-
Postów
1142 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
19
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez szakallo
-
Sens montażu 25 letniego kotła gazowego - Benraad HR29T
szakallo odpowiedział(a) na mateuszpozn temat w Kotły gazowe
Najważniejsze pytanie za ile? -
Wkład kominkowy do domu energooszczędnego
szakallo odpowiedział(a) na Pawelc temat w Kominki, kozy i inne piece
Ja do końca się z tym nie zgadzam - pierwsze to musi być zrobione przez kogoś kto ma pojecie, a nie że się tym zajmuje bez myślenia. Wentus - kurde wszystko trafiłem jak rozbiłem swój kominek ? i to bez doświadczenia. -
Brak mocy ze słońca skoro przy włączonej pompie spada temp na solarze, na oststnim zdjęciu widać ładnie ile zjada zasobnik, t1 78 a z zasobnika wychodzi 14. po prostu za mało mocy (słaby kierunek lub uszkodzony solar - odspojone rurki od płaszcza)
-
Dym przy otwieraniu szyby kominka
szakallo odpowiedział(a) na Fioletowa temat w Kominki, kozy i inne piece
Zamiast świeczki zawołać kogoś z anemometrem i masz wszystko jasne. Dokładając do paleniska nigdy nie otwierać zbyt szybko szyby bo to powoduje wyciąganie dymu z paleniska. -
Grzewcza instalacja elektryczna z buforem Grzanie prądem - bufor
szakallo odpowiedział(a) na Patryk93 temat w Ogrzewanie niekonwencjonalne
Tylko porównywanie różnych domów z różnymi systemami nie ma najmniejszego sensu. Z chęcią zobaczyłbym testy na takich samych domach z takim samym zyskiem wewnętrznym w takim samym miejscu na mapie powiedzmy w ujęciu miesięcznym, wtedy można porównywać koszty. W mnie w domu z dobrze usytuowanymi pomieszczeniami 110m2 za cały poprzedni rok zapłaciłem za gaz ~1400zł razem z cwu i nie mam jeszcze wszystkiego docieplonego. Przepalając sobie w kominku z raz na 4-5dni -
Dym przy otwieraniu szyby kominka
szakallo odpowiedział(a) na Fioletowa temat w Kominki, kozy i inne piece
Do kominka dokłada się jak już nic nie ma we wkładzie oprócz odrobiny żaru do rozpalenia następnego załadunku. -
Ricorro dobrze mówi może po prostu pompa się nie wyłącza w normalnej temp i działa cały czas po prostu. Dziwne by było jesli woda w zasobniku byłaby ciepła jak nie pali się w kotle.
-
Wkład kominkowy do domu energooszczędnego
szakallo odpowiedział(a) na Pawelc temat w Kominki, kozy i inne piece
Dlaczego taki niby drogi musi mieć wkład? Obudowa może być nawet ze zwykłej ceramicznej cegły -DGP to kwestia dobrego projektu przed realizacją domu tak aby wszystko hulało jak należy. Samo rozprowadzenie w stalowych rurach spiro też nie jest jakoś szczególnie drogie. -
Ogrzewanie Domu Przepływowym Podgrzewaczem Wody
szakallo odpowiedział(a) na jedlica temat w Ogrzewanie niekonwencjonalne
Chyba nie porównywali tych samych budynków bo wartości są z bani. -
Ale chodziło mi bardziej o to że sprężynka da radę przytrzymać te lewe przepływy
-
Wstaw zawór zwrotny na zasilaniu zasobnika może okaże się że sprężyna załatwi wszystko. To chyba najtańsze rozwiązanie jak nie pomoże będziesz martwił się dalej.
-
Czy tam łączą się te rurki ? bo tak jakoś to wygląda jak krzyżak? Moim zdaniem jest jakiś trójnik który coś zasysa z zasobnika i nie chodzi o sprzęgło. Nabazgraj jakiś schemat która rura z którą się łączy od kotła do zasobnika i do rozdzielacza podłogowego itd. . Daj zdjęcie co jest wyżej nad zasobnikiem może po prostu grawitacyjnie zaciąga ci do góry przez zasilanie?
-
Właśnie dlatego jest wydajniejszy bo ma mniejsze straty dzięki próżni. Jakby dał szybę z 2cm to pewnie i płaski mógłby być próżniowy tylko pytanie o cenę takiego rowiązania.
