Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe + (koza) kominek


pytaniee

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem , nowy dom 35m2, 

na parterze ogrzewanie podłogowe z kominka (kozy) z płaszczem wodnym, jeden obieg węża, pętla 100m, do tego pompa OBI OHI PRO 25-60/130

i jest problem ! (POMPA JEDYNIE COŚ DAJE GDY DZIAŁA NA 3 BIEGU BO NIŻSZE BIEGI TO JUŻ W OGÓLE NIC NIE DAJĄ,) nie mogę nagrzać podłogówki,  dopiero przy 80 stopniach w kominku staje sie ledwo letnia, odczuwalne ciepło najbardziej jest w lazience ale też to nie to, co powinno być

kupiłem złą pompę ? prosze bardzo o doradzenie

 

dodam jeszcze że nawet na próbe już zamknąłem obieg na grzejnik w lazience (bo tylko jeden jest w domu) i baniak na ciepłą wodę. bez rezultatu

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pytaniee zmienił(a) tytuł na Ogrzewanie podłogowe + (koza) kominek

Układ był odpowietrzony, bardzo słabo grzeje podłogowe w załącznikach zdjęcia 

 

Z trójnika za pompy odchodzi osobno wąż na grzejnik a drugi na podłogowe

 

Natomiast na kolejnych zdjęciach na dole widać węże do powrotu

 

Kominek jak na zdjęciu

 

 

 

 

 

IMG_20211215_130757.jpg

IMG_20211215_125007_1.jpg

IMG_20211215_124607.jpg

IMG_20211215_124602.jpg

IMG_20211215_124613.jpg

IMG_20211215_124625.jpg

IMG_20211215_124558.jpg

Edytowane przez pytaniee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niemożliwe, aby podłoga nie grzała , ale jest jeszcze kilka opcji do sprawdzenia :

np słaba lub niewłaściwa pompa, za długa - ponad 120m pętla, zapowietrzenie pętli, załamanie rury w pętli, wręcz zatkanie rury.

Można sprawdzić kondensator w pompie , ew go wymienić na nowy o takiej samej lub podobnej pojemności, można spróbować odpowietrzyć pompę, lub wprost zamienić tą pompę na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest nowa ma zaledwie parę tygodni, pętla podłogowego jak pisałem ma 100 m , pętla również była odpowietrzana, i pompa także poprzez śrubę na niej

 

Zatem czy ta pompa jest za slaba ? 25-60, na zdjęciu zobacz , Proszę odpowiedz na tę dlugosc tej pętli 

Jeśli za slaba jaką mam kupić ? Doradzcie proszę albo po prostu dołożyć druga pompę na dole ? Co o tym myślisz ? Aby ta pierwsza miała lżej

 

 

Edytowane przez pytaniee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pompa powinna pociągnąć i 10 takich pętli , jest nawet za mocna.( przynajmniej teoretycznie).

Na pompie powinna być strzałka pokazująca kierunek przepływu - sprawdź to czy jest on prawidłowy.

Ponadto takich pomp - 3 biegowa o mocy obieranej prawie 100W, w oficjalnej sprzedaży już nie ma od dobrych kilku lat.

Ja bym sprawdził ten kondensator  w pompie lub spróbował pracy innej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to głównie grzejesz ziemię , powinno być 12-15cm styro

A pianka pod panelami to dobra izolacja i też izoluje podłogę i pomieszczenie od ciepła z rury.

Jak pokryjesz 35m2 powierzchni to rozstawy wychodzi ponad 30cm - zapomnij o grzaniu tak wykonaną instalacją - aby coś grzała musi być rozstaw dla paneli nie więcej niż 15cm + dobra - ponad 12cm izolacja od ziemi.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są odpowietrzniki?

Zakręć zasilanie na zasobnik i pilnuj wody bo jeszcze wybuchnie ci to wszystko - ogólnie to bardzo słabo to zrobione

Bulgotanie to też nic dobrego jeśli coś takiego występuje.

Ile czasu grzejesz za jednym razem bo raczej nie cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tu układ otwarty

odpowietrzenie idzie do góry do zbiornika wyrownawczego, więc odpowietrzenia nie trzeba, i tutaj nic nie wybuchnie

bojler jest przydławiony, grzejnik tak samo, pompa tylko pcha na podłogowe, 

chce dać na dół drugą pompę na powrót aby zasysała, aby zimną wodę ściągała

w kominku jest caly dzien ogien zrobiony, dokładane jest tylko drewno co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz po pewnym czasie ciepły powrót z podłogi to nic nie wymyślisz po prostu większość ciepła ucieka w ziemię - choć z jednej strony po pewnym czasie powinno się to przystopować ale pytanie czy dasz radę to nagrzać i straty do ziemi zaczną być mniejsze od dostarczanej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.