ostatni zwój ślimaka. Może trzeba przesunąć ślimak bardziej w stronę paleniska, aby pracując kruszył ten nagar ?

IMG_20210910_072343.thumb.jpg.7a5557ea3ffe51251d13d9dca033dafe.jpg

Ma ktoś jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dospawać pazur który będzie przy obrocie ślimaka zdrapywał nagar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o jaki to pazur chodzi.

A nie można dokupić takiego ślimaka z pazurem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony pod koszem masz rurę która wchodzi do kotła.

Jak głęboko ona jest wsadzone?  Powinna do kreski - o ile ta kreska tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura podajnika wsadzona jest maksymalnie w głąb, głębiej się nie da bo w głowicy palnika jest specjalny gzyms co to ogranicza.

W tamtym roku zmieniałem oryginalnego buczylca na w miarę normalny motoreduktor, śruby musiałem zmienić na dłuższe, bovna starych nakretki ledwie łapały, może temy ślimak ma te przesunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mim sv również tworzy się nagar w tym miejscu. Dystrybucja paliwa taka sama ja w rynnie.  Koledzy podpowiadali, że możliwe jest tworzenie się nagaru przez wilgotny opał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę to wywierciłem w na końcu ślimaka dziurkę pod zawleczkę i ślimak się przesunął bardziej w stronę paleniska, zobaczymy jakie będą efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest dobry pomysł chociaż najprostszy.

  Ja bym raczej obciął flexą rurę o kilka cm tak aby można było regulować położenie ślimaka na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.