-
Logiczne jest chyba dla wszystkich że mamy 3 podstawowe sposoby wymiany ciepła. Konwekcja, przewodzenie i promieniowanie. W kolektorze próżniowym jest próżnia bo to najlepiej izoluje a hotpipe nie wytraca energii przez konwekcję na zewnątrz. Dodatkowo przy gazach ciśnienie zmienia ilość ciepła przekazywanego przez konwekcję. Jest tu wiele zmiennych ciężko powiedzieć który sposób byłby najlepszy. genesin - próżnia nie przewodzi ale promieniowanie działa cały czas.
-
Ogrzewanie akumulacyjne czy podczerwień?
szakallo odpowiedział(a) na GrzegorzŁO temat w Kwestie finansowe
Zależy jaka taryfa, jeśli zwykła G11 to pewnie 2 opcja, jeśli g12 lub 13 to pewnie pierwsza. -
Ale na wykresie masz które części długości fali promieniowania słonecznego pochłania ziemska atmosfera oraz ilości dla danego gazu. Więc pochłania czy nie? Każda dziura w czerwonym to ilość pochłanianego promieniowania do poziomu morza. Dodatkowo zanim zaczniemy wierzyć ślepo w wszystkie teorie z ociepleniem dołączę jeszcze coś o czym nikt nie wspomina i nie widziałem żadnej korelacji z badaniami klimatu. Położenie magnetycznego bieguna ziemi, nie muszę wspominać chyba że tamtędy dostają się do ziemi najbardziej energetyczne cząsteczki ze słońca.
-
termet ecocondens silver 24 kw wyłącza się!
szakallo odpowiedział(a) na Emilgaladyk temat w Kotły gazowe
Na pakuły skręcony gaz? -
Dlaczego firmy z Sosnowca nie wymieniłeś z nazwy skoro inne wymieniłeś?
-
Jakim tajemnym sposobem CO2 pochłania promieniowanie podczerwone tylko w jedną stronę?
-
Porównaj ceny G11 i G13 za 1kWh nikt nic nie daje ci za darmo. Jeśli nie rozłożysz zużycia wg godzin taryfy będziesz płacił więcej tadam. Jakoś nic nie dali ci za darmo albo taniej powiem nawet że płacisz drożej. Takie taryfy są tylko dlatego że elektrownie nie potrafią magazynować nadmiaru energii poza szczytem konsumpcji energii, więc próbuje motywować tych których może zmiennymi cenami w zależności od godziny. Jedno jest pewne do puki cena G13 w szczycie nie będzie podobna do G11 nie można mówić o jakimś bonusie od PSE. Tauron G11-0,3304zł/kWh oraz G13-0,5174zł/kWh to o 64% droższy prąd od G11.
-
Wkład kominkowy do domu energooszczędnego
szakallo odpowiedział(a) na Pawelc temat w Kominki, kozy i inne piece
Ja przy czystym powietrzu miałem w jednym z warunków brak dodatkowego źródła ciepła na paliwo stałe. Zwykły kominek może być lecz z rozprowadzeniem już nie. -
Wkład kominkowy do domu energooszczędnego
szakallo odpowiedział(a) na Pawelc temat w Kominki, kozy i inne piece
Obudowa akumulacyjna zawsze ma sens zwłaszcza przy niskoemisyjnym domu, ja bardziej zastanowiłbym się czy będzie ci wolno używać DGP w nowym budynku bo prawdopodobnie wg świadectwa energetycznego nie masz takiego ogrzewania dodatkowego a to już powód do problemów w razie kontroli o których coraz głośniej się mówi. -
Ręką na powrocie z zasobnika nie czuć ciepłej rury? Może to jednak wina zaworu trójdrogowego. Odczekaj chwilę po wyłączniu grzania zasobnika i zobacz tuż przed kotłem czy powrót jest gorący lub ciepły jak wyłączysz CO i z działającym czy jest różnica.
-
Masz rację z tym offgrid bo mieszkam w takim miejscu gdzie co lepsza wichura lub większy mróz sprawia że trafo zasilające okolicę wyłącza się lub resetuje. Nawet jeśli kocioł gazowy uszkodziłby się to zawsze utrzymam jakąś znośną temperaturę w domu
