Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc przy instalacji sprzęgła


MarioCraft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc w rozbudowaniu instalacji C.O. 

Po krótce, kocioł termet ecocondens gold plus 20kw 1f, zasobnik 140l, dom z poddaszem użytkowym, 2 rozdzielacze: parter 10 pętli a na piętrze 9, najdłuższa petla nie przekracza 100m, rury zasialające miedź 22, niestety nie mam możliwości wymiany rur idących na piętro bo przechodzą przez strop i pod podłogą jest kolanko które wpuszcza rurkę w ścianę do rozdzielacza. 

Przy maksymalnej wydajności pompy kotła niestety nie jestem w stanie osiągnąć nawet 1l przepływu na wszystkich pętlach, przez co niektóre z pomieszczeń są niedogrzane. Planuję dołożyć do instalacji sprzęgło i za sprzęgłem 2 dodatkowe pompy elektroniczne, które będą włączały się razem z pompą w kotle, mam nadzieję, że pomoże to w uzyskaniu większych przepływów co przełoży się na większą możliwość wyregulowania temperatur w całym domu. Zrobiłem mały rysunek pomocniczy, czy będzie z was ktoś tak dobry i podpowie zielonemu czy tak jak to wymyśliłem może być? Za rady typu: "zostaw to fachowcom" dziękuję, gdyż własnie "fachowiec" załatwił mnie rurkami 22 i kolankiem pod podłogą przez co nie mam jak wymienić rury zasilającej.

Z góry dziękuję za pomoc.

16425471571652996011053279267220.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura Cu22 pozwoli ci przesłać taką ilość wody aby w każdej z pętli było 1,5l/min - czyli sporo.

Jak to będzie za mało trzeba będzie podnieść temp zasilania na kotle.

Sprzęgło daj pojedyncze- ok 40kW z wyjściami 1"- wyjścia na rozdzielacze robisz na 2 pompach - na parter 25/40 a piętro 25/60 i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sambor napisał:

Sprzęgło daj pojedyncze- ok 40kW z wyjściami 1"- wyjścia na rozdzielacze robisz na 2 pompach - na parter 25/40 a piętro 25/60 i to wszystko.

A te podwójne nie może być? Cenowo nie różnią się zbyt wiele, chyba, że pojedyncze będzie lepsze to wtedy zrobie pojedyncze. Czy te filtry siatkowe i zawory zwrotne przed pompami to dobry pomysł? Pompy muszę dać na rurach doprowadzających wodę do rozdzielaczy bo w szafkach nie zmieszcze pomp niestety.

Na chwilę obecną znalzałem takie sprzęgło i pompy, wg mnie przystępne cenowo i z opini wychodzi, że nie są złe.

Screenshot_20220118-234224_Allegro.jpg

Screenshot_20220118-234216_Allegro.jpg

Edytowane przez MarioCraft
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny delikwent, co sam sobie order do piersi przypiął :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gmaj22 napisał:

Kolejny delikwent, co sam sobie order do piersi przypiął :))

Już w kolejnym temacie piszesz że ktoś sobie coś przypina? Przecież ludzie ładnie dziękują (swoją drogą jest za co oczywiście). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzał tylko 🙂 Być moze spózniłeś się z odczytaniem. 

Nie kwestionuję, że dziękują. Jedynie nie rozumieją do końca opcji " problem rozwiązany ".

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to ty masz jakiś dziwny problem i szukasz nie wiadomo czego? Do tematu nic nie wniosłeś oprócz bezsensownego komentarza, zaznaczyłem ten rysunek jako rozwiązanie problemu bo wg mnie nim jest, ale odznaczylem zeby nie razilo twoich oczu bo chyba jakiś przewrażliwiony jesteś, zrozumiałbym gdybyś udzielił się w temacie, coś pomógł podpowiedzial itd ale taki komentarz z d.py jaki wstawiłeś nie skłania mnie do próby zrozumienia co miałeś na myśli.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuszczam zasłonę milczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2022 o 12:38, MarioCraft napisał:

Dziękuję Sambor. Doceniam pomoc. 

Czy zatem wg ciebie rozwiazanie jak na rysunku bedzie dobre? (Wybacz rysunek robiony na szybko)

16425923351774400913683007806267.jpg

A czemu na jednym obiegu a nie rozdzielic tego na dwa niezalezne?np cos takiego. Afriso bps 955 pompy willo albo grundfos a po drugie nie podlaczysz pracy pomp do pracy pompy kotla a jak zasobnik bedzie podgrzewal to tez pompy obiegowe beda chodzic.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